Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 59 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 8 alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
14. mail teatati, et Lasnamäel Raudsüdame tänaval asuvas korteris ründas 26-aastane mees oma abikaasat, 42-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
14. mail teatati, et Peetri alevikus asuvas korteris ründasid seni tuvastamata isikud ühise alkoholitarvitamise käigus 31-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Ründajad lahkusid enne politsei saamist.

Juhtumid piiril
14. mail saabusid reisilaevaga Helsingist Tallinnasse 15 Soome Vabariigi kodanikku ja üks Pakistani Islamivabariigi kodanik, kes saadeti tagasi, kuna neil puudusid mõjuvad põhjused riiki sisenemiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et möödunud nädalavahetusel murti Põltsamaa vallas sisse sõiduautosse Audi, mille salongist varastati Lenovo sülearvuti. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

Viljandimaa

Vargus
14. mail kella pidasid klienditeenindajad Viljandis C. R. Jakobsoni tänava kaupluses kinni mehe, kes oli poest parfüüme ja käekella varastanud. Kaup tagastati poele rikkumata kujul, 35-aastane mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Juhtum piiril
14. mail kella 14.20 paiku laekus politseile info, et Võrumaal Setomaa vallas on kadunuks jäänud 38-aastane naine, kes Orava bussipeatusest jalgrattal sõbrannale Sesniki külla pidi minema. Kuivõrd külaline lubatud ajaks ei saabunud, tema telefon oli välja lülitatud ning oli teada, et ta ka piirkonda ei tunne, andis murelik tuttav sõbranna kadumisest politseile teada. Vajamineva info kokku kogunud alustasid kohalikud korrakaitsjat otsinguga, kuhu kaasati piirivalvuritele ja politseinikele lisaks ka droon ning ATV. Piirkonda läbi kammides avastasid politseinikud esmalt jalgratta jälje ning siis mõne aja möödudes juba ka kadunud naise. Temaga oli kõik korras ning peale mõningast vestlust ilmnes, et ratta leistangi külge kinnitatud telefon oli ootamatult tühjaks saanud ning naine arvas, et oleks lõpuks omal jõul ka ehk tee sõbranna kodumajani leidnud. Korrakaitsjad juhatasid eksinud naisele õige suuna kätte, mispeale ta oma teekonda jätkata sai. Politsei soovitab kodust lahkudes ja iseäranis loodusesse minnes alati ühes võtta täislaetud akuga mobiili ning kahtlustades, et olete õige tee kaotanud, tuleb abi saamiseks sellest aegsasti häirekeskusele teada.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. mail teatati politseile, et Tapa valla Tamsalu linnas lõi seni tuvastamata inimene 54-aastast meest. Täpsemad asjaolud selgitatakse välja algatatud kriminaalmenetluse käigus.

Ida-Virumaa

Vargus
14. mail sai politsei teate, et ajavahemikus 13. mai – 14. mai varastati Jõhvis Tartu maanteel hoonesse sissemurdmise teel tööriistu. Täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Arvutisüsteemile ebaseaduslikult juurdepääsu hankimine
14. mail alustati kriminaalmenetlus Narva politseijaoskonnas selles, et teataja sotsiaalmeedia kontodele on tema teadmata sisse logitud.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.