Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 71 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks kaks avaliku korra rasket rikkumist, 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 16 vargust (kaks sõidukitest ja kaks eluruumidest). Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Kaks neist õnnetustest põhjustasid joobes juhid. Tabati 14 alkoholijoobes ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 212 väärtegu. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld, avastati üks Schengeni viisaeeskirja ja üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

6. juunil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel löödi bussijuhti, 46-aastast naist ja tekitati talle valu.

6. juunil teatati, et Kesklinnas Tartu maanteel visati mobiiltelefoniga 29-aastast naist ja tekitati talle kehavigastusi.

6. juunil teatati, et mees lõi Põhja-Tallinnas Maleva tänaval asuvas korteris endale tuttavat 47-aastast naist ja tekitas talle valu.

6. juunil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel asuvas korteris löödi 33-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi. Kiirabi viis mehe haiglasse.

6. juunil teatati, et 32-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Erika tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 35-aastast naist ja tekitas talle valu. Konflikti ajal viibisid korteris kolm alaealist last.

6. juunil teatati, et alkoholijoobes 28-aastane mees ründas Mustamäel Keskuse tänaval asuvas korteris oma rasedat elukaaslast, 29-aastast naist. Konflikti ajal viibis korteris alaealine laps. Hiljem ründas 28-aastane mees oma naabrit, 47-aastast meest. Politseinikud pidasid 28-aastase mehe kehalises väärkohtlemises kahtlustatavana kinni.

6. juunil teatati, et 65-aastane mees lõi Lasnamäel Punasel tänaval 70-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

6. juunil teatati, et 43-aastane mees lõi Lasnamäel Muhu tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 40-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

6. juunil teatati, et 40-aastane mees lõi Lasnamäel Katleri tänaval 21-aastast meest ja 19-aastast meest.

6. juunil teatati, et alkoholijoobes 59-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Sitsi tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 55-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Röövimine
6. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Vana-Kalamaja tänaval rööviti alkoholijoobes 50-aastaselt mehelt mobiiltelefon, sularaha ja pangakaart. Kahjusumma on üle 150 euro.

Harjumaa

Kehalineväärkohtlemine

6. juunil teatati, et 46-aastane mees lõi Maardus Pähklimäe tänaval oma elukaaslast, 44-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

5. juunil avastati, et Põltsamaal Veski tänava õppeasutuse rattahoidlast on varastatud Author Solution jalgratas. Kahju on selgitamisel.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine

Politseile teatati, et 5. juuni õhtul löödi Põlvas Oja tänava korteris 73-aastast meest. Juhtunu üksikasju ja lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Vargused

Ööl vastu 7. juunit varastati Tartus Viljandi maantee korrusmaja trepikojast lukustamata jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 1600 eurot.

6. juunil varastati Tartus Vaarika tänava maja keldriboksist kummipaat ja paar kaste alkohoolseid jooke. Vargusega tekitatud kahju on 600 eurot.

6. juunil teatati, et Tartus Raatuse tänava eramu keldriboksist on varastatud Scott jalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 435 eurot.

6. juunil avastati, et Tartus Tamme puiesteelt on varastatud laste jalgratas Scott. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot.

Valgamaa

Vargus

Ööl vastu 6. juunit varastati Laatre alevikus Pargi tänava eramu ees seisnud sõiduautost murutrimmer, trimmeri kandetraksid ja kanister bensiiniga. Kahju on 1000 eurot.

Raske tervisekahjustuse tekitamine

7. juuni hommikul kella 8 ajal sai politsei teate, et Valgas Oru tänava aiamajade juures lõi seni tuvastamata mees noaga 89-aastast naist ning rusikaga 62-aastast naist. Mees põgenes sündmuskohalt. Raskelt viga saanud eaka naised viisid meedikud haiglaravile, teisele naisele anti esmaabi kohapeal. Politseinikud on nüüdsama sündmuskohal ning selgitavad juhtunu täpsemaid asjaolusid ning ründajat. Praeguseks on teada, et naisi ründas tõmmu umbes kolmekümnendates lühikest kasvu mees. Tal oli seljas tume t-särk, peas mustad päikeseprillid ning kaasas must õlakott. Kui keegi on kirjeldustele vastavat meest täna hommikul kuskil liikumas näinud või märkab teda päeva jooksul, palutakse sellest hädaabinumbril 112 koheselt teada anda.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus

6. juunil teatati politseile, et mitme kuu vältel varastati Väike-Maarjas Pikk tn ettevõttest erinevaid ilutooteid. Kahju on üle 300 eurot.

Ida-Virumaa

Lähenemiskeelu rikkumine

6. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järvel rikkus 30. mail 33-aastane mees Viru Maakohtu otsusega kohaldatud lähenemiskeeldu mitte läheneda oma endise abikaasa, 32-aastase naise elukohale lähemale kui 100 meetrit.

Kehaline väärkohtlemine

6. juunil lõi Sinimäel Pargi tn korteris 38-aastane mees oma 60-aastast ema, tekitades temale füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti kahtlustavana kinni ja toimetati politseijaoskonda.

Vargused

Politseile teatati, et ööl vastu 5. juunit varastati Kiviõlis Vabaduse puiesteel jalgratas. Kahju on 300 eurot.

6. juunil varastas Narvas Puškini tn asuvast poest 60-aastane mees, kes paneb vargusi süstemaatiliselt toime, pudeli õlut. Mees peeti kinni.

6. juunil varastati Narvas Linda pargis vaba juurdepääsu teel mobiiltelefon Honor, rahakott, päikeseprillid ja käekell. Kahju on 649 eurot.

Juhtumid piiril

6. juunil avastas Vasknarva kordoni piirivalveametnik Narva jõel piirirežiimi rikkumise paadiga. Paadis viibis kalastaja, 1957. aastal sündinud Eesti Vabariigis elav määratlemata kodakondsusega mees. Mehele määrati rahatrahv.

6. juunil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel 1977. aastal sündinud Austraalia kodanikku, kes viibis Schengeni riikides seadusliku aluseta 19 kalendripäeva, kõik päevad Eesti Vabariigis. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, välismaalane lahkus Venemaa Föderatsiooni.

6. juunil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel jalgsi saabunud 1992. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Mehel puudusid rahalised vahendid riiki sisenemiseks, ta ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged ja puudusid asjakohased dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus

7. juunil sai politsei teate, et Säreveres Mäe tänaval murti sisse kauplusesse, kust varastati erinevaid sigarette. Täpsemad asjaolud ja tekitatud kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Tapmine

7. juunil sai politsei teate, et Pärnus Mai tänava korteris lõi 38-aastane mees noaga talle tuttavat 35-aastat meest, kes sai raskelt viga ja toimetati haiglasse. 35-aastane mees suri hiljem haiglas. Politsei pidas 38-aastase mehe kahtlustatavana kinni ja tema suhtes alustati kriminaalmenetlus karistusseadustiku tapmise paragrahvi alusel.