Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 94 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 1 vägistamine, 37 varavastast kuritegu (nende seas 1 röövimine ja 28 vargust, millest eluruumidest 3 ja sõidukitest 2), 1 sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti 3 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 5 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 19. Väärtegusid registreeriti 425.

Piirilt väljastati 7 sisenemiskeeldu ning registreeriti 1 salakaubavedamise juhtum. Varjupaigataotlusi esitati 4.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

1. juulil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel ründas 20-aastane mees 27-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

1. juulil teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval lõi 56-aastane mees 26-aastast meest haamriga, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

1. juulil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel korteris lükkas 27-aastane mees 22-aastast meest, tekitades talle füüsilist valu. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

1. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Madala tänaval lõi 20-aastane mees 19-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja toimetasid jaoskonda.

Vargused

1. juulil teatati, et Haaberstis varastati bussi unustatud sülearvuti. Vargusega tekitatud kahju on 1200 eurot.

1. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval lõhuti hoone uks ja varastati hoonest sularaha. Vargusega tekitatud kahju on 2750 eurot.

1. juulil teatati, et Kesklinnas Pikal tänaval varastati käekott, milles olid mobiiltelefon, kaamera ja raha. Vargusega tekitatud kahju on 1030 eurot.

Juhtumid piiril

29. juunil teatati, et 1996. aastal sündinud Ukraina kodanik esitas haldustoimingut läbi viivale Tallinna munitsipaalpolitseinikule isikut tõendava dokumendina teise isiku nimele väljaantud Eesti Vabariigi isikutunnistuse. Mehe suhtes viidi läbi illegaalimenetlus ja talle kohaldati sissesõidukeeld 6 kuuks, samuti koostati ettekirjutus lahkumiseks.

1. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1996. aastal sündinud Kasahstani kodaniku, kes saabus lennuga Minskist. Mehel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks ning talle koostati sisenemiskeeld.

1. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni kaks lennuga Kiievist saabunud Ukraina kodanikku: 1984. aastal sündinud mehe ja 1967. aastal sündinud mehe. Isikutel puudusid rahalised vahendid ja dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks, samuti olid reisi eesmärgi kohta antud ütlused ebaselged. Isikutele koostati sisenemiskeelud ning kuni tagasilennuni paigutati nad Non-Schengeni alale.

1. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni kaks lennuga Kiievist saabunud Ukraina kodanikku: 1982. aastal sündinud naise ja 1975. aastal sündinud naise. Isikutel puudusid rahalised vahendid eesmärgi õigustamiseks, samuti olid reisi eesmärgi kohta antud ütlused ebaselged. Isikutele koostati sisenemiskeelud ning kuni tagasilennuni paigutati nad Non-Schengeni alale.

1. juulil teatati, et piirivalvurid pidasid Tallinna lennujaamas kinni 1992. aastal sündinud Pakistani Islamivabariigi kodaniku, kes saabus lennuga Istanbulist. Mehel puudusid rahalised vahendid reisi eesmärgi õigustamiseks, samuti olid reisi eesmärgi kohta antud ütlused ebaselged. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning kuni tagasilennuni paigutati ta Non-Schengeni alale.

1. juulil teatati, et Tallinna lennujaama turvakontrollis avastati 1955. aastal sündinud Saksamaa kodaniku käsipagasist padrunid. Padrunid võeti hoiule ja isik lahkus lennuga.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargused

1. juulil teatati politseile, et Tartus Kivi tänaval on sisse murtud mitmesse keldriboksi ning varastatud rohelist värvi jalgratas Pergamont, talverehvid ja veljed. Kahju on selgitamisel.

1. juulil avastati, et Luunja vallas Rõõmu külas on sisse murtud korterisse ning varastatud sularaha. Kahju on 1400 eurot.

1. juuli öösel sai politsei väljakutse Tartu valda Lähte alevikku, kus keegi lõhkus kiviga tanklaakna. Esialgsetel andmetel midagi ei varastatud. Kuriteokahtlustus on esitatud 32-aastasele mehele.

Valgamaa

Vargus

1. juulil teatati politseile, et Valgas J. Kuperjanovi tänaval on viiest veoautost kütust varastatud. Kahju on selgitamisel.

Viljandimaa

Vargus

1. juuli öösel sai politsei väljakutse Mõisakülla Piiri tänavale, kus kohalik elanik märkas kaht kahtlast meest, kes kõrvalisi silmanuna pistsid jooksu ja jätsid põllule maha käru erinevate esemetega. Politsei asus patrullide ja teenistuskoeraga meeste jälgi ajama, mis viisid Lätti. Kärus olnud varastatud tööriistad ja muud esemed toimetati esialgu jaoskonda hoiule. Varguskatsega seotud meeste isikute tuvastamine jätkub kriminaaluurimises.

Juhtum piiril

1. juulil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis sõiduautot Toyota, mille ülevaatusel tekkis kahtlus, et masinaga võidakse salasigarette üle piiri tuua. Sõiduk suunati täiendavaks kontrolliks maksu- ja tolliametnikele, kes avastasid sõidukisse peidetud 4400 Valgevene maksumärkidega sigaretti. Juhtumi uurimiseks alustati menetlust.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

30. juunil tungis 51-aastane mees Viru-Nigula vallas kallale oma 50-aastasele õele.

1. juulil teatati, et Väike-Maarja vallas Rakke alevikus tungis 43-aastane mees kallale 56-aastasele mehele. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

1. juulil teatati, et Rakvere linnas F. R. Kreutzwaldi tänaval lõi 85-aastane mees oma 87-aastast abikaasat.

Arvutikelmus

26. juunil helistati 38-aastasele Tamsalu elanikule ning pakuti lisaraha teenimise võimalust läbi investeerimise. Mehel paluti arvutisse laadida AnyDesk programm ning edastada oma isiklikud andmed. Mehelt peteti välja 2250 eurot.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

1. juulil teatati, et Sillamäel Ranna tänaval tungis 59-aastane naine kallale oma 29-aastasele tütrele.

Vargus

1. juulil teatati, et Narvas 26. Juuli tänaval varastati pargitud sõiduautost videoregistraator. Kahju on 250 eurot.

Juhtumid piiril

1. juulil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1970. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

30. juunil väljus Narva jõele kalastama 1952. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanik, kes registreeris mineku piiriveekogule, kuid ei olnud õhtuks oma tagasitulekust teada andnud ega vastanud telefonile. Piirivalvurid käivitasid otsingud, kontrollisid piirkonda drooni ja teenistuskoertega ning suhtlesid mehe tuttavaga, kes kontrollis kodust aadressi. 1. juuli hommikul avastas Vene Föderatsiooni piirivalve kaldast paadi ja mehe surnukeha. Esialgsetel andmetel võis meest tabada terviserike. Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi: „Enne veekogule väljumist hinnake oma tervislikku seisundit ning kui tervis päris korras pole, jätke pigem kalalkäik ära. Kindlam on alati sõber või tuttav kaasa kutsuda, et vajadusel keegi saaks appi tulla või abi kutsuda.“

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus

1. juulil sai politsei teate, et Kehtna vallas siseneti akna kaudu taluhoonesse ja varastati jalgratas. Vargusega ja akna lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel.