Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 44 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 31 vargust (eluruumidest kaks ja sõidukitest viis). Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 24 alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
9. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Nisu tänaval ähvardati alkoholi tarvitanud 45-aastast meest. Mehel olid ka nähtavad kehavigastused. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. augustil teatati, et 8. augustil Viimsi vallas Randvere külas lõi 42-aastane mees enda endist abikaasat, 40-aastast naist. Juhtunu juures viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe kinni.

Vargus
9. augustil teatati, et Viimsi vallas Pärnamäe külas varastati maja hoovist muruniiduk-robot, laadimispesa ja toitekaabel. Tekitatud kahju kokku umbes 1400 eurot.

9. augustil teatati, et Harku vallas Vääna külas varastati äripinnalt erinevaid esemeid. Kokku tekitatud kahju umbes 10 000 eurot.
Piiriturvalisus

9. augustil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kolme kuune sissesõidukeeld Schengeni territooriumile 1991. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanikule. Mees viibis alates 30. juulist Eestis ja Schengeni alal omamata selleks õiguslikku alust.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
9. augusti õhtupoolikul teatati, et Jõgeva vallas Palamuse aleviku korteris tungis joobes 53-aastane mees kallale 21-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas Tartu vanglasse kainenema. Tüli tagamaid ning täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Põlvamaa

Vargus
9. augusti hommikul avastati, et Põlva vallas Mammaste külas on sisse murtud eramusse, kust varastati ehitustööriistu. Kahju on 2620 eurot.

Tartumaa

Vargused
Politseile laekus teade, et möödunud reedel varastati Tartus Ringtee tänava kaupluse juures seisnud sõiduautost Audi kott riietega. Kahju on enam kui 1000 eurot.

9. augustil teatati, et Luunja vallas Põvvatu külas murti sisse soojakusse, kust varastati tööriistu. Kahju umbes 3000 eurot.

Politseile laekus teade, et 2. augusti öösel murti Tartus sisse Emajõe kaldal seisnud alusesse, kust varastati kajalood. Kahju on 250 eurot.

10. augustil teatati, et möödunud kuu lõpus varastati Tartus Kaunase puiestee korrusmaja trepikojast kaks laste tõukeratast. Kahju on 250 eurot.

Piiriturvalisus
9. augustil tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine kolmel isikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

9. augustil kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Viljandimaal ettevõtet selgitamaks, kas sel töötavatel inimestel on seaduslik alus riigis viibimiseks ning töötamiseks. Kontrolliti üht juriidilist ja 19 füüsilist isikut. Ühtegi seadusliku aluseta Eestis viibivat või töötavat isikut ei tuvastatud. Küll tuvastasid ametnikud, et kahe ettevõttes töötava ukrainlase töötamine ei olnud maksu- ja tolliameti töötamise registrisse kantud, mistõttu edastati see info koostööpartneritele.

9. augusti õhtul kella 22 paiku laekus Saatse kordonisse hädaabi kõne, milles anti teada, et Pattina kandis on metsa eksinud naine ühes lapsega. Teatele reageeris mitu patrulli ning kaasati ka teenistuskoer. Esmalt selgitasid piirivalvurid välja võimaliku abivajaja umbkaudse asukoha ning asjaolude selgitamiseks püüti korduvalt ühendust võtta ka eksinu enesega. Paraku oli tema telefon välja lülitatud. Maastikuotsingu käigus liiguti nii Pattina, Seto talumuuseumi kui ka Poogandi järve ümbruses, kuniks piirivalvureil õnnestus eksinud inimesed ühelt metsateelt leida. Naise ja lapsega oli kõik korras ning meedikute abi nad ei vajanud. Vestluse käigus ilmnes, et naise telefon oli metsas tühjaks saanud ning vaevu õnnestunud tal hädaabi kõne teha, milles endale viimases hädas abi kutsuda sai. Naine ühes lapsega anti üle lähedastele. Piirivalvurid tuletavad meelde, et metsa minnes tuleb enesega kaasa võtta täislaetud akuga mobiiltelefon ning hätta sattudes või eksides tuleb aegsasti enesele abi kutsuda ning jääda siis seda paigale ootama.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Rakveres Rohuaia tänaval lõi 31-aastane mees 33-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
9. augustil sai politsei teate Narvas Kangelaste prospekti korterisse, kus 34-aastane mees tekitas valu enda abikaasale. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Iisakus tekitas 42-aastane mees füüsilist valu enda elukaaslasele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
9. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Narvas Tuleviku tänaval asuvast töökonteinerist varastati ligikaudu 6000 euro eest tööriistu.

9. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et Narvas Kangelaste prospekti maja juurest varastati musta värvi elektritõukeratas. Esialgne kahju on 720 eurot.

Piiriturvalisus
9. augustil tõkestati Narva-1 piiripunktis riiki sisenemine kuuel inimesel, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
9. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et nädalavahetusel varastati Pärnus Mere puiesteel ööklubis mobiiltelefon iPhone 11. Vargusega tekitatud varaline kahju on ligi 650 eurot.

9. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmise nädala keskel varastati Kihnus sadamast kalavõrke, võrgumärke, võrguankur ja võrgumärginöör. Vargusega tekitatud varaline kahju on esialgsel hinnangul üle 300 euro.

Raplamaa

Avaliku korra raske rikkumine
9. augustil sai politsei teate, et Kohila vallas Kapa männikus lõi 58-aastane mees 62-aastasele mehele pudeliga vastu pead. 62-aastane mees sai viga ning vajas meedikute abi. Politsei pidas 58-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Saaremaa

Vargus
9. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et 31. juulil varastati Kudjape alevikus Tallinna tänaval kaubanduskeskuse kauplusest suures koguses lasteriideid. Vargusega tekitatud esialgseks varaliseks kahjuks on hinnatud üle 2300 euro.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.