Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 56 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks röövimine, 27 varavastast kuritegu sealhulgas 14 vargust, teatati ühest sõidukivargusest ja omavolilisest kasutamisest. Lähisuhtevägivalla teateid oli 34. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai viga seitse inimest. Tabati neli alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuht.

Registreeriti kaheksa piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja riigist saadeti välja neli inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
22. veebruaril teatati, et 29-aastane mees ründas Põhja-Tallinnas Vana-Kalamaja tänaval endale tuttavat 36-aastast meest ja tekitas talle valu.

22. veebruaril teatati, et 31-aastane mees ründas oma elukaaslast, 25-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kelmus
22. veebruaril alustati menetlust selles, et Lasnamäel elav mees kandis oma krüptoraha üle uude rahakotti, mille kohta nägi reklaami internetis, kuid ei pääse krüptorahale enam ligi. Tänase kursi järgi on tekitatud kahjusummaks 34 000 eurot.
Omastamised
22. veebruaril alustati menetlust selles, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval asuvas kaubanduskeskuses omastati kaotatud rahakotist 350 eurot sularaha.
22. veebruaril alustati menetlust selles, et 36-aastane mees omastas Lasnamäel Punasel tänaval akukruvikeeraja väärtusega üle 600 euro.
Vargus
22. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel on ehitussoojakusse sisse murtud ja varastatud erinevaid esemeid. Esialgsel hinnangul on kogukahju 1300 eurot.

Harjumaa

Vargus
22. veebruaril teatati, et Saku alevikus on ehitussoojakust varastatud erinevaid tööriistu. Kahjusumma on esialgsel hinnangul 2000 eurot.

Piiriturvalisus
22. veebruaril saabusid Kiievist Tallinna Lennujaama kaks Ukraina kodanikku. Meeste enda sõnul saabusid nad turismi eesmärgil, kuid nende dokumendid ei olnud korras ning piirivalvurite hinnangul ei olnud turism tegelik reisi eesmärk. Meestele koostati sisenemiskeeld.
22. veebruaril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeldkuueks kuuks 1973. aastal sündinud Ukraina kodanikule, kellel on pikaajaline Poole Vabariigi viisa. Mees viibis Eestis 70 päeva ebaseaduslikult ning võib viisa alusel praegu viibida ainult Poolas.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politsei alustas 22. veebruaril kriminaalmenetlust uurimaks juhtumit, kus Kastre vallas Ahunapalu külas varastati 1500 puidust katusesindlit.

Valgamaa

Valeraha teade
Politseile laekus teade, et Valgas Kesk tänaval sularahaautomaadist avastati võltsimistunnusega 50-eurone, mis saadeti ekspertiisi.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 16. veebruaril vägivallatses 35-aastane mees Viljandis Leola tänaval korteris oma elukaaslase kallal ning keelas juhtunust teistele rääkida.

Piiriturvalisus
23. veebruari varahommikul ületas üks isik Võrumaal Setomaa vallas Helbi küla juures ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone suunaga Venemaa Föderatsioonist Eestisse. Piirivalvurid pidasid isiku kinni ja tuvastasid, et tegu oli Venemaa Föderatsiooni kodanikuga, kes taotles Eestilt varjupaika. Juhtumi uurimiseks alustati menetlust.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. veebruaril sai politsei teate, et Narvas lõi 20-aastane mees talle tuttavat 39-aastast naist ja tekitas talle sellega füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

22. veebruaril sai politsei teate, et Narvas Viru tänaval asuvas korteris lõi tüli käigus 40-aastane mees 32-aastast naist ja tekitas talle sellega füüsilist valu. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab kriminaalmenetlus.

Piiriturvalisus

22. veebruaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1974. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaale.

22. veebruaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1980. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes ei olnud vaktsineeritud. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

22. veebruaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1981. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle vaktsineerimistõendi kehtivusaeg oli lõppenud. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

22. veebruaril kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1958. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle vaktsineerimistõendi kehtivusaeg oli lõppenud. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
22. veebruaril teatati, et 51-aastane mees püüdis Pärnus Karja tänaval varastada kauplusest erinevaid jooke ligi 35 euro väärtuses. Vargus jäi lõpule viimata, sest kaupluse töötajad pidasid mehe kinni.

22. veebruaril sai politsei teate, et 59-aastane mees varastas 21. veebruaril Pärnus Karja tänaval kauplusest alkoholi, esialgsetel andmetel ligi 101 euro väärtuses. Poe töötajad informeerisid politseid, et sama mees oli 22. veebruaril taas poes ning politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

22. veebruaril teatati, et Pärnus siseneti täpselt tuvastamata ajal korterisse, kust varastati erinevaid asju. Kahjusumma on esialgsetel andmetel ligi 4820 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.