Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 138 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 raske tervisekahjustuse tekitamine, 41 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 100.

Juhtus 12 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 22 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 27 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 120 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 35 839 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalises rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 50 859 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 48 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 6449 ukraina kodanikule.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
12. jaanuaril teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel korteris ründas 59-aastane mees oma abikaasat. Juhtumi täpsemad asaolud on selgitamisel.

13. jaanuaril teatati, et Nõmmel Riisika tänaval korteris tekkis konflikt elukaaslaste vahel, milles sai viga 25-aastane naine. Politsei saabudes oli mees korterist lahkunud.

13. jaanuaril teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel korteris lõi 31-aastane mees oma elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
13. jaanuaril teatati, et Tallinnas Sõpruse puiesteel on sisse murtud kauplusesse ja sealt on varastatud kaupa. Vargusega tekitatud kahju on umbes 5000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. jaanuaril teatati, et Viimsi vallas asuvas majas ründas 42-aastane mees oma abikaasat. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed. Politseinikud pidasid mehe kinni.

12. jaanuaril teatati, et Kae vallas korteris lükkas 48-aastane mees oma elukaaslase trepist alla. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
13. jaanuaril teatati, et Maardus rünnati 46-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Rünnakus peeti kahtlustatavana kinni 55-aastane mees.

Ähvardamine
14. jaanuaril teatati, et Jõelähtme vallas ähvardas 46-aastane mees talle tuttavat naist ära tappa. Mees oli alkoholi tarvitanud. Politseinikud pidasid ta kinni.

Juhtumid piiril
12. jaanuaril viis Põhja prefektuuri piirivalvebüroo teabegrupi ametnik läbi illegaalimenetluse 1996. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes, kelle viisa tunnistati kehtetuks, kuna isiku väidetav reisieesmärk ei vastanud tegelikule eesmärgile. Isik viibis Schengeni riikides ebaseaduslikult. Koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 14 päeva jooksul ja kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

12. jaanuaril viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 1996. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes, kes esitas PPA Tammsaare teenindusse Eesti D-liiki viisa taotluse sõprade ja sugulaste külastamise eesmärgil, kuid viisa andmisest keelduti. Alates 12. jaanuarist puudus isikul seaduslik alus Eesti Vabariigis ning Schengeni alal viibimiseks. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kaheks aastaks ja kuueks kuuks.

14. jaanuaril kell 22.27 helistas Tallinna lennujaama GH, et kell 21.45 väljuva pidanud lennureisil Barcelonasse on pardal probleemne reisija, vajatakse politseid kohale. Lennuk keeras ruleerimisrajalt tagasi. Tallinna piiripunkti ametnikud läksid lennukisse, kus kapten nõudis 1987. aastal sündinud Prantsuse Vabariigi kodaniku lennukist välja toimetamist. Naisega koos oli kolm tema alaealist last. Piiripunkti ametnikud toimetasid ema koos kolme lapsega lennukist välja. Naine oli endast väljas, hiljem rahunes. Naine aidati koos lastega lennujaama avalikule alale. Emale kutsuti kiirabi, kes andis talle rahustit. Pärast seda hakkas naine otsima uut võimalust koju pöördumiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Tartus elav naine, kes müüs Marketplace keskkonnas raamatuid. Tema võttis ühendust väidetav ostja, kes ostusoovi ja tellimuse kinnitamiseks saatis müüjale Omniva lingi. Müüja vajutas lingile ning sattus pahaaimamatult kelmi ohvriks. Tema kontolt kadus peale seda 5324 eurot. Lisaks kadus naisega seotud ettevõtte kontolt 2662 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
13. jaanuaril sai politsei väljakutse Tartu valda, kus 52-aastane mees oli löönud oma ema. Meedikud viisid eaka naise tervisekontrolliks haiglasse. Vägivallajuhtumi asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Süütamine
12. jaanuaril laekus häirekeskusele teade, et Elva vallas põleb lahtise leegiga talumaja. Päästjad kustutasid tulekahju. Keegi selles viga ei saanud. Kuriteos kahtlustatavana pidas politsei kinni 30-aastase mehe.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel kontrolliti Kagu piiripunktides Eestisse sisenemine kahel Moldova ja kahel Venemaa kodanikul. Tõkestamiste põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks ja nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale

14. jaanuaril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaalt saabunud sõiduautot ning avastasid, et selles kaasreisijana viibinud ukrainlase pagasis on kaks talle mittekuuluvat Venemaa Föderatsiooni sisepassi. Dokumendid võeti korrakaitseseaduse alusel hoiule, misjärel jätkas mees oma teekonda.

12. jaanuaril palus Peipsile kalastama läinud mees piirivalvurite abi, kuna ta ei leidnud enam tagasiteed kaldale. Piirivalvurid tuvastasid mehe asukoha ning püüdsid teda esmalt juhendada telefoni teel tagasi kalda suunas. Õnneks märkas mees liikumisel teisi kalamehi, kellega ta kontakti lõi ja kellega ühes kaldale liiguti.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. jaanuaril anti politseile teada, et Jõhvis löödi Sompa tänaval asuva meelelahutusasutuse ees 18-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. jaanuaril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Uuel tänaval asuvas korteris ründas alkoholijoobes 52-aastane mees elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

14. jaanuaril teatati politseile, et Narvas Võidu prospektil toimus osapoolte vahel konflikt, mille tagajärjel ründas 27-aastane mees teist meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

13. jaanuaril anti politseile teada, et Kohtla-Järvel Pärna tänaval asuvas korteris on naine enda elukaaslasele kallale läinud. Politseinikud pidasid naise kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

13. jaanuaril sai politsei teate, et Jõhvis Tartu maanteel lõi alkoholijoobes mees endist elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine kahel Venemaa kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise 41 Moldova, 10 Venemaa, kaheksal Hiina, seitsmel Iisraeli, kahel Ukraina ja Serbia ning ühel Kirgiisi, Venezuela ja Usbekistani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Suur-Posti tänaval varjupaigas tekkis konflikt, mille käigus 47-aastane mees lõi labidaga 58-aastast meest, kes sai viga. Kiirabi toimetas 58-aastase mehe Pärnu haiglasse. Politsei pidas 47-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
14. jaanuaril sai politsei teate, et Kohila vallas toimus konflikt elukaaskaste vahel, kus 40-aastane naine viskas mobiiltelefoniga 46-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemate asjaolude selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Kelmus
12. jaanuaril andis Raplamaal elav mees politseile teada, et otsis Facebooki kaudu võsagiljotiini, mille peale võttis 26. detsembril temaga Messengeri teel ühendust inimene, kelle sõnul müüb Soome ettevõte otsitavat kaupa. Ostu-müügi tehing lepiti kokku ja mees tasus kauba ning selle transpordi eest vastavalt esitatud müügiarvele. Hiljem selgus, et müügiarve näol oli tegemist võltsinguga ja mees pole kokkulepitud kaupa saanud. Varaline kahju on 1 264 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.