Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 11 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 48, narkojoobes sõidukijuhte kaks. Piiril väljastati 16 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja seitse isikut. Schengeni viisaeeskirja rikkumisi esines viiel korral.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
14. veebruaril teatati, et Kesklinna linnaosas Narva maanteel ründas 63-aastane naine endale tuttavat 37-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi.

14. veebruaril teatati, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval lõi meesterahvas enda elukaaslast, 37-aastast naist.

14. veebruaril teatati, et Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval lõi 62-aastane joobes mees 56-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti politsei poolt kinni.

14. veebruaril teatati, et Mustamäe linnaosas E. Vilde teel löödi 30-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. veebruaril teatati, et Kesklinnas Aia tänaval ründasid seni tuvastamata mehed 40-aastast meest, kelle kiirabi viis haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. veebruaril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval ründasid 26- ja 28-aastane mees 37-aastast meest, tekitades kannatanule füüsilist valu ja tervisekahjustusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud pidasid ründajad kinni.

15. veebruaril teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval ründas 36-aastane naine 36-aastast naist, millega põhjustas kannatanule füüsilist valu. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

15. veebruaril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval lõi 40-aastane mees oma elukaaslast, 43-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse.

15. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval ründas 40-aastane mees oma elukaaslast, 43-aastast naist. Kiirabi viis naise haiglasse, politseinikud pidasid ründaja kinni.

15. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopliranna tänaval asuvas korteris ründas 57-aastane mees oma elukaaslast, 53-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

15. veebruaril teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval asuvas korteris ründas 42-aastane alkoholijoobes mees oma abikaasat, 44-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni. Konflikti juures viibisid alaealised lapsed.

16. veebruaril teatati, et Kesklinnas Viru tänaval toimus kaklus kahe 39-aastase ja tundmatute meeste vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi.

16. veebruaril teatati, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval toimub kaklus 22-, 22-, 29-, 29- ja 30-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati tervisekahjustusi. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab menetlus.

16. veebruaril teatati, et Kesklinnas Liivalaia tänaval ründas tuvastamata mees 37-aastast meest ja tekitas talle füüsilist valu.

16. veebruaril teatati, et Kesklinnas Tatari tänaval ründas 25-aastane mees 33-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu. 33-aastane mees viidi tervisekontrolliks haiglasse. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

Ähvardamine
16. veebruaril teatati politseile, et Lasnamäel Punasel tänaval ähvardasid 66- ja 53-aastane mees 42-aastast naist relvataolise esemega. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

Vargus
14. veebruaril teatati, et Kesklinna linnaosas asuvast hotellist varastati seljakott, milles olid isiklikud esemed ja sularaha. Koguväärtus 2934 eurot.

Röövimine
14. veebruaril teatati, et Kristiine linnaosas Tulika tänaval tungisid seni tuvastamata inimesed kallale 46-aastasele mehele ning varastasid temalt mobiiltelefoni maksumusega 230 eurot.

Kelmused
14. veebruaril teatati, et 29.01.2019 internetipoest tellitud kohvimasin väärtusega 699.95.- ei tarnitud tellijani õigeaegselt, mistõttu soovis klient tellimust tühistada. Käesoleva ajani pole avaldajale kaupa tarnitud ega raha tagastatud.

14. veebruaril teatati, et 7.01.2020 telliti internetipoest kaupa, makstes selle eest 369.00.- eurot. Kaup lubati tarnida ajavahemikus 27.01-07.02.2020. Käesoleva ajani pole avaldajale kaupa tarnitud ega raha tagastatud. Tänaseks on nii kauplus kui e-pood suletud. Avaldajale on tekitatud kahju summas 369.00.- eurot.


Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. veebruaril teatati, et Lääne-Harju vallas ründas 55-aastane mees talle tuttavat 48-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud pidasid ründaja kinni.

15. veebruaril teatati, et Saku alevikus ründas 48-aastane mees korduvalt oma elukaaslast, 45-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. veebruaril teatati, et Rae vallas toimus rüselus 45-aastase ja 46-aastase mehe vahel, mille tulemusel 46-aastane mees sai kannatada. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. veebruaril teatati, et Paldiskis ründas 41-aastane mees 33-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
14. veebruaril teatati, et Käesalu külas asuvast suvilast varastati murutraktor, kaks muruniidukit ja kaks mootorsaagi. Kahjusumma 2000 eurot.

