Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 17 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust (eluruumidest 4, sõidukitest 1), üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti 5 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 7 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 25. Väärtegusid registreeriti 309.

Piirilt väljastati 6 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

8. juulil teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval lõi 43-aastane mees talle tuttavat 36-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

Vargus

8. juulil teatati, et Mustamäel Akadeemia teel varastati ehitusobjektilt tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 3000 eurot.

Juhtumid piiril

8. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni kaks Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Kiievist: 1997. aastal sündinud mehe ja 1998. aastal sündinud mehe. Meestel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning kuni esimese võimaluseni riigist lahkumiseks jäid nad lennujaama kinnisele transiitalale.

8. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas 1988. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Kiievist. Mehel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld, kuni esimese võimaluseni riigist lahkumiseks jäi ta lennujaama kinnisele transiitalale.

8. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1982. aastal sündinud India Vabariigi kodaniku, kes saabus lennuga Moskvast. Naisel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld, kuni esimese võimaluseni riigist lahkumiseks jäi ta lennujaama kinnisele transiitalale.

8. juulil kutsuti piirivalvurid reisilaevale Star, kus oli turvatöötajate poolt kinni peetud mees, kellel puudus pilet ja dokumendid. Patrull kontrollis soome keeles kõnelevat meest, kes väitis, et on sündinud 1999. aastal. Laeva infoletist öeldi, et sellisele isikule piletit broneeritud ei ole, mees peeti kinni ja viidi politseijaoskonna arestikambrisse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

8. juulil teatati, et Tamsalu linnas tungis 60-aastane mees kallale oma 64-aastasele endisele elukaaslasele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

8. juulil teatati, et Tapa vallas lasi 66-aastane mees oma 42-aastast poega õhkrelvast. Kannatanu pöördus esmaabi saamiseks haiglasse ning ta jäeti ravile. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

8. juulil teatati, et Rakvere vallas Näpi alevikus tungis 32-aastane naine kallale oma 30-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

8. juulil teatati, et Kiviõli linnas Võidu tänaval lõid kaks poissi 14-aastast poissi.

8. juulil teatati, et Narvas A. Puškini tänaval asuvas ühiselamus tungis 44-aastane mees kallale oma 45-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Juhtumid piiril

8. juulil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1997. aastal ja 1998. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud ning 1972. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaale.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vägivald võimuesindaja vastu

7. juulil kontrollis politsei Elva vallas üht sõidukijuhti, kui auto juurde ilmus kõrvaline väliste joobetunnustega mees, kes segas politseitööd, ei allunud korraldustele ning lõi üht politseinikku rusikaga. Politsei kasutas 28-aastase mehe suhtes gaasi ja käeraudu ning ta peeti kinni. Juhtumi üksikasju uuritakse kriminaalmenetluses.

Vargused

Politseile laekus teade, et juuli alguses on Tartus Kivi tänaval korterelamu panipaigast varastatud talverehvid velgedega. Kahju on umbes 1200 eurot.

7. juulil avastati, et Tartus Põllu tänaval korterist on varastatud sularaha, kuldehteid ja meenemünte. Kahju on selgitamisel.

Politseile laekus teade, et ööl vastu 8. juulit kadus Vorbuse külas Ööbiku teel jõekaldalt roheline mootorpaat. Üksikasjad on selgitamisel.

Muu

8. juulil kontrollisid piiriametnikud Tartus Aianduse tänaval ehitusobjekti selgitamaks, kas sealsetel töötajatel on luba Eestis viibimiseks ja siin töötamiseks. Avastati üks Moldova kodanik, kelle Eestis töötamine ei olnud nõuetekohaselt registreeritud. Talle määrati kiirmenetluses rahatrahv. Ühtlasi avastati üks Ukraina kodanik, kes viibis Eestis ebaseaduslikult, kuivõrd tema viisa oli kehtetuks tunnistatud. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus

8. juulil sai politsei teate, et Kehtnas varastati lukustamata uksega korterist mobiiltelefon Samsung S9. Vargusega tekitati kahju ligi 300 eurot.