Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 62 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 24.

Juhtimiselt kõrvaldati kuus joobekahtlusega sõidukijuhti. Juhtus kolm inimkannatanutega liiklusõnnetust.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

23. aprillil teatati, et Lasnamäel Võru tänava korteris lõi 27-aastane mees oma 33-aastast elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
23. aprillil teatas 20-aastane mees, et talle olid helistanud petturid, kes palusid tal kanda raha, mida mees ka tegi. Ta kinnitas oma andmed Smart-ID-ga ning hiljem võtsid petturid tema nimele ka Bondora laenu. Kahju kokku 19 000 eurot.

23. aprillil teatas 86-aastane mees, et aprillis suhtles ta tundmatute inimestega, kelle palvel mees laadis alla telefoni ja arvutisse erinevaid programme. Selle tulemusel on mehe pangakontolt välja võetud 7500 eurot.

Harjumaa

Kelmused
23. aprillil teatas 76-aastane mees, et 2023. aasta oktoobris nägi ta internetis investeerimise reklaami ja jättis enda kontaktid reklaami lehele. Hiljem võeti temaga ühendust, mees võimaldas kaugjuurdepääsu enda nutiseadmele AnyDesk programmiga ning talle avati konto kauplemisplatvormil robo-invest.art. 16. oktoobril tegi mees platvormile esimese sissemaksu kaardimaksena krüptoraha vahendusfirma Binance’iga ning detsembrist kuni jaanuarini kandis ta maakleri õhutusel peamiselt välisriikide krüptoraha vahendusfirmade kaudu erinevatele kontodele. Mees raha platvormilt välja võtta ei saa. Kelmusega tekitatud kahju vähemalt 35 720 eurot.

23. aprillil teatas 47-aastane mees, et leidis Saksamaa sõidukite müügi veebilehelt mobile.de sõiduki ning saatis ostusoovi päringu. Mees suhtles sõiduki väidetava müüjaga ... meili teel. Pärast ostu-müügi kokkuleppe saavutamist ning arve saamist teostas ta 18. aprillil Eestis registreeritud äriühingu kontolt Saksamaa pangakontole Gerver Reisacher nimele ettemaksu sõiduki eest. Enne lõpliku sõiduki müügihinna tasumist sai makset vahendanud Eesti äriühing teada, et antud sõiduk oli juba müüdud teisele ostjale ning Saksamaa konto, kuhu teostati ettemaks, ei kuulu sõiduki tegelikule müüjale. Kelmusega tekitatud kahju 5000 eurot.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
23. aprillil sai politsei väljakutse Sillamäele J. Gagarini tänavale, kus toimus naabrite vahel konflikt, mille tagajärjel said mõlemad viga. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
23. aprillil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine neljal Venemaa ja Gruusia, kahel Moldova ning ühel Usbekistani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 19. aprillil lõi 19-aastane mees Lääne-Nigula vallas Vedra külas teist meest. Sündmuse asjaolud on selgitamisel.

Pärnumaa

Vargus
Politsei sai teate, et 7. aprillil on kütusekaardiga Pärnu ja Sindi Olerexi tanklates omaniku teadmata korduvalt tangitud diislikütust. Kahju on üle 4800 euro.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.