Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetuse jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 154 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kolm avaliku korra rasket rikkumist, 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust. Registreeriti 14 inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai viga 19 inimest. Tabati 74 alkoholijoobes ja viis narkojoobes sõidukijuhti.

Registreeriti kuus Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rasked rikkumised
24. juulil teatati, et Kesklinnas Maneeži tänaval löödi 18-aastast meest.

24. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Toompuiestee tänaval Balti jaamas on pomm. Rongijaamas pommi ei olnud ja evakuatsiooni ei toimunud. Politseinikud pidasid sündmuskoha vahetus läheduses kahtlustatavana kinni alkoholijoobes 24-aastase mehe.

Avaliku korra rikkumine
25. juulil alustati menetlust selles, et 24. juulil lõi 36-aastane mees Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuva poe ees enda elukaaslast, 30-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatuna kinni. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

Kehalised väärkohtlemised
24. juulil teatati, et 35-aastane mees lõi Lasnamäel K. Kärberi tänaval asuva maja juures 49-aastast meest.

24. juulil teatati, et 18-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval teist 18-aastast meest.

Ööl vastu 24. juulit teatati, et 48-aastane mees ründas Nõmmel Valdeku tänaval oma elukaaslast, 49-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

24. juulil teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel toimus ühise alkoholitarbimise käigus konflikt 70-aastase mehe ja 45-aastase mehe vahel, mille käigus lõi noorem mees vanemat.

25. juulil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Niidi tänaval lõi 26-aastane mees rusikaga 29-aastast naist. Politsei võttis mehe kahtlustatuna kinni ja viis ta jaoskonda. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

25. juulil teatati politseile, et Mustamäel E. Vilde teel keeldus klient taksosõidu eest maksmast ning lõi 20-aastast taksojuhti näkku ning lõhkus auto küljepeegli. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

25. juulil teatati politseile, et Kesklinnas Viru tänaval tekkis tundmatu mehe ja 20-aastase mehe vahel konflikt, mille käigus lõi tundmatu mees kannatanut rusikaga. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

25. juulil teatati politseile, et Pirital Kloostrimetsa teel tekitas 58-aastane mees füüsilist valu enda elukaaslasele, 60-aastasele naisele. Politsei toimetas mehe kinnipidamiskeskusse. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

25. juulil teatati politseile, et Kesklinnas Estonia puiesteel tekkis konflikt 21-aastase ja 19-aastase naise vahel, mille käigus tekitati teineteisele kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.

25. juulil teatati politseile, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval lõi tundmatu isik kakluse käigus 26-aastasele mehele rusikaga vastu nina. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

25. juulil teatati politseile, et Lasnamäel Virbi tänaval tekkis elukaaslaste, 39-aastase naise ja 46-aastase mehe vahel konflikt, mille käigus tekitati kehavigastusi. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

25. juulil teatati politseile, et Lasnamäel Loitsu tänaval tekitas alkoholijoobes 30-aastane mees kehavigastusi enda elukaaslasele, 40-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatuna kinni ja viis ta kinnipidamiskeskusse. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

25. juulil teatati politseile, et Kesklinnas Kai tänaval tungisid tundmatud mehed kallale 30-aastasele mehele ja lõid teda rusikatega pähe. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

26. juulil teatati, et Kesklinnas Viru tänaval lõi 27-aastane mees 43-aastast meest. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

26. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval ründas seni tuvastamata mees 20-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

26. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval ründas 48-aastane mees oma elukaaslast, 52-aastast naist. Kiirabi vaatas naise vigastused üle ja politseinikud pidasid mehe kinni.

26. juulil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel ründas seni tuvastamata isik 49-aastast meest. Kiirabi andis kannatanule esmaabi.

Kelmused
24. juulil alustati kriminaalmenetlust, sest interneti suhtlusvõrgustikus väidetava laevakapteniga tutvunud 34-aastane naine kandis välismaisele pangakontole üle ligikaudu 20 000 eurot.

24. juulil teatati, et Lasnamäel Muhu tänaval elavale 60-aastasele naisele helistati väidetavalt pangale kuuluvalt numbrilt ja paluti e-poes tehtud tehingu tühistamiseks tema pangakaardi andmeid. Naine avastas hiljem, et tema kontolt on kadunud üle 900 euro.

