Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 48 varavastast kuritegu, sealhulgas 32 vargust (üks eluruumidest ja kaks sõidukitest). Lähisuhtevägivalla teateid oli 17.

Liiklusõnnetustes hukkus üks ja sai viga neli inimest. Juhtimiselt kõrvaldati kuus joobetunnustega sõidukijuhti.

Ööpäevaga tuli üle piiri Eestisse 85 Ukraina kodanikku, kellest 43 teatas, et plaanib esialgu Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vargus
2. märtsil teatati, et Kristiines Mooni tänaval on sisse murtud sõiduatosse ja sealt varastatud arvuti. Esialgne kahju 3300 eurot.

Piiriturvalisus
2. märtsil saabus Tallinna lennujaama Kutaisist 2000. aastal sündinud Kasahstani Vabariigi kodanik, kel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati piiril sisenemiskeeld ja viisa tunnistati kehtetuks. Isik toimetati kinnipidamisekeskusesse kuni tagasilennu võimaluseni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus
2. märtsil kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Kõrgõzstani kodanikku, kes olid viibinud Schengeni territooriumil 19 päeva seadusliku aluseta ning veetnud neist kaks Eestis. Mehele määrati rikkumise eest 200-eurone rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati kaheks aastaks Schengeni alale sissesõidukeeld.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa
Kehaline väärkohtlemine
2. märtsil teatati politseile, et Kukrusel Lehe tänava korteris toimus elukaaslaste vahel konflikt, mille tagajärjel sai naine viga. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
2. märtsil teatati politseile, et Jõhvis Lennuki tänaval varastati veoautost kaks akut ja kütust. Esialgne kahju 700 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine
2. märtsil teatati politseile, et Narvas Peetri platsil ütles agressiivne mees vestluse käigus, et tal on relv, mille peale tundis teine osapool ohtu. Politseinikud pidasid 55-aastase mehe kinni, relva ei leitud.

Tööõnnetus
2. märtsil teatati häirekeskusele, et Sillamäel juhtus tööõnnetus, kus 54-aastane mees kukkus ehitusekskavaatori pealt alla. Mees sai raskelt viga ning ta viidi haiglasse. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitatakse kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
2. märtsil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Ukraina ja ühel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
3. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 25. veebruaril varastati Pärnus reisijal bussisõidu ajal kotist mobiiltelefon. Vargusega tekitatud varaline kahju on 350 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.