Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 138 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli kolm avaliku korra rasket rikkumist, 66 varavastast kuritegu, sealhulgas 44 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 127.

Juhtimiselt kõrvaldati 58 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Eelmise nädala jooksul taotlesid Eestis ajutist kaitset 143 Ukraina sõjapõgenikku ning eilse seisuga oli Eestis kehtiv ajutine kaitse 32 260 sõjapõgenikul. Alates Venemaa sõjalises rünnakust Ukraina vastu on Eestis saanud ajutist kaitset kokku 52 090 sõjapõgenikku. Lisaks taotlesid 23 Ukraina kodaniku eelmisel nädalal Eestis rahvusvahelist kaitset. Kokku on Eesti andnud rahvusvahelise kaitse 6780 ukraina kodanikule.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
5. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval lõid neli seni tuvastamata 37-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. aprillil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval lõi taksojuht naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. aprillil teatati, et Kesklinnas Narva maanteel asuvas korteris tekkis konflikt 25-aastase naise ja tema 31-aastase elukaaslase vahel, mille käigus tekitasid nad teineteisele vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

6. aprillil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval asuvas korteris tekkis konflikt, mille käigus 46-aastane mees lõi oma 36-aastast elukaaslast. Mõlemad osapooled alkoholijoobes. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. aprillil teatati, et Haaberstis Õismäe teel asuvas korteris toimus kolme mehe vahel kaklus, mille käigus tekitasid nad teineteisele vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval lõid 23- ja 22-aastased mehed kolmandat, 42-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. aprillil teatati, et Lasnamäel Võru tänaval asuvas korteris lõi 38-aastane mees oma 34-aastast abikaasat. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. aprillil teatati, et Kristiines Tulika tänava asuvas korteris lõi 42-aastane mees oma endist, 47-aastast elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
5. aprillil teatati, et Kesklinnas Veskiposti tänava parklas varastati auto küljest kõik käsitsi lahtivõetavad detailid. Tekitatud kahju on 1450 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. aprillil teatati, et Kesklinnas asuvast hostelist varastati naiselt seljakott koos passi ja rahakotiga. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
5. aprillil teatati, et Paldiski linnas asuvas korteris lõi 67-aastane alkoholijoobes mees enda 61-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kinni.

Piiriturvalisus
7. aprillil lükati tagasi 1991. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodaniku rahvusvahelise kaitse taotlus, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeelu otsus, kuna mees esitas rahvusvahelise kaitse taotleja tunnistuse ja teise inimese nimega laevapileti. Mees peeti kinni ning toimetati kinnipidamiskeskusesse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
31. märtsi hommikul lõi poeg Põltsamaal tüli käigus oma 56-aastast isa. Vägivallajuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Vargus
Ööl vastu 2. aprilli varastati Tartus Turu tänava eramu juurest pisimopeed Seo Fat1000. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine viiel Venemaa, kolmel Moldova ja ühel Ukraina kodanikul. Tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
6. aprilli öösel sai politsei teate, et Narvas Rakvere tänaval asuvas korteris lõi 17-aastane neiu noaga 20-aastast naist. Kiirabi viis viga saanud naise haiglasse. Politseinikud pidasid kuriteos kahtlustatavana kinni 17-aastase neiu. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

6. aprillil sai politsei teate naiselt, kes andis teada, et Kohtla-Järvel Uuel tänaval asuvas korteris teda ründasid 52-aastane ja 46-aastane mees. Kiirabi viis viga saanud naise haiglasse ja politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

7. aprillil sai politsei teate, et Alutaguse vallas lõi 35-aastane mees ühise alkoholitarvitamise käigus 56-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

7. aprillil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänaval asuvas korteris lõi alkoholijoobes 48-aastane naine oma elukaaslast. Kiirabi andis viga saanud mehele esmaabi ja ta viidi kainenema. Politseinikud pidasid meest rünnanud naise kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
6. aprillil sai politsei teate, et Jõhvi linnas Kaare tänaval asuvasse korterisse on sisse murtud ning sealt on varastatud sularaha ja mobiiltelefon Samsung. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmused
5. aprillil pöördus politseisse 83-aastane naine, kellele helistas end Telia telefonioperaatorine esitlenud inimene, kes andis teada, et tema leping hakkab lõppema ja selle pikendamiseks on vaja isikukoodi. Seejärel helistas talle väidetav Eesti Keskpanga finantstöötaja, kes ütles, et tema arvelduskontolt on tehtud rahaline ülekanne. Selleks, et tehingut blokeerida, paluti tal võtta välja sularaha ning saata see Omniva pakiautomaadi kaudu panka ekspertiisi läbiviimiseks. Naine käitus vastavalt juhistele ja saatis raha tundmatule inimesele. Kahju on 6000 eurot.

5. aprillil pöördus politseisse 20-aastane naine, kes sai telefonis sõnumi, et ta peab paki saamiseks kinnitama oma aadressi. Lingile vajutades avanes väidetavalt Omniva lehekülg, kuhu naine sisestas oma aadressi ja tasus nõutud teenustasu. Hiljem avastas naine, et tema pangakontolt on läinud maha 350 eurot.

