Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 61 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 22 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati kaks alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 500 väärtegu.

Piiril registreeriti kaks sisenemiskeeldu ning riigist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

21. veebruaril teatati, et 32-aastane mees lõi Lasnamäel Majaka tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 29-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

21. veebruaril teatati, et 51-aastane mees lõi Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteris oma elukaaslast, 50-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. veebruaril teatati, et väidetavalt tundmatu mees kasutas Viimsi vallas Pärnamäe teel 22-aastase mehe vastu pipragaasi.

Vargus
21. veebruaril teatati, et Paldiski linnas Rae tänaval varastati elektriposte. Kogukahju on üle 1200 euro.

Juhtumid piiril

21. veebruaril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kaks Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Kahele mehele väljastati sisenemiskeeld ja nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Ähvardamine

21. veebruaril sai politsei väljakutse Külitse alevikku, kus 52-aastane joobes mees oli noaga ähvardanud 27-aastast poega. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas esmalt arestikambrisse kainenema. Keegi vahejuhtumis viga ei saanud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Juhtum piiril

21. veebruaril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Tartu- ja Jõgevamaal asuvaid ehitusobjekte selgitamaks, kas seal töötavatel isikutel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Reidil kontrolliti 10 juriidilist ja 35 füüsilist isikut eri rahvusest. Kontrollkäigul rikkumisi ei tuvastatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Tapmiskatse

22. veebruaril kell 00.06 teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuvas korteris tekkinud tüli käigus löödi 49-aastast meest korduvalt terariistaga. Kiirabi toimetas kannatanu raskes seisus haiglasse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 31-aastase mehe. Prokuratuuri taotlusel ning Viru Maakohtu loal võeti mees kuni kaheks kuuks vahi alla.

Avaliku korra raske rikkumine ja asja omavoliline kasutamine

Eile sai politsei teate, et 18-aastane noormees sihtis 16. veebruaril Narvas Tallinna maanteel asuvas kaubanduskeskuses 23-aastast meest relvataolise esemega. Sama noormeest kahtlustatakse ka ööl vastu 21. veebruari Narvas 26. Juuli tänavalt sõiduauto Volkswageni ärandamises. Prokuratuur taotleb täna noormehe vahistamist.

Kehalised väärkohtlemised

21. veebruaril teatati, et Iisaku alevikus löödi 40-aastast naist.

21. veebruaril teatati, et Kohtla-Nõmme alevis Kaasiku tänaval lõi 21-aastast meest tema 51-aastane isa.

21. veebruaril teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Maleva tänaval asuvas korteris lõi 41-aastast naist tema abikaasa. Politsei pidas 53-aastase kahtlustatava kinni.

21. veebruaril teatati, et Narvas Kangelaste tänaval asuva korterelamu trepikojas lõi 36-aastast meest kepiga tema naaber.

21. veebruaril teatati, et Narvas P. Kerese tänaval asuvas korteris löödi 59-aastast meest.

Ähvardamine

21. veebruaril teatati, et Narvas Võidu tänaval asuvas korteris ähvardas 53-aastane naine tapmisega 45-aastast meest.

Vargus

21. veebruaril teatati, et Sillamäel V. Majakovski tänaval asuvast haridusasutusest varastati sülearvuti. Kahju on 400 eurot.

Omastamine

17. veebruaril unustas 31-aastane naine Narvas taksosse oma mobiiltelefoni Samsung. Hiljem telefonile helistades võeti kõne vastu, kuid ühendus katkestati ja mobiiltelefon lülitati välja. Kahju on 249 eurot.

Juhtum piiril

21. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1969. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kes juhtis sõiduautot Mercedes-Benz. Mees esitas kontrolliks osaliselt võltsitud mootorsõiduki kindlustuskaardi. Talle määrati rahaline karistus ning pärast uue kindlustuse sõlmimist lubati mehel Eestisse siseneda.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Tapmine
21. veebruaril leiti Järvamaal Pikaküla korterist seal koos elanud 35- aastase ja 63-aastase mehe surnukehad, kellest viimasel olid vägivallatundemärgid.