Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustuse tekitamine, üks avaliku korra rasket rikkumist, varavastaseid kuritegusid oli kokku 28 sh varguseid 19. Registreeriti neli inimvigastusega liiklusõnnetust, milles sai viga kuus inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati neli, narkootikumide omamisi või tarbimisi kaks. Väärtegusid registreeriti 320.

Piirilt väljastatud sisenemiskeelde registreeriti viis, Eestist saadeti välja viis isikut, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli kolm. Riigipiiri ebaseaduslikke ületamisi üks, piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumisi kaks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 6. augustit teatati, et alkoholijoobes 17-aastane mees lõi Kristiines Seebi tänaval oma vanemaid, 50-aastast meest ja 44-aastast naist. Politseinikud pidasid 17-aastase noormehe kinni.

6. augustil teatati, et alkoholijoobes 55-aastane mees lõi Lasnamäel Mahtra tänaval oma samuti alkoholijoobes elukaaslast, 44-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

6. augustil teatati, et Haaberstis Õismäe teel toimus konflikt abikaasade, 37-aastase mehe ja 47-aastase naise vahel. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra raske rikkumine

6. augustil teatati, et 40-aastane mees ähvardas Kesklinnas Juurdeveo tänaval 62-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Juhtumid piiril

6. augustil saabus Kiievist Tallinna lennujaama Ukraina kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ta viibib lennujaama kinnisel transiitalal kuni esimese võimaluseni riigist lahkuda.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused

6. augustil avastati, et Tartu vallas Äksi alevikus seisnud Chevroleti bussist on varastatud sülearvuti ja reisikohver. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vast 6. augustit murti Nõo vallas Nõgiaru külas sisse tööriista kuuri, kust varastati viis akutrelli, kuus akut ja üks ketaslõikur. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

Ööl vastu 6. augustit murti Nõo vallas Nõgiaru külas sisse eramu kõrvalhoonesse, kust varastati nurgasaag ja kettsaag kahe akuga. Kahju on selgitamisel.

Juhtumid piiril

6. augustil kella 13 paiku kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis 55-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Kuna piiripunkti saabunud naise viisa oli kehtetu, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

6. augustil kella 17 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 15-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kel puudus seaduslik alus Eestisse sisenemiseks. Kuna piiripunkti saabunud nooruki viisa oli kehtetu, vormistati talle riiki sisenemise keeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

6. augusti õhtul ajal avastas Mustvee mootorpaaditoimkond Peipsi järvelt ebaseaduslikud nakkevõrgujadad. Piirivalvurid eemaldasid vette lastud nakkevõrgud ning toimetasid need keskkonnainspektsioonile üleandmiseks kaldale. Võrgus olnud kalad lasti tagasi vette.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Ähvardamine

5. augustil alustati kriminaalmenetlus selles, et eelmisel päeval ähvardas Saaremaal 35-aastane mees 48-aastast meest.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

6. augustil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Estonia puiesteel lõi 33-aastane mees oma 56-aastast ema. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

6. augustil teatati, et Narvas Kangelaste tänaval tungis 60-aastane mees kallale oma 59-aastasele abikaasale.

6. augustil teatati, et Sillamäe linnas Viru puiesteel tungiti kallale 35-aastasele mehele.

3. augustil lõi 82-aastast meest Sillamäe linnas Viru puiesteel tema tuttav. Kiirabi toimetas mehe haiglasse.

Kelmus

6. augustil teatas 53-aastane Narva elanik, et temaga võeti telefoni teel ühendust firmast „Kilp ja mõõk“ ning pakuti võimalust raha teenida. Mees edastas helistajale oma isiklikud andmed ja andis ligipääsu pangakontole. Mehe pangakontolt kanti raha võõrale kontole üle, samuti vormistati tema nimele kaks laenu, mis kanti tema kontolt üle võõrale kontole. Kahju on kokku ligi 7000 eurot.

Avaliku korra raske rikkumine

6. augustil teatati, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval ähvardasid kaks seni tuvastamata meest relvataolise esemega kahte noorukit, 17-aastast ja 18-aastast.

Juhtum piiril

6. augustil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1973. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.