Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 66 avaldust ja teadet kuritegudest. Lähisuhtevägivalla teateid oli 26. Varavastastest kuritegudest teatati 30, sh vargustest 21 korral. Neljas liiklusõnnetuses sai viga neli inimest. Tabati üheksa alkoholijoobes sõidukijuhti. Piirilt väljastati üheksa sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Põhja prefektuuri ööpäevainfo

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
17. märtsil teatati, et Saue vallas lõi 61-aastane mees 59-aastast naist.

Kelmus
17. märtsil tegi politseile avalduse 27-aastane mees, kellele tekitati rahaline kahju 22 140 euro suuruses. Nimelt kannatanu tutvus telegrammis tütarlapsega, kes tegi ettepanku teenida kasumit aktsiate ostu-müügist ning soovitas omakorda tuttavat maaklerit. Avaldaja suhtles maakleriga ja paigaldas enda nutiseadmele AnyDesk programmi, mille kaudu maakler juhendas teda sissemaksetega. Peagi õhutati kannatanut võtma laene ja ühtlasi teostas ta makseid krüptoraha vahendusfirmasse Binaces rahakotti. Tehingud kajastusid kauplemisplatvormil, kuid raha välja võtta ei saa ning tänaseks on katkenud maakleriga ka side.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
13. märtsil varastati Tartus Nõlvaku tänava kauplusest rõivaid ja toidukaupu. Kahju on 215 eurot.

Valgamaa

Kelmus
16. märtsil pöördus politseisse Valgas elav naine, kelle pangakaarti kasutades oli tema pangakontolt välja võetud 575 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kelmus
16. märtsil saadeti Viljandis elava naise telefonile sõnum, milles paluti paki saatekulu tasumiseks minna konkreetsele lingile ja seal tasuda ette antud summa. Peale pangakaardi andmete edastamist ja tehingu kinnitamist avastas naine, et tema kontolt tehti ülekanne summas 1367 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
17. märtsi kella 10 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa numbrimärgiga sõiduautot ning avastasid selle salongist tsiviilkäibes keelatud kumminuia. Juhile koostati väärteoprotokoll, keelatud ese võeti ära ning seejärel lubati tal oma teekonda jätkata.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 17. märtsil lõi 70-aastane mees Narvas Kreenholmi tänava korteris oma alaealist poega.

Piiriturvalisus
17. märtsil kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1971. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

17. märtsil kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1991. aastal sündinud Ukraina kodanikku, kellel puudus viisa või elamisluba. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

17. märtsil kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus viisa või elamisluba. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
17. märtsil teatati, et Pärnus on Riia maanteel sõidukite parkimisalalt varastatud pikka aega kasutusel mitteolev sõiduauto Citroen. Sõiduk leiti samal päeval Pärnust vanametalli kokkuostu territooriumilt, kahjusid masinal ei olnud. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.