Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 22 varavastast kuritegu, sh 19 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati neli.Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vägivald võimuesindaja vastu
24. augustil lõi 31-aastane naine Põhja-Tallinnas Ehte tänaval ametikohustusi täitnud patrullpolitseinikku, 25-aastast naist. Politsei pidas lööja kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused
25. augustil teatati politseile, et Tartus F. Tuglase tänava korrusmaja trepikojast varstati kaks jalgratast. Vargusega tekitatud kahju on umbes 1500 eurot.

Politseile laekus teade, et 20. augustil varastati Tartus Kalda tee kaupluse juurest Segway tõukeratas. Kahju on 719 eurot.

Valeraha teated
Politseile laekus teade, et augustikuu jooksul avastati Tartu sularahakeskuses võltsimistunnustega 50-eurone ja kaks 10-eurost rahatähte, mis saadeti ekspertiisi.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
24. augustil sai politsei väljakutse Iisaku alevikku Tiigi tänavale, kus tekkinud tüli käigus löödi 23-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. augustil sai politsei väljakutse Sillamäele Viru puiesteele, kus tungiti noaga kallale 31-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. augustil sai politsei väljakutse Narva Energia tänavale, kus tekkinud tüli käigus lõi 26-aastane naine oma elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. augustil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvele Järveküla teele, kus toimus konflikt 27-aastase naise ja tema elukaaslase vahel. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamised
23. augustil teatati politseile, et Jõhvis Narva maanteel ähvardas 59-aastane mees 59-aastast naist, kes tundis ohtu oma elu pärast. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
24. augustil teatas Narvas elav naine, et temaga on võtnud ühendust võõras isik pakkudes võimalust raha teenimiseks krüptovaluutaga ning tehti juunist kuni augustini tema kontolt kaugjuurdepääsu tarkvara AnyDesk kaudu rahalisi tehinguid summas 802 eurot.

Piiriturvalisus
24. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 2000. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Naise reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Isik soovis tulla Eestisse tööle, kuid tema töötamine ei olnud registreeritud. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

24. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku: 1960. aastal sündinud meest ja 1989. aastal sündinud naist. Isikud esitasid reisi eesmärgi kohta keeltekooli kutse, mille kontrollimise käigus tekkis kahtlus dokumendi originaalsuses. Lisaks ei olnud isikute reisi tingimuste kohta esitatud põhjendused usaldusväärsed. Neile väljastati sisenemiskeelud, määrati rahatrahv ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

24. augustil saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi seitse ja Narva-2 piiripunktist üks Venemaa Föderatsiooni kodanik, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Arvutisüsteemile ebaseaduslikult juurdepääsu hankimine
25. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et augusti keskpaigas võeti tuvastamata isikute poolt üle asutusele kuuluv sotsiaalmeedia konto ning nõutakse selle tagastamise eest raha.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.