Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 54 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 27 varavastast kuritegu ja 21 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 10 alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 182.

Registreeriti neli piirilt väljastatud sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargus
19. detsembril teatati, et Kesklinnas Laeva tänaval varastati hotellitoast raha. Kahju on 1200 eurot.

Juhtum piiril
19. detsembril saabus Moskvast Tallinna lennujaama Argentiina Vabariigi kodanik, kes on tagasiulatuvalt 180 päeva jooksul Schengeni alas juba 90 päeva viibinud. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta lendas tagasi Moskvasse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 25. novembril varastati Põhja-Sakala vallas Võhmas Tartu tänava kuuride juurest metallist plaadid, armatuur ja torud. Kahju on 350 eurot.

Juhtum piiril

19. detsembril kella 8 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunkti saabunud Vene numbrimärgiga Daf veokit, kust avastasid vedrujõul avaneva noa, mis on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Eesti seaduse vastu eksinud veokijuht ühes keelatud esemega anti menetlustoiminguteks üle tolliametnikele.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

12. detsembril varastati Väike-Maarja alevikus kauplusest kümme pudelit kanget alkoholi. Kahju on 263 eurot.

Ida-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Juhtumid piiril

19. detsembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduautot Volkswagen, mida juhtis 1972. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Roolis olnud mees esitas kontrolliks liikluskindlustuspoliisi, mis oli osaliselt võltsitud. Välismaalasele määrati rahaline karistus. Mees suunati tagasi Venemaale.

19. detsembril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni registreerimismärgiga sõiduautot Volkswagen, mida juhtis 1958. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik. Roolis olnud mees esitas kontrolliks liikluskindlustuspoliisi, mis oli osaliselt võltsitud. Välismaalasele määrati rahaline karistus. Pärast seda, kui sõidukile oli vormistatud uus kindlustus, lubati mehel koos sõidukiga siseneda Eesti Vabariiki.

19. detsembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1972. aastal ja 1989. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud ja 1982. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

18. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et eelmisel päeval sisenes Paide linnas korterisse seni tuvastamata mees ja lõi seal 22-aastast naist, kes sai viga.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

19. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et eelmise päeva õhtul lõi Haapsalus Kastani tänaval 51-aastane mees 47-aastast naist.