Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti politsei- ja piirivalveametis 172 teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, 82 varavastast kuritegu, sealhulgas 63 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 107.

Juhtimiselt kõrvaldati 51 narko- või alkoholijoobe kahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Asja rikkumine ja hävitamine
11. mail õhtul sai häirekeskus teate, et Pirital Ida teel põleb maja. Päästjad kustutasid tulekahju ning politsei selgitab kriminaalmenetluses selle täpsemaid tekkepõhjuseid ja asjaolusid.

Kehalised väärkohtlemised
9. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänava kortermajas 63-aastane mees lõi 56-aastast meest. Politsei pidas 63-aastase mehe kinni.

10. mail teatati, et Kesklinna baaris seni tuvastamata inimesed tegid 24-aastasele mehele viga. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. mail teatati, et Mustamäel E. Vilde teel 38-aastane mees lõi 33-aastast meest.

11. mail teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval 41-aastane mees tegi 43-aastasele mehele viga. Politsei pidas 41-aastase mehe kinni.

11. mail teatati, et Lasnamäel Pae tänava bussipeatuses seni tuvastamata inimene lõi 34-aastast meest terava esemega. Kiirabi toimetas 34-aastase mehe haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Surnu mälestuse teotamine
10. mail teatati, et Tallinnas Kaitseväe kalmistul Pronkssõduri monumenti on soditud. Politsei on tuvastanud ja kinni pidanud kahtlustatavad inimesed, tegu on alaealiste noortega. Kõik juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Kehaline väärkohtlemine
11. mail teatati, et Maardus 48-aastane mees lõi enda elukaaslast.

Kelmus
11. mail alustati menetlus juhtumis, kus naine tutvus internetis näiliselt Taylor Swiftiga ning hakkas läbi Bybit krüptoportaali kandma raha talle. Kokku kandis naine 36 960 eurot.

Piiriturvalisus
9. mail koostati 1995. aastal sündinud Bangladeshi Rahvavabariigi kodanikule ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati siseriiklik sissesõidukeeld üheks kuuks, kuna naine viibis Eestist üksteist päeva ebaseaduslikult.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
10. mai õhtul sai politsei väljakutse Tartus Muru tänavale, kus oli terava esemega löödud 48-aastast mees. Politsei andis mehele esmaabi ning seejärel viisid meedikud ta haiglasse. Kohapeal peeti kuriteos kahtlustatavana kinni 45-aastane naine. Vägivallajuhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ööl vastu 10. maid sai politsei väljakutse Tartus Kastani tänavale, kus viibis torkehaavadega abivajav 40-aastane mees. Meedikud viisid mehe haiglasse. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
10. mail teatati, et Tartus Kase tänaval lõi üks mees teist noaga. Viga saanud 66-aastase mehe viisid meedikud haiglase. Politsei pidas kohapeal kinni 64-aastase mehe ning tema viidi raviasutusse. Vägivallajuhtumi asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Ööl vastu 9. maid varastati Tartus Nisu tänavalt motoroller. Omanik leidis selle kodu lähistelt üles ning tõi oma õuele tagasi. Vargusjuhtumi täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
9. mail kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis üht Serbia numbrimärgiga ja üht Leedu numbriga veokit, millest avastati keelatud sümboolikat. Juhtidele selgitati, et Eestis on taoline sümboolika keelatud, mispeale loobusid nad esemest ning jätkasid teekonda Eestisse.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ähvardamine
9. mail sai politsei teate, et Alutaguse vallas ähvardas 23-aastane mees kirvega 41-aastast meest. Keegi viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemised
Politseile teatas mees, et 11.mail Narva linnas lõi teda 21-aastane mees. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

9. mail anti politseile teada, et Narva linna kortermaja trepikojas ähvardas seni tuvastamata mees verbaalselt 64-aastast naist. Politsei algatas juhtumi täpsemate asjaolude kontrollimiseks kriminaalmenetluse.

Vägivald võimuesindaja vastu
9. mail lõi 53-aastane mees Narvas ametikohustusi täitnud politseiametnikku. Ametnik viga ei saanud. Mees peeti sündmuskohal kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
11. mail sai politsei teate, et Rakvere linnas lõi 51-aastane mees oma naist. Politsei algatas juhtumi täpsemate asjaolude kontrollimiseks kriminaalmenetluse.

9. mail lõi 36-aastane mees Rakvere linnas korduvalt 43-aastast meest näo piirkonda. Vägivallatseja peeti kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
9. mail avastati, et Sõmeru aleviku kortermaja keldrist on tabaluku lõhkumise teel varastatud meeste jalgratas Drag ja elektriline tõukeratas Xiaomi. Esialgne kahju on 515 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Politseile teatati, et Rakvere linnas varastati Vabaduse kooli rattapaklast musta värvi elektriline tõukeratas Xiaomi Mi Eletric Scooter 1S Black. Kahju on 349 eurot. Politsei algatas juhtumi täpsemate asjaolude kontrollimiseks kriminaalmenetluse.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestati Narva piiripunktis riiki sisenemine kolmel Venemaa, kahel Moldova, kahel Serbia, kahel Ukraina, ühel Türkmenistani ja ühel Kasahstani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et nende reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged, puudusid vajaminevad dokumendid või leiti, et nad on ohuks avalikule korrale.

9. mail kontrolliti Narva piiripunktis Eestisse siseneval suunal Saksamaa kodanikku, kelle asjade hulgast leiti Georgi lint. Inimesele selgitati, et Eestis on taoline sümboolika keelatud, mispeale loobus ta esemest ning jätkas teekonda Eestisse.

10. mail kontrolliti Narva piiripunktis Eestisse siseneval suunal Portugali kodanikku, kelle asjade hulgast leiti Georgi lint. Inimesele selgitati, et Eestis on taoline sümboolika keelatud, mispeale loobus ta lindist ning jätkas teekonda Eestisse.

10. mail kontrolliti Narva piiripunktis Eestisse siseneval suunal Itaalia kodanikku, kelle asjade hulgast leiti Georgi lint ja 9. mai rinnamärk. Inimesele selgitati, et Eestis on taoline sümboolika keelatud, mispeale loobus ta esemetest ning jätkas teekonda Eestisse.

11. mail saabus Narva piiripunkti Eesti kodanik, kelle pagasi kontrollimise käigus leiti talle mitte kuuluv Venemaa auto registreerimistunnistus. Dokument võeti hoiule ning inimene jätkas oma teekonda Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati 10. mail, et Pärnu linnas lasi seni tuvastamata isik kahele 34-aastasele mehele gaasi näkku ja lõi üht kannatanut gaasiballooniga. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Läänemaa

Ähvardamine
Politsei sai 11. mail teate, et Haapsalus ähvardas 17-aastane mees 35-aastast meest vägivallaga. Sündmuse asjaolud on selgitamisel.

Raplamaa

Vargus
Politsei alustas 9. mail menetlust selles, et Kohila vallas asuvalt ehitusplatsilt on varastatud ettevõttele kuuluv ajutine elektrikaabel. Tekitatud kahju on 2000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.