Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 65 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 15 vargust ja üks sõiduki omavoliline kasutamine või -vargus. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 25 alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti 230 väärtegu.

Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 27. detsembrit teatati, et Kesklinnas Valli tänaval löödi 33-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

Ööl vastu 27. detsembrit teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel löödi 20-aastast meest.

27. detsembril teatati, et alkoholijoobes 44-aastane mees lõi Lasnamäel Uuslinna tänaval asuvas korteris oma ema, 65-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. detsembril teatati, et alkoholijoobes 57-aastane mees ründas Maardus Veeru tänaval asuvas korteris oma abikaasat, 55-aastast naist ja tütart, 19-aastast naist ning tekitas neile kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

27. detsembril teatati, et 45-aastane mees lõi Kehras Kooli tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 34-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Juhtum piiril
27. detsembril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama Gruusia kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 12. detsembril varastati Tartus Tähe tänava korrusmaja garaažist Scott jalgratas. Kahju on 700 eurot.

Omavoliline sissetung

Politseile laekus teade, et 13. detsembril murti Peipsiääre vallas Vanaussaia külas sisse eramusse, kust varastati jalgratas ja 150 eurot sularaha. Ratta leidis omanik hiljem Koosalt mahajäetuna üles. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 27. detsembril kella 15 paiku varastati Valgas Raja tänava kauplusest kaks jopet. Kahju on 472 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

25. detsembril tungis 22-aastane mees Kunda linnas kallale oma 24-aastasele elukaaslasele.

Ida-Virumaa

Röövimine

Ööl vastu 26. detsembrit tungiti Narvas V. Gerassimovi tänaval kallale 53-aastasele naisele ning ta taskust varastati mobiiltelefon.

Kehalised väärkohtlemised

27. detsembril teatati, et Alutaguse vallas Jaama külas toimus rüselus 50-aastase mehe ja 53-aastase mehe vahel, mille käigus sai viimane viga.

27. detsembril teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Lehola tänaval tungiti kallale 32-aastasele mehele.

27. detsembril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas spordikeskuses lõi 14-aastane poiss 12-aastast poissi.

Vargus

Ajavahemikul 13. detsember kuni 27. detsember varastati Lüganuse vallas Purtse külas Hiie teel järelhaagis.

Juhtumid piiril

27. detsembril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1983. aastal ja 1992. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud ning nad saadeti tagasi Venemaale.

27. detsembril pöördus Narva politseijaoskonda 1988. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle viisa kaotas kehtivuse ning kes viibis Eestis ebaseaduslikult alates 25. juulist. Naisele määrati rahatrahv ning tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vägivald võimuesindaja ja avalikku korda kaitsva muu isiku suhtes
27. detsembril sai politsei teate, et Pärnus Pikal tänaval bussijaama ooteplatvormil lõi 29-aastane mees Pärnu politseijaoskonna patrullekipaaži koosseisus avaliku korra kaitsel ametikohustusi täitnud 24-aastast abipolitseinikku. Politsei pidas 29-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine

27. detsembril sai politsei teate, et Tori vallas lõi 41-aastane mees oma 30-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Omavoliline sissetung

27. detsembril sai politsei teate, et Kohila vallas Pahkla külas tungiti ukse lõhkumise teel sisse elumajja, sauna ja garaaži ning varastati sealt kruvikeeraja komplekt ja kaks taskulampi. Lõhkumise ja vargusega tekitatud varaline kahju on üle 500 euro.

Vargus

27. detsembril sai politsei teate, et Kohila vallas Urge külas asuvast parklast varastati haagis Tiki. Tekitatud varaline kahju on 2000 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine

22. detsembril alustati kriminaalmenetlus selles, et 20. detsembril tõukas Kuressaares 36-aastane mees oma abikaasat.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

Lugupidamisega

Ragne Keisk

PPA pressiesindaja

7308850 / 59125457