Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 72 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 43 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust (neli eluruumist ja kolm sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 40. Registreeriti kuus liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 19 ning narkojoobes sõidukijuhte kaks.

Piiril väljastati üks sisenemiskeeld.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
8. novembril teatati, et Lasnamäel Kivila tänava maja korteris ründas 50-aastane mees temale tuttavat 71-aastast naist, põhjustades talle valu. Politsei pidas mehe kinni.

Vargused
8. novembril tuli teade, et öösel on Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval asuval lammutusobjektil varastatud kahest liikurmasinast kokku ligi 300 liitrit kütust. Vargusega tekitatud kahju on ligi 400 eurot.

8. novembril anti teada, et nädalavahetuse jooksul on Lasnamäel Priisle teel kaubikust Iveco varastatud kott koos tööriistadega. Vargusega tekitatud kahju on ligi 1700 eurot.

8. novembril laekus teade, et ööl vastu 5. novembrit on Põhja-Tallinnas Sõle tänaval sisse murtud sõiduautosse Citroen ja varastatud hambaraviinstrumente. Vargusega tekitatud kahju on 1350 eurot.

Kelmus
8. novembril teatati, et 27. oktoobril helistas Haaberstis elavale 47-aastasele naisele naine, kes tutvustas ennast SEB Panga töötajana ja väitis, et naise pangakontol toimuvad kahtlased tehingud. Naine sisenes oma pangakontole mobiil-ID kaudu, installeeris vastavalt helistaja juhistele oma telefoni AnyDesk rakenduse. Seejärel tehti naise kontolt neli ülekannet ja helistades ise SEB Panka sai ta teada, et konto on suletud. Kelmusega tekitatud kahju on üle 8400 euro.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. novembril teatati, et Rakvere vallas tulid 53-aastane mees ja 49-aastane naine kallale neile tuttavale naisele, tekitades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 8. novembril lõi 44-aastane mees Narvas Kreenholmi tänava korteris oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Politsei sai teate, et 8. novembril lõid kaks noorukit Kohtla-Järvel Maleva tänaval15-aastast poissi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 8. novembril lõi 41-aastane mees Narvas Kangelaste tänava korteris oma endist abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Politseile teatati, et 8. novembril lõi 28-aastane mees Narvas Pähklimäe tänava korteris oma endist elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 8. novembril lõi 28-aastane mees Alutaguse vallas talle tuttavat 48-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine
Politseile teatas Narvas elav 37-aastane mees, et 8. novembril ähvardas 71-aastane tuttav mees avaldajat noaga. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
8. novembril teatati politseile, et 18. oktoobril helistas Narvas elavale 75-aastasele naisele vene keelt kõnelev isik, kes tutvustas end Swedbanki töötajana ja palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel sisestada internetipanga paroolid. Hiljem avastas naine, et tema pangakontolt on teostatud ülekanded summas 3000 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. novembril teatati politseile, et ajavahemikul 20. oktoober - 2. november helistas Narvas elavale 59-aastasele naisele vene keelt kõnelev isik, kes tutvustas end turvafirma töötajana ja palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel sisestada Smart-ID koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on teostatud ülekanded summas 3200 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
8. novembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel sõiduautoga saabunud 1973. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kelmus
8. novembril teatati, et 3. novembril kallutati 39-aastast naist telefoni teel seni kindlaks tegemata inimesele üle andma enda mobiiltelefoni kasutusõiguse AnyDesk rakenduse kaudu. Hiljem tegi naine 540 eurose ülekande võõrale arvelduskontole. Juhtumi täpsed asjaolud on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

8. novembril teatati, et Tori vallas lõi 37-aastane mees talumajas 40-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas rünnakus kahtlustatava mehe kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.