16. veebruaril teatati politseile, et Rae vallas Raudkivi teel murti sisse eluruumidesse, kust varastati sülearvuti ja erinevaid ehteid. Esialgne kahju on 2700 eurot.


Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult Kaarel Kallaselt, ..., 5788 0640.

Juhtumid piiril
14. veebruaril koostati piiril väljastatud sisenemiskeelt Kiievist Tallinnasse lennanud 1998. aastal sündinud Ukraina kodanikule. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi ja piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust, või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Mees paigutati kuni sobiva tagasilennuni Tallinna lennujaama non-Schengen alale.

14. veebruaril koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld Kiievist lennuga Tallinnasse saabunud 1973. aastal sündinud India Vabariigi kodanikule. Mehe viisa tunnistati kehtetuks. Reisijal puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Mees viibib kuni sobiva tagasilennuni Tallinna lennujaama non-Schengen alal.

15. veebruaril saabus Tallinna lennujaama Moskvast 1990. aastal sündinud India Vabariigi kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril sisenemiskeeld ning talle väljastatud viisa tunnistati kehtetuks. Mees lahkus sama päeva õhtul lennuga Moskvasse.

16. veebruaril saabusid Tallinna lennujaama 1986. aastal ja 1990. aastal sündinud Ukraina kodanikest mehed, kel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Samuti ei olnud neil piisavalt elatusvahendeid. Mõlemale mehele koostati sisenemiskeeld ja nad jäid ootama tagasilendu Kiievisse.

16. veebruaril lahkus Tallinnast Soome 1991. aastal sündinud Iraagi kodanikust mees, kelle Soome elamisloataotlus ei ole veel jõustunud. Kuna mees oli saabunud Eestisse kaks päeva varem ebaseaduslikult, määrati talle rahatrahv 100 eurot ja ta sõitis tagasi Helsingisse.

16. veebruaril viidi läbi illegaalimenetlus 1980. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes oli Eestis pannud toime süüteo. Mehele väljastatud viisa tunnistati kehtetuks ja talle kohaldati aastaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. veebruaril teatati politseile, et Räpina vallas Ruusa külas löödi terava esemega 31-aastast meest. Kiirabi viis raskelt viga saanud mehe haiglaravile. Politsei pidas sündmuskohal kuriteos kahtlustatavana kinni 31-aastase mehe. Vahejuhtumi üksikasjad selgitatakse kriminaaluurimises.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 16. veebruari sai politsei väljakutse Tartus Mõisavahe tänava korterisse, kus 34-aastane mees oli löönud 33-aastast meest. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni. Meedikud viisid viga saanud mehe traumapunkti.

Ööl vastu 16. veebruari lõi 19-aastane mees Tartus Vallikraavi tänava meelelahutusasutuses 47-aastast turvatöötajat. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas ta jaoskonda.

16. veebruari õhtupoolikul teatati, et Tartus Kalevi tänava korteris lõi 42-aastane joobes mees 52-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema. Naine meedikute abi ei vajanud.

14. veebruaril teatati politseile, et Tartus Anne tänava garaažide lähistel löödi 28-aastast meest, kes pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Juhtunu täpsemad üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Avaliku korra raske rikkumine
15. veebruari õhtul sai politsei väljakutse Tartus Kaunase puiesteele, kus joobes mees oli kaupluses oma tuttavat terariistaga löönud. Politsei pidas 48-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Meedikud viisid torkehaavaga 34-aastase mehe haiglaravile. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vägivald võimuesindaja suhtes
15. veebruari varahommikul lõi joobes 23-aastane mees Tartus tööülesandeid täitnud politseinikku. Joobes mees peeti kinni ning viidi arestikambrisse kainenema. Politseiametnik pöördus tervisekontrolliks haiglasse, mispeale jätkas teenistust.

Arvutikelmus
12. veebruaril laekus politseile teade, et Tartumaal elava naise pangakontolt on tema teadmata tehtud kaks ülekannet erinevate isikute kontodele. Lisaks oli naise nimele vormistatud kahe Samsungi tahvelarvuti ning ühe Apple telefoni järelmaksud. Naisele tekitatud kahju ning juhtumi üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile laekus teade, et 10. veebruaril varastati Tartus Riia tänava ehitusmaterjalide kauplusest Makita kettsae pinguti. Vargusega tekitatud kahju on 499 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
15. veebruari õhtul teatati, et Valgas Köie tänava kortermajas lõi 34-aastane naine erimeelsuse käigus 23-aastast majakaaslast, kes pöördus asjaolude selgitamiseks politseijaoskonda.

