Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 91 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 57 varavastast kuritegu, sealhulgas 41 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 21.

Juhtimiselt kõrvaldati üheksa joobekahtlusega sõidukijuhti. Juhtus neli inimkannatanutega liiklusõnnetust.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

22. aprillil teatati, et Haaberstis Astangu tänava korteris tekkis konflikt, mille käigus 30-aastane mees tekitas oma 33-aastasele elukaaslasele vigastusi.

Vargused
22. aprillil teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänava hoovis vandaalitseti kolme veoki kallal ning varastati autokaamerad ja akud. Kahju on selgitamisel.

22. aprillil teatati, et Kesklinnas varastati kõrvaklapid. Kahju on 300 eurot.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
18. aprillil varastati Tartus Turu tänava kaubanduskeskuse eest tõukeratas.

Piiriturvalisus
22. aprillil avastasid Tartu teeninduse töötajad, et kliendina teenindussaali saabunud Ukraina kodanik on viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 90 päeva ning veetnud neist 27 Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati pooleks aastaks sissesõidukeeld Schengeni alale.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ...

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. aprillil anti politseile teada, et Narvas Kangelaste prospektil lõi seni tuvastamata isik 63-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

22. aprillil laekus politseile teade, et Narva-Jõesuus toimus tööandja ja töötaja vahel konflikt, mille tagajärjel sai 36-aastane mees viga. Lööja lahkus enne politseinike saabumist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
22. aprillil kontrollisid Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Virumaal ettevõtteid, kus tuvastati kaks välismaalast, kes olid rikkunud Eestis töötamise tingimusi. Meestele määrati rahatrahvid. PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

22. aprillil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa ja kahel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
Politseile teatati, et ajavahemikul 13.–14. aprill varastati Lääne-Nigula vallas Kaasiku külas talu hoovist Husqvarna mootorsaag. Kahju on 350 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.