Arvutikelmus
5. aprillil sai politsei teate 73-aastaselt naiselt, kellega võtsid telefoni teel ühendust end Telia töötajana ja panga esindajana esitlenud inimesed. Naisel paluti minna Swedbanki automaadi juurde, võtta välja sularaha ja panna raha Omniva pakiautomaati edasi saatmiseks. Kahju on 3000 eurot.

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
6. aprillil sai politsei teate, et Vinni alevikus lõi seni tuvastamata inimene 33-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

6. aprillil teatati politseile, et Viru-Nigula vallas lõi 38-aastane mees oma 24-aastast elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
6. aprillil teatati politseile, et Vinni vallas Vetiku külas Lehe teel on sisse murtud kõrvalhoonesse, kust on varastatud tööriistu, kodukinosüsteem ja kõlar. Vargusega tekitatud kahju on umbes 20 000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Röövimine
5. aprillil sai politsei teate, et Viru-Nigula vallas Toolse metsas rünnati meest ja võeti temalt ära 30 eurot. Politseinikud tegid ründajad kindlaks ja raha saadi kätte. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Omastamine
5. aprillil sai politsei teate mehelt, kes andis teada, et tuttav on tema ja ta elukaaslase pangakontolt teinud neile teadmata ülekandeid enda pangakontole. Kahju on umbes 9700 eurot.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise 18 Venemaa, kahel Gruusia, ühel Moldova, ühel Aserbaidžaani, ühel Iisreali, ühel USA ja ühel Indoneesia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

5. aprillil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel Kõrgõzstani kodanikku, kelle asjade hulgast leiti temale mittekuuluv Poola sõidukijuhikaart. Sõidukijuhikaart võeti hoiule ning inimesel lubati jätkata teekonda Venemaale.

5. aprillil avastati Narva-1 piiripunktis Eestisse siseneda soovinud Tšiili kodanikku kontrollides tema asjade hulgast Matrjoškad Venemaa ja Nõukogude Liidu riigipeade kujutistega. Inimesele selgitati, et Eesti Vabariigis on selline sümboolika keelatud. Pärast sümboolika loovutamist lubati tal jätkata teekonda Eestisse.

5. aprillil kontrollisid Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Gruusia kodanikku, kellel puudusid seaduslikud alused Eestis töötamiseks. Välismaalasele määrati 200-eurone rahatrahv.

5. aprillil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariigist väljumisel Venemaa kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et inimene oli seadusliku aluseta viibinud Schengeni territooriumil 2060 päeva ning neist ühe Eestis. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sisenemiskeeld kolmeks aastaks. Pärast menetlustoiminguid lahkus inimene Venemaale.

6. aprillil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenevat Usbekistani kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et temale kuuluvad Venemaa juhiload on täielikult võltsitud. Dokument võeti ära ja inimesel lubati jätkati teekonda Eestisse.

6. aprillil avastati Narva-1 piiripunktis Eestisse siseneda soovinud Venemaa kodanikku kontrollides tema asjade hulgast T-särk, millel oli kujutatud CCCP ja Nõukogude Liidu vapp. Inimesele selgitati, et Eesti Vabariigis on selline sümboolika keelatud. Pärast sümboolika loovutamist lubati tal jätkata teekonda Eestisse.

7. aprillil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariigist väljumisel Venemaa kodanikku, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et inimene oli seadusliku aluseta viibinud Schengeni territooriumil kaheksa päeva ning neist kaks Eestis. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning määrati 200-eurone rahatrahv ja sisenemiskeeld kolmeks aastaks. Pärast menetlustoiminguid lahkus inimene Venemaale.

7. aprillil avastati Narva-1 piiripunktis Eestisse siseneda soovinud Venemaa kodanikku kontrollides tema asjade hulgast Georgi lint. Inimesele selgitati, et Eesti Vabariigis on selline sümboolika keelatud. Pärast sümboolika loovutamist lubati tal jätkata teekonda Eestisse.

PPA ootab migratsioonireeglite rikkumiste ja välismaalastega seotud vihjeid meiliaadressile ....

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati 6. aprillil, et Haapsalus Raudtee tänaval lõi 29-aastane mees teist meest. Mõlemad mehed oli alkoholijoobes ning politsei pidas lööja kinni.

Pärnumaa

Vargus
Politsei sai teate, et ajavahemikul 4. – 5. aprill lõhuti Pärnus Tallinna maanteel kortermaja keldriuste lukud ja varastati kaks akutrelli. Esialgne kahju on üle 500 euro.

Kehaline väärkohtlemine
Politseile teatati, et 7. aprillil ründas 33-aastane mees Pärnus Kalevi puiesteel oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
Politsei sai 7. aprillil teate, et 19-aastane mees sooritas Pärnus Hospidali tänaval stardipüstoliga lasud õhku. Politsei pidas mehe kinni.

Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 5. aprillil tungis alkoholijoobes 62-aastane mees Kohila vallas Aespa alevikus eramus kallale oma täisealisele tütrele. Sündmuse asjaolud on selgitamisel.

Politsei sai teate, et 6. aprillil ründas 28-aastane mees Rapla vallas Järlepa külas korteris oma isa. Sündmuse asjaolud on selgitamisel.

6. aprillil sai politsei teate, et Kehtna vallas Järvakandi alevis korteris tungis 35-aastane mees kallale teisele mehele. Sündmuse asjaolud on selgitamise.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.