Asja omavoliline kasutamine
15. veebruaril hommikul sai politsei teate, et Otepää vallas on sõiduauto Volkswagen teelt välja kraavi sõitnud. Asjaolude selgitamisel ilmnes, et masina roolis oli joobes 24-aastane mees, kes varasemalt selle auto Võrumaalt Antsla vallast oma isa tagant omavoliseks kasutamiseks oli võtnud. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud. Politsei pidas joobes mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas ta esmalt arestikambrisse kainenema.

Juhtumid piiril

Ööl vastu 14. veebruari kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Eestist lahkumisel 38-aastast Moldova kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 3 päeva seadusliku aluseta, neist ühe Eesti Vabariigis. Isikule koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, misjärel lubati tal oma teekonda jätkata.

14. veebruaril kella 9.30 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle viisa oli kehtetu. Piiripunkti saabunud naisele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

15. veebruaril kella 10.15 ajal kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaa Föderatsiooni kodanikku ning selgus, et mehel puuduvad sobivad dokumendid põhjendamaks oma reisi eesmärki ja tingimusi. Piirivalvurid tõkestasid tema Eestisse sisenemise, talle koostati sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaale.

15. veebruari pealelõunal kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Ukraina Vabariigi kodanikku, kellel puudusid piiriületuseks tarvilikud dokumendid. Piiripunkti saabunud naisel tõkestati Eestisse sisenemine, talle koostati sisenemiskeeld ning suunati tagasi Venemaale.

15. veebruari õhtupoolikul kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 3 päeva seadusliku aluseta, neist ühe Eesti Vabariigis. Piiripunkti saabunud naisele ja mehele määrati 120-eurosed rahatrahvid, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning nad suunati Venemaa Föderatsiooni.

15. veebruari hilisõhtul kontrolliti Luhamaa maanteepiiripunktis Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 1 päeva seadusliku aluseta ning veetnud selle Eestis. Piiripunkti saabunud naisele 36-euro suurune rahatrahv, talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning ta suunati Venemaa Föderatsiooni.

16. veebruaril hommikul kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Eestist lahkuda soovinud Volvo veoki juhti, kellel tuvastati alkoholi tarvitamise tunnused. Juhi suhtes alustati väärteomenetlus, ta kõrvaldati juhtimiselt ning tema masin paigutati kainenemiseni piiripuntki ootealale.

16. veebruaril kella 10.45 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis riigist väljuda soovinud Audi juhti. Piiriametnikud tuvastasid, et auto roolis olnud mehe juhiluba on kehtetu, mistõttu määrati talle liiklusrikkumise eest 20-eurone rahatrahv ning ta suunati tagasi Eesti Vabariiki.

16. veebruaril ajal avastasid piirivalvurid Koidula ja Luhamaa piiripunktidest kontrollitud kahest Venemaa Föderatsiooni numbrimärgiga sõiduautost kiirusmõõteseadet avastava või selle tööd häiriva seadme ehk antiradari, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Avaliku korra rasked rikkumised
16. veebruaril sai politsei väljakutse Narvas Kangelaste prospekti meelelahutusasutuse juurde, kus kolm meest kasutasid füüsilist vägivalda 41- ja 34-aastase mehe suhtes. Politsei pidas kahtlustatavatena kinni 31-, 22- ja 26-aastase mehe.

14. veebruaril sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Kalevi tänavale, kus tulistati relvataolise esemega 12-aastase poisi suunas. Politsei pidas kinni 14- ja 17-aastase poisi. Tegemist ei olnud tulirelvaga.

Kehalised väärkohtlemised
16. veebruaril teatati politseile, et Jõhvis Hariduse tänava kortermaja sissekäigus tõukas naaber 11- aastast tüdrukut. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

16. veebruaril teatati politseile, et Jõhvis Raudtee tänava eramus lõi 37-aastane mees 47-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kinni.

16. veebruaril sai politsei väljakutse Narvas Kooli põik kortermajja, kus 56- ja 27-aastane mees lõid 40-aastast meest. Politsei pidas lööjad kinni.

16. veebruaril sai politsei väljakutse Ahtmes Toome puiestee korterisse, kus 55-aastased mehed lõid 43-aastast naist. Politsei pidas lööjad kinni.

