Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 113 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 32 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ja 21 vargust (kaks eluruumidest ja kaks sõidukitest) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheksa inimest. Joobes juhtide süül toimus kaks liiklusõnnetust. Tabati 56 alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti. Möödunud nädala jooksul registreeriti viis kuritegu, mis olid seotud euro võltsimisega. Eestist saadeti välja kaks inimest. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja ning kaks piirirežiimi rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
15. mail alustati menetlust selles, et 9. mail tekitas 28-aastane mees Põhja-Tallinnas Kopli tänavas füüsilist valu tuttavale 37-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kinni.

16. mail teatati, et Lasnamäel asuvas korteris ründas 26-aastane mees oma elukaaslast, 24-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse.

16. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas korteris oli konflikt 22-aastase mehe ja 31-aastase naise vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

16. mail teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas korteris lõi 40-aastane naine oma elukaaslast, 63-aastast meest. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused. Konflikti juures viibis ka alaealine laps.

16. mail teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval asuvas korteris tekkis ühe alkoholitarvitamise tagajärjel konflikt 60-aastase mehe ja 62-aastase naise vahel. Politseinikud pidasid mehe kinni.

16. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Süsta tänaval ründas 28-aastane mees 39-aastast meest tekitades sellega kannatanule kehalisi vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

17. mail teatati, et Lasnamäel Raadiku tänaval asuvas kortermajas oli peretüli, mille käigus tekitas 45-aastane mees valu ja kehavigastusi 44-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kinni ja toimetas kinnipidamiskeskusesse.

17. mail teatati, et Lasnamäel Majaka tänaval asuvas kortermajas oli peretüli, mille käigus tekitas 44-aastane mees valu ja kehavigastusi 43-aastasele naisele. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe kinni ja toimetas kinnipidamiskeskusesse.

17. mail teatati, et Tallinnas Toompuiesteel lõi seni tuvastamata isik 30-aastast meest, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse täiendavasse tervisekontrolli.

Vargused
15. mail teatati politseile, et Kesklinnas Gonsiori tänaval varastati sõidukist rool ja automakk. Varaline kahju on hinnanguliselt 5000 eurot.

17. mail teatati politseile, et Kopli tänaval asuvas kaupluses varastati inimeselt rahakott. Kahju ligikaudu 200 eurot.

17. mail teatati politseile vargusest Tallinnas Angerja tänaval asuvast korterist, kust varastati ehteid, sülearvuti ja muid esemeid. Kahju ligikaudu 1500 eurot.

Valerahateade
17. mail teatati, et panga rahatöötleja avastas sularahaautomaadist võltsimistunnustega 50eurose kupüüri.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. mail alustati menetlust selles, et 8. mail tekitas 59-aastane mees Raasiku vallas Kulli külas kehavigastusi enda tuttavale 42-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kinni.

17. mail teatati, et Rae vallas oli peretüli, mille käigus läks 66-aastane mees kallale 47-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Politsei pidas mehe kinni ja toimetas kinnipidamiskeskusesse.

Juhtumid piiril

15. mail saabusid päeva jooksul Tallinna sadamasse neli Bulgaaria kodanikku ja kolm Rumeenia kodanikku, kes soovisid liikuda tagasi kodumaale. Kuna kõigi reisi eesmärk oli ebaselge ning transiiti läbi Poola ei toimu, saadeti nad tagasi Soome.

15. mail saabusid Tallinna sadamasse üheksa Soome kodanikku ja üks Vene Föderatsiooni kodanik, kes soovisid tulla Eestisse. Kuna ühelgi neist ei olnud mõjuvat põhjust Eestisse sisenemiseks, saadeti nad tagasi Soome.

16. mail saabusid Helsingist reisilaevaga Tallinnasse üheksa Soome, kaks Bulgaaria, üks Venemaa Föderatsiooni ja kolm Rumeenia kodanikku, kes ei omanud mõjuvaid põhjuseid riiki sisenemiseks või kelle transiit läbi Poola ei ole võimalik. Kõik nad saadeti tagasi Soome.