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemine
24. juulil alustati menetlust Kesklinnas Estonia puiesteel asuvast asutusest 10-eurose valeraha tunnustega kupüüri leidmise tõttu.

Vargused
24. juulil teatati, et eelnevate nädalate jooksul varastati Põhja-Tallinnas Erika tänaval asuvast rattahoidlast lukustatud jalgratas Scott. Kahju on üle 1500 euro

24. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Ristiku tänaval varastati öö jooksul lukustatud jalgratas Merida. Kahju on 650 eurot.

24. juulil teatati, et Nõmmel Põllu tänaval varastati kaks jalgratast. Kogukahju on 500 eurot.

24. juulil teatati, et Mustamäel Mustamäe teel varastati auto lisatuled. Kahju on 1000 eurot.

24. juulil teatati, et eelnenud ööpäeva jooksul varastati Lasnamäel Mustakivi teel jalgratas Scott. Kahju on 500 eurot.

26. juulil teatati, et Lasnamäel Punane tänaval asuvalt ehitusplatsilt varastati mitmeid tööriistu. Kahju kokku 3000 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
25. juulil teatati politseile, et Maardu linnas Veeru tänaval oli konflikt elukaaslaste, 53-aastase mehe ja 50-aastase naise vahel. Kohale saabunud politseinikud viisid 53-aastase mehe kahtlustatuna kinnipidamiskeskusse. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

26. juulil teatati, et Paldiskis Rae tänaval asuvas majas tekkis konflikt alkoholijoobes elukaaslaste vahel, mille käigus 19-aastane mees ründas 20-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

26. juulil teatati, et Maardus ründas 29-aastane naine 47-aastast meest noaga. Kiirabi kontrollis mehe vigastused ja politseinikud pidasid naise kinni.

26. juulil teatati, et Maardus Keemikute tänaval ründas üks mees teist, 32-aastast meest. Ründaja lahkus enne politsei saabumist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
24. juulil teatati, et Maardus elavale 30-aastasele naisele helistati väidetavalt pangale kuuluvalt numbrilt ja paluti e-poes tehtud tehingu tühistamiseks tema pangakaardi andmeid. Naine avastas hiljem, et tema kontolt on kadunud üle 1000 euro.

Juhtumid piiril
24. juulil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks kolmele Usbekistani Vabariigi kodanikule. 1993., 1998. ja 1999. aastal sündinud meeste viisa tunnistati märtsis kehtetuks, kuid eriolukorra tõttu ei saanud nad Eestist lahkuda. Juuliks olid nad Eestis ebaseaduslikult viibinud 57 päeva.

25. juulil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 1998. aastal sündinud Filipiini kodanikust naisele, kel puudus seaduslik alus Schengeni alal viibimiseks.

IDA PREFEKTUUR
Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
24. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et 12. juulil Väike-Maarja valla eramajas tungis tüli käigus 32-aastane naine teisele naisele kallale, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

19. juulil sai politsei teate, et ühes Rakvere korteris lõi 39-aastane mees oma endist elukaaslast. Mõned päevad hiljem laekus teade, et samas korteris oli 48-aastane naine omakorda löönud 39-aastast meest. Politsei alustas mõlema juhtumi puhul kriminaalmenetluse.

26. juulil sai politsei väljakutse Väike-Maarja alevikku, kus 34-aastane meesterahvas tungis kallale oma isale ja tema elukaaslasele, põhjustades kannatanutele füüsilist valu.


Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
24. juulil sai politsei väljakutse Kohtla-Järve Kalevi tänava korterisse, kus 41-aastane mees lõi oma abikaasat, kes sai viga. Sündmuskohale jõudnud politseipatrull pidas 41-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

26. juulil teatati politseile, et Narvas Kevade tänava maja trepikojas tüli käigus tekitas meesterahvas oma 62-aastasele endisele elukaaslasele füüsilist valu ja kehavigastusi.