15. veebruaril teatati politseile, et Narvas A. Puškini tänava asutuses lõi 49-aastane mees 38-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kinni.

15. veebruaril lõi Kohtla-Järvel Humala tänava korteris 39-aastane mees 36-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

15. veebruaril lõi Kohtla-Järvel Kase tänava korteris 26-aastane mees 24-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

15. veebruaril teatati politseile, et Kiviõlis Graniidi tänava eramus lõi 40-aastane mees 45-aastast endist abikaasat. Politsei pidas lööja kinni.

15. veebruaril sai politsei väljakutse Narvas Võidu prospekti korterisse, kus 46-aastane mees lõi 15-aastast poissi. Politsei pidas lööja kinni.

15. veebruaril sai politsei väljakutse Sillamäel Kalda tänava korterisse, kus 35-aastane mees tekitas füüsilist valu 33-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

14. veebruaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sakala tänaval lõi 67-aastane mees konflikti käigus 42-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
Ajavahemikul 15. – 16. veebruar tungiti akna lõhkumise teel sisse Sillamäel Aedniku tänava suvilasse. Sealt varastati ligikaudu 800 euro väärtuses tööriistu.

15. veebruaril teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel haaras seni kindlaks tegemata inimene 58-aastase mehe käest telefoni. Vargusega tekitatud kahju on ligikaudu 302 eurot.

14. veebruaril varastati Sillamäel J. Gagarini tänava hoolekandeasutuse ruumist vaba juurdepääsu teel mobiiltelefon ja tahvelarvuti. Vargusega tekitatud ligikaudne kahju on 250 eurot.

Seadusliku aluseta vabaduse võtmine
14. veebruaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Uue tänava korteris sulges 31-aastane mees korteri ukse ega lasknud sealt väljuda 31-aastasel endisel elukaaslasel.

Kehaline väärkohtlemine ja asja rikkumine ning hävitamine
13. veebruaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval tõukas 35-aastane mees 30-aastast naist. Tõukamise tagajärjel kukkus naise telefon maha, misjärel mees võttis selle üles ja viskas telefoni vastu asfalti. Oma tegevusega tekitas mees varalist kahju ligikaudu 200 eurot. Politsei pidas mehe kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot prokuratuuri avalike suhete osakonna juhatajalt Olja Kivistikult (5308 8344; ...).
Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 14. veebruaril Eestisse sisenemisel 1987. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 16. veebruaril Eestisse sisenemisel 1967. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna naisel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 16. veebruaril Eestisse sisenemisel 1985. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 16. veebruaril Eestisse sisenemisel nelja Moldova Vabariigi kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
14. veebruaril sai politsei teate, et eelmisel päeval varastati Pärnus Kooli tänava kortermaja trepikojast lukustatud punast värvi jalgratas Maxim Superb. Vargusega tekitati varalist kahju 530 eurot.

14. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et eelmisel päeval varastas 54-aastane mees Pärnus Riia maanteel kauplusest tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on ligi 170 eurot. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

Vägivald võimuesindaja vastu
14. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et Pärnus Pikal tänaval politseijaoskonna kainestusmajas lõi 32-aastane mees 25-aastast patrullpolitseinikku. 32-aastane mees peeti kahtlustatavana kinni.
Surma põhjustamine ettevaatamatusest
15. veebruaril teatati taluhoone tulekahjust Põhja-Pärnumaal Kergu külas, milles hukkusid 63-aastane naine ja 68-aastane mees. Tulekahju asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. veebruaril sai politsei teate, et Järvakandis Rahu tänava korteris lõi 41-aastane mees seni kindlaks tegemata esemega 30-aastast meest, kes sai viga ja viidi abi andmiseks haiglasse. Politseinikud pidasid 41-aastane mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
14. veebruaril sai politsei teate, et tuvastamata ajal on Rapla vallas Oblu külas tungitud tabaluku lõhkumise teel sisse talumaja rehealusesse ning varastatud riidekapp, kummut ja kohvimasin. Vargusega tekitatud kahju on 2200 eurot.

Saaremaa

Kelmus
14. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et umbes aasta vältel erinevatel aegadel peteti 62-aastaselt Saaremaal elavalt naiselt interneti vahendusel välja ligi 14 800 eurot. Naisele pakuti soodsatel tingimustel laenu, mille saamiseks pidi ta kandma erinevaid summasid välismaistele kontodele. Lubatud laenu naine ei saanud.