Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 86 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 27 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust (üks eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üks inimene. Tabati üks narkojoobes ja 52 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 332 väärtegu. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu ning tuvastati üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
1. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval toimus kaklus 21- ja 24-aastase mehe vahel.

1. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval asuvas korteris lõi 30-aastane mees oma ema, 57-aastast naist.

1. oktoobril teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval asuvas korteris lõi 69-aastane naine oma abikaasat, 70-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. oktoobril teatati, et Kehra linnas Aia tänaval asuvas korteris lõi 35-aastane mees 29-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
1. oktoobril teatati, et Luunja alevikus Puiestee tänaval murti sisse garaaži, kust esialgse info kohaselt varastati Makita tööriistakomplekt ja Stihl mootorsaag. Kahju on 1000 eurot.

Valgamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 17. septembri pealelõunasel ajal varastati Valgas Kesk tänava eramu ees seisnud lapsevankrist Huawei mobiiltelefon. Kahju on 318 eurot.

Juhtum piiril
30. septembri õhtul avastasid Mustvee kordoni piirivalvurid, et varahommikul oma väljumise Peipsi järvele registreerinud väikelaeva juht polnud õhtuks oma tagasitulekust teada andnud. Mehega püüti telefonitsi korduvalt kontakti saada uurimaks kas temaga on kõik korras, kuid mehe telefon jäi esiti piirivalvuritele tummaks. Mõne tunni möödudes helistas 46-aastane väikelaeva juht siiski ise piirivalvuritele tagasi ning selgitas, et temaga on kõik korras, ta puhkas omas kodus ning oli unustanud end järvelt tagasi registreerida. Piirivalvurid kutsusid hooletu mehe kordonisse, kus talle määrati rikkumise eest rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Olulisi sündmusi ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Väljapressimine
1. oktoobril nõudis Narvas Puškini tänaval 38-aastane mees vägivalda kasutades 46-aastaselt mehelt raha, lõi kannatanut näkku ning võttis taIt ära telefoni ja dokumendid.

Kehalised väärkohtlemised
Politseile teatati, et Sillamäel lõi 23. septembril 45-aastane mees oma 43-aastast abikaasat.

Politseile teatati, et 1. oktoobril lõi Kohtla-Järvel 67-aastane mees kodus oma 68-aastast abikaasast.

Vargus
Politseile teatati, et 29. augustil varastati Sillamäel Pavlovi tänaval asuvalt ehitusobjektilt akuperforaator Makita, kahju on 299 eurot.

Juhtumid piiril
1. oktoobril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1977. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel polnud kehtivat viisat. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suundus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

1. oktoobril kontrollisid Narva-1 piiripunkti ametnikud Eestisse sisenemisel 1998. aastal sündinud Ukraina kodanikk. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning puudusid rahalised vahendid. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ja isik saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus
1. oktoobril sai politsei teate, et Märjamaa vallas Kangru külas varastati talu hoovist vaba juurdepääsu kasutades ratastraktori akud. Vargusega tekitati varalist kahju 210 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.