Politseis registreeritud sündmused

hulgas oli 28 varavastast kuritegu, sealhulgas10 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 36. Registreeriti 13 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 13 inimest. Tabati 18 alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobe kahtlusega juht. Piirilt väljastati 10 sisenemiskeeldu ning riigist tabati kolm ebaseaduslikult siin viibivat inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
21. juulil teatati, et Haaberstis Õismäe teel korteris ründas 42-aastane mees oma endist elukaaslast, 38-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes ning konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed.

21. juulil teatati, et Kesklinnas Kiisa tänaval korteris on noaga rünnatud 42-aastast meest, kelle kiirabi toimetas haiglasse. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 42-aastase ja 41-aastase mehe.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. juulil teatati, et Saku külas tekkis füüsiline konflikt 54-aastase naise ja 33-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
21. juulil teostas Põhja prefektuuri liikluspatrull liiklusjärelevalvet Tallinnas Rannamäe teel, kus peeti kinni jalgrattur. Isikuks osutus 1997. aastal sündinud Tadžikistani Vabariigi kodanik, kelle viisa on tunnistatud kehtetuks. Lisaks teostas mees toiduvedu ja töötas seadusliku aluseta. Ametnik koostas mehele ettekirjutuse Eestist lahkumiseks 15 päeva jooksul ja kohaldas sissesõidukeeldu kaks aastat ja kuus kuud ning määrati rahatrahv 75 trahviühikut, summas 300 eurot.

21. juulil sai Põhja prefektuuri Lääne-Harju patrull väljakutse Tallinna Kristiine keskusesse, kus on toime pandud vargus toidupoest. Isikuks osutus 1989. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik. Ametnik tunnistas mehe viisa kehtetuks ja lõpetas ennetähtaegselt tema viibimisaja ning lühendas seda ühekordselt. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeldu seitse kuud.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
Politsei sai teate, et ühe Jõgeva elaniku pangakontolt on tema teadmata kahel korral välja võetud sularaha. Kahju on 470 eurot.

Valgamaa

Kelmus
Politsei sai teate, et üks Valgamaa elanik ostis veebis eraisikult majutuse, VIP-laua ja 9 piletit Pärnus toimuvale muusikafestivalile, kuid piletipunktis selgus, et kõigil piletitel oli sama QR-kood ning majutust talle samuti ei võimaldatud. Kahju on 835 eurot.

Piiriturvalisus

21. juulil tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktis Eestisse sisenemise kahel Valgevene, kahel Ukraina, ühel Venemaa ja ühel Moldova kodanikul, kellel puudus viisa või reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 21. juulil lõi mees Narvas Jõesuu tänaval mälestusmärgi juures oma õde, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Omavoliline sissetung
21. juulil avastati, et Alutaguse vallas Sälliku külas on lõhutud suvila aken ja majas vandaalitsetud. Lisaks oli kuurist varastatud saematerjali. Kahju on selgitamisel.

Kelmus
Politsei sai 21. juulil teate, et ühe Kohtla-Järve elanikuga võttis Instagramis ühendust mees, kes väitis end olevat ameeriklasest sõjaväelane. Väidetavalt oli tal sõjaväeteenistuses sularahas kogutud suur summa, mille saatis endale Ameerikasse, aga nüüd küsitakse postiteenusele käibemaksu, mida tal tasuda ei ole. Kuna mees oli naise usalduse suhtluse vältel võitnud, kandis naine talle väidetava käibemaksu tasumiseks 1990 eurot, misjärel ilmnes, et tegu oli hoopis kelmiga.

Piiriturvalisus

21. juulil tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kahel Vene Föderatsiooni, kahel Ukraina ja Ühel Moldova kodanikul, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid.

21. juuli ennelõunal kontrollisid piirivalvurid Alutaguse vallas Narva jõel väikelaeva, mille juhil oli lubatust suurem joove. Mees kõrvaldati juhtimiselt ning talle määrati 200-eurone rahatrahv.
LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. juulil sai politsei teate, et Tori vallas tõukas 64-aastane mees eramus naist, mille järel sai viimane viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
21. juulil sai politsei teate, et Pärnu linnas varastati valget värvi kaubik Renault Master, mille registreerimisnumber on 744MHG ja mis toodeti 2012. aastal.

Raplamaa

Vargus
21. juulil teatati politseile, et Rapla linnas on sisse murtud ehituskonteinerisse ja varastatud sealt erinevaid tööriistu. Täpne kahjusumma on selgitamisel.