Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 71 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 35 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Tabati 15 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 297.

Piirilt väljastati 10 sisenemiskeeldu ning tuvastati neli Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 15. maid teatati, et 45-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Kaluri tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 45-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval lõi 33-aastast meest talle tuttav mees.

Harjumaa

Vargus

15. mail teatati, et Tabasalu alevikus varastati muruniiduk. Kahju on 2300 eurot.

Juhtumid piiril

15. mail saabusid Kiievist Tallinna lennujaama neli Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Neljale mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

15. mail saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudus kehtiv viisa või elamisluba. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

15. mail saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Tuneesia Vabariigi kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

15. mail avastati lennujaama julgestuskontrollis 29-aastase mehe käsipagasist kasteet. Politseinikud võtsid tsiviilkäibes keelatud külmrelva hoiule.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

15. mail teatati, et Kohtla-Järvel Keskalleel lõi 41-aastane naine 31-aastast naist.

15. mail teatati, et Sillamäe linnas aiandusühistus tungiti kallale 58-aastasele naisele.

Juhtum piiril

15. mail avastasid Narva kordoni piirivalvurid Narva jõest püügile asetatud nõuetekohaselt tähistamata mõrra. Püügivahend eemaldati püügilt ning võeti hoiule.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused

15. mail teatas turvatöötaja politseile, et pidas Tartus Turu tänava kaubanduskeskuses kinni mehe, kes varastas ilumaailmast ja toiduosakonnast erinevaid kaupu. Politsei pidas 48-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas ta jaoskonda. Kaup tagastati kauplusele rikkumata kujul.

Politseile laekus teade, et 14. mai õhtupoolikul varastati Tartus Raadi lennuväljal seisnud lukustamata sõiduautost järelevalveta jäetud iPhone telefon. Vargusega tekitatud kahju on 450 eurot.

Võrumaa

Vargus

15. mai ennelõunal varastati Võrus Petseri tänava korterist 375 eurot sularaha.

Juhtum piiril

15. mail kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis riiki siseneda soovinud 37-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel ei olnud kehtivat viisat. Mehele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

15. mail algatati kriminaalmenetlus selles, et Paides lõi 56-aastane mees oma 61-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Vargus

15. mail sai politsei teate, et Häädemeeste vallas varastati talu õuelt mulla freesi, kütust ja kümnekuune ketis olnud puhtatõuline Eesti hagijas. Vargusega tekitati kahju ligi 1400 eurot. Politsei palub kõigil, kel on juhtunu kohta infot, võtta ühendust politseiga telefonil 51998044 või ....

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

15. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Haapsalus lõi 22-aastane mees noaga 22-aastast meest. Politsei pidas ründaja kinni