17. mail saabusid Helsingist reisilaevaga Tallinnasse kolm Soome Vabariigi, üks Bulgaaria Vabariigi ja üks Iraagi vabariigis sündinud mees, kellel puudusid mõjuvad põhjused riiki sisenemiseks. Mehed saadeti piirilt tagasi Soome.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
16. mai õhtupoolikul sai politsei väljakutse Jõgeva valla kortermajja, kus 62-aastane joobes naine oli terava esemega löönud 65-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kuriteos kahtlustatavana kinni. Meedikud viisid mehe esmaabiks haiglasse. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
17. mail avastasid piirivalvurid, et Praagalt suundus Peipsi järvele alus, mille kapten ei olnud järvele minekut nõuetekohaselt registreerinud. Alus ühes reisijatega suunati tagasi kaldale, kus selle juhile määrati riigipiiri seaduse rikkumise eest 80-eurone rahatrahv. Kuivõrd laevakaptenil ei olnud esitada ühtegi aluse dokumenti, jäeti paat esialgu kordoni juurde hoiule.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. mail sai politsei väljakutse, et Tapa vallas Kesk tänava korteris lõi 57-aastane mees 53-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

16. mail sai politsei teate, et Rakvere valla eramajas lõi 49-aastane mees 48-aastast naist. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

Röövimine
15. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Tapa valla kortermaja juures nõudsid kaks meest 52-aastaselt mehelt raha. Politsei pidas ühe mehe kahtlustatavana kinni. Täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. mail sai politsei teate Kohtla-Järve Pärna tänava korterisse, kus 26-aastane naine lõi 68-aastast naist. Naine on kahtlustatavana kinni peetud.

15. mail sai politsei teate Kohtla-Järvele Põhja allee korterisse, kus 31-aastane mees lõi ja 59-aastane mees ähvardas 40-aastast meest. Mehed on kahtlustatavatena kinni peetud.

15. mail sai politsei väljakutse Lüganuse valla eramajja, kus 50-aastane mees lõi 50-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

15. mail teatati politseile, et Toila valla majas tekitas 42-aastane naine 43-aastasele naisele valu. Politsei pidas ründaja kahtlustatavana kinni.

16. mail sai politsei teate, et Narvas Haigla tänava korteris lõi 48-aastane mees 47-aastast naist. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

17. mail sai politsei väljakutse, et Kohtla-Järve Pisuhänna tänava kortermajas tekitas 28-aastane mees 27-aastasele naisele valu. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

17. mail teatati politseile, et Narva Rahu tänava korteris lõi 33-aastane mees 27-aastast naist ja 31-aastast meest. Politsei pidas 33-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

17. mail sai politsei väljakutse Narva Mõisa tänava korterisse, kus 53-aastane mees lõi 31-aastast naist. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

Avaliku korra rikkumine
17. mail teatati politseile, et Narvas Kangelaste tänava maja ees toimus kaklus nelja mehe ja ühe naise vahel, mille käigus kuuldi laske. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni. Täpsemad asjaolud selguvad välja kriminaalmenetluse käigus.

Vargused
16. mail teatati politseile, et Narva Vahtra tänava hoone juures oli varastatud jalgratas, millega oli tekitatud kahju väärtuses 310 eurot.

Juhtum piiril

17. mail avastas Narva kordoni autopatrull, et Mustajõe soojaveekanalis püüdis kala püügiloata Vene kodanik. Mehele määrati rahatrahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa
Vargused
15. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et 12. mail varastati Pärnus Karja tänaval kaupluse eest lukustamata jalgratas Creme Molly. Tekitatud kahju on 250 eurot.

16. mail sai politsei teate, et Pärnus Jannseni tänaval varastati keldriboksist maanteejalgratas Merida ja jalgrattakingad. Tekitatud kahju on 2100 eurot.

Kehalised väärkohtlemised
15. mail sai politsei teate, et Pärnus Väike-Posti tänava korteris lõi 65-aastane mees 37-aastast naist, kes sai viga. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

17. mail sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas lõi 39-aastane mees 48-aastast meest.

Raplamaa

Vargus
15. mail sai politsei teate, et Rapla vallas tungiti akna lõhkumise teel sisse tallu, kust varastati mullafrees, muruniiduk, trimmer, oksakäärid ja muid esemeid. Vargusega tekitatud kahju on 425 eurot.

Saaremaa
Kehaline väärkohtlemine
14. mail sai politsei teate, et Kuressaares asuvas korteris läks 31-aastane mees kallale oma 27-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.