26. juulil teatati politseile, et Narvas Kangelaste prospekti baari juures lõi seni kindlaks tegemata inimene 39-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

26. juulil sai politsei teada, et 25. juulil Sillamäel Kesk tänava korteris lõi 26-aastane mees oma elukaaslast, tekitades talle füüsilist valu.

26. juulil sai politsei väljakutse Toila valda, kus 33-aastane meesterahvas peretüli käigus tekitas füüsilist valu oma abikaasale. Sündmuskohale saabunud politseipatrull pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
24. juulil teatati politseile, et Narvas Mõisa tänava poest varastati ligikaudu 30 euro eest kaupa. Sündmuskohale jõudnud politseipatrull pidas 37-aastase naise kahtlustatavana kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
25. juulil sai politsei teate, et Haapsalu linnas asuvas korteris lõi 52-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus oma 57-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe juhtunus kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Vargused
26. juulil sai politsei teate, et varem sarnaste tegude eest karistatud 54-aastane mees möödus Pärnus Papiniidu tänaval asuvas kaupluses kassadest alkoholi eest tasumata. Tegu jäi aga lõpule viimata, sest kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis ta üle politseile.

24. juulil sai politsei teate, et Tori vallas asuvalt kinnistult varastati 10 päikesepaneeli. Vargusega tekitati kahju ligi 2000 eurot.

24. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et ööl vastu 15. juulit varastati Pärnus Karja tänaval asuva kortermaja lukustamata trepikohast lukustamata jalgratas. Vargusega tekitati kahju ligi 380 eurot.

24. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et ööl vastu 12. juulit varastati Pärnus Akadeemia tänaval asuva kortermaja eest lukustatud jalgratas. Vargusega tekitati kahju ligi 600 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
26. juulil sai politsei teate, et Pärnus Papiniidu tänaval lõi 48-aastane mees 33-aastast meest.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised
26. juulil sai politsei teate, et Märjamaa vallas asuva eluhoone õuel lõi 32-aastane mees noaga tuttavat 45-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 32-aastase mehe juhtunus kahtlustatavana kinni.

26. juulil sai politsei teate, et Rapla vallas lõi 35-aastane mees 23-aastast meest, kes sai viga.

25. juulil sai politsei teate, et Rapla vallas Valtu külas lõi 36-aastane mees tuttavat 41-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas 36-aastase mehe juhtunu kahtlustatavana kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
25. juulil sai politsei väljakutse Tartusse Mõisavahe tänavale maja juurde, kus seltskonna inimeste vahel tekkis tüli, mille käigus tõukas 35-aastane mees 40-aastast naist, kes kukkus ja sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Naine viidi tervisekontrolliks traumapunkti.

26. juulil sai politsei väljakutse Peipsiääre valda eramusse, kus alkoholi tarvitanud 50-aastane mees ründas oma 44-aastast abikaasat, kes sai haiget. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

26. juulil sai politsei väljakutse Tartusse Mõisavahe tänavale korterisse, kus 49-aastane alkoholi tarvitanud mees lõi ja kägistas talle tuttavat 55-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus
Politseile laekus teade, et 22. juulil varastati Kastre vallas Päkste külas puutöökojast erinevaid tööriistu. Kahju on umbes 1500 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. juulil sai politsei väljakutse Valga linna Pikale tänavale korterisse, kus 30-aastane mees lõi oma 36-aastast abikaasast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Juhtumid piiril
25. juulil kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestisse siseneda soovinud veoautot Volvo. Veoki ja haagise uurimisel ilmnes, et töösilindrite kinnitused olid mõranenud, kütusepaagi kinnitus oli korrodeerunud, heitgaasisüsteem lekkis, üks ääretulelatern ja numbrituli ei töötanud, ka oli haagise konstruktsioon ja suruõhupaagid tugevalt korrodeerunud. Piirivalvurid otsustasid, et sellise sõiduki Eesti teedele lubamine ei ole ohutu ning suunasid masina tagasi Venemaale.

26. juulil kontrollisid piirivalvurid Peipsil kalalaeva ning selgitasid, et seda juhtinud mehel puudub väikelaeva juhtimise õigus. Mees kõrvaldati juhtimiselt ning tema suhtes alustati menetlust.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.