Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 72 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 33.

Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti.

Piirilt väljastati kaks sisenemiskeeldu ning registreeriti kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
19. juulil teatati, et Mustamäel E. Vilde teel korteris ründas 30-aastane alkoholijoobes mees oma elukaaslast, 23-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

19. juulil teatati, et Haaberstis Astangu tänaval lõi 35-aastane mees oma abikaasat, 39-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli, politseinikud pidasid mehe kinni.

19. juulil teatati, et Haaberstis Õismäe teel tõukas 39-aastane naine trepikojas 40-aastast meest, mistõttu sai viimane kergemaid vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
19. juulil viis Põhja prefektuuri ametnik läbi illegaalimenetluse 2000. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodaniku suhtes, kes taotles Tammsaare teeninduses uut Schengeni viisat töötamiseks, kuid sai 7. juunil keelduva otsuse. Mees viibis Schengeni riikide territooriumil ebaseaduslikult 40 päeva, kõik päevad Eestis. Mehe suhtes algatati väärteomenetlus ja talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 30 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeldu kolm kuud.

19. juulil leidis lennujaama julgestuskontroll 2002. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodaniku seljakotist läbivaatuse käigus padruni. Vormistati laskemoona üleandmise-vastuvõtmise akt, millega võeti padrun hävitamiseks. Mees läks oma lennule.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 14. juulil tekkis Tartus Raudtee tänaval kahe mehe vahel liiklusalane konflikt, mille käigus üks lõi teist. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Vargused
Politsei sai teate, et juuli alguses on Tartus Vinkli tänaval laost varastatud mündikott ning rahakassa ühes selles olnud sularahaga. Kahju on 411 eurot.

10. juulil avastati, et Tartus Riia tänaval seisnud sõiduautolt Mazda on varastatud katalüsaator. Kahju on umbes 500 eurot.

Valeraha teade
19. juulil sai politsei teate, et Tartus Ringtee tänaval kaubanduskeskuse sularahaautomaadist avastati võltsimistunnustega 50-eurone rahatäht, mis saadeti ekspertiisi.

Võrumaa

Vargus
Politsei alustas kriminaalmenetlust uurimaks juhtumit, kus maikuus varastati Võrus Kreutzwaldi tänaval kortermajast üheksa pulberkustutit. Kahju on 801 eurot.

Piiriturvalisus

19. juulil kontrollisid Lõuna prefektuuri migratsioonijärelevalve ametnikud Võru linnas, Võru vallas ja Valga vallas kolme ettevõtte territooriumil töötavaid välismaalaseid selgitamaks, kas nende Eestis viibimine ja töötamine on seaduslik. Politsei tuvastas ühe inimese, kelle töötamine oli maksu- ja tolliameti registrisse kandmata. Info sellest edastati maksu- ja tolliametile. Samuti tuvastati üks Moldova kodanik, kel puudus lühiajalise töötamise registreering. Tema suhtes viidi läbi väärteomenetlus ning talle määrati 100-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 18. juuli päeval ründas naine Kohtla-Järvel Aru tänaval korteris oma naabrinaist, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

19. juuli õhtul löödi Kohtla-Järvel seni tuvastamata isikute poolt 18-aastast joobes noormeest, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

19. juuli õhtul lõi üks mees Jõhvis Kaare tänaval maja juures talle tuttavat meest, kes sai viga. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

19. juuli õhtul lõi mees Kohtla-Järvel Kasteheina tänaval korteris saapaga näo piirkonda oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus
19. juuli õhtul varastati Narvas Puškini tänaval maja juurest musta värvi tõukeratas Xiaomi. Kahju on 375 eurot.

Asja rikkumine ja hävitamine
Politsei sai teate, et juunikuus soditi Kohtla-Järvel Endla tänaval kortermaja seina. Kahju on 4035 eurot. Politsei alustas vandaalitseja tuvastamiseks kriminaalmenetlust.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kelmus
19. juulil sai politsei teate, et Haapsalus soovis naine saada internetist leitud ettevõttelt 4000 eurot laenu, selle väljastamise eel küsiti temalt aga 273 eurot „Euroopa Liidu tasusid“. Naine kandis raha välismaa kontole, mille järel küsiti temalt taas raha, seekord elukindlustuse ettekäändel. Seda raha ei olnud naine enam õnneks nõus tasuma ja pöördus politseisse.

Pärnumaa

Vargus
19. juulil sai politsei teate, et Tori vallas Sauga alevikus varastati trepikojast elektritõukeratas. Kahju on ligi 400 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.