Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 178 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli neli raske tervisekahjustuse tekitamist, viis avaliku korra rasket rikkumist ja 54 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 42 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist). Registreeriti 22 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 26 inimest. Tabati 76 alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti 572 väärtegu.

Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine, kaks riigipiiri ebaseaduslikku ületamist ja kaks piirirežiimi rikkumist. Piiril väljastati 13 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja üks isik.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rikkumine

8. juunil teatati, et Mere puiesteel käitus 30-aastane mees agressiivselt ning tõukas 35-aastast meest tugevalt. Politseinikud kuulasid kannatanu kohapeal üle ja ründaja toimetati politseijaoskonda.

Kehalised väärkohtlemised

7. juunil teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval ründasid 32-aastane ja 35-aastane mees 33-aastast meest. Kannatanu toimetati kiirabiga haiglasse.

7. juunil teatati, et Suur-Karja tänaval ründas naisterahvas 29-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. juunil teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval tekkis konflikt alkoholijoobes mehe ja 27-aastase naise vahel, mille käigus ründas mees naist. Ründaja põgenes sündmuskohalt, politseinikud toimetasid kannatanu jaoskonda ülekuulamisele.

7. juunil teatati konfliktist kolme omavahel tuttava mehe vahel, mille käigus 27-aastane ja 21-aastane mees ründasid 31-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse ja politseinikud pidasid kaks meest kinni ning toimetasid jaoskonda.

8. juunil teatati, et Narva maanteel ründas alkoholijoobes 29-aastane mees oma 31-aastast elukaaslast. Kiirabi toimetas naise haiglasse ning politseinikud viisid mehe arestikambrisse kainenema.

8. juunil teatati, et Kristiines Energia tänaval ründas 35-aastane mees temale tuttavat 28-aastast meest ja 27-aastast naist.

8. juunil teatati, et Nõmmel Võidu tänaval peksid kaks meest 55-aastast naist. Kannatanu toimetati haiglasse.

8. juunil teatati, et Lasnamäel Muhu tänaval asuvas korteris ründas 43-aastane mees oma 40-aastast abikaasat. Kiirabi toimetas naise haiglasse kontrolli ja politseinikud pidasid mehe kinni ning toimetasid jaoskonda.

8. juunil teatati, et Pirital Jõesuu teel ründasid kaks meest 39-aastast meest. Kannatanu toimetati kiirabiga haiglasse.

8. juunil teatati, et Lasnamäel Tartu maanteel tõukas alkoholijoobes 31-aastane mees tugevalt 57-aastast meest, põhjustades kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi.

9. juunil teatati, et Lasnamäel Loitsu tänaval ründas 41-aastane mees oma 37-aastast elukaaslast, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda.

9. juunil teatati, et Kaupmehe tänaval ründas 32-aastast naist talle tuttav alkoholijoobes 31-aastane mees. Politseinikud pidasid mehe kinni ning toimetasid jaoskonda kainenema.

9. juunil teatati, et Lasnamäel Kalevipoja põik tänaval tekkis konflikt omavahel tuttavate 50-aastase naise, 28-aastase naise ja 37-aastase mehe vahel. Konflikti käigus said kõik osapooled füüsiliselt kannatada.

9. juunil teatati, et Lasnamäel J. Koorti tänaval ründas mees 62-aastast meest, mille tagajärjel kannatanu kukkus ja sai vigastada.

9. juunil teatati, et Põhja-tallinnas Turvise tänaval asuvas korteris ründas 64-aastane mees oma elukaaslast, 68-aastast naist, põhjustades talle füüsilist valu. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused

7. juunil teatati, et Kristiines Algi tänaval on sisse murtud kaubikusse ning sealt on varastatud tööriistu. Kahju on 1150 eurot.

9. juunil teatati, et Raua tänaval asuvast korterist on varastatud erinevaid ehteid. Kahju on 1050 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

8. juunil teatati konfliktist Viimsi vallas Idaotsa külas, kus alkoholijoobes 35-aastane mees ründas 70-aastast meest.

8. juunil teatati konfliktist Rae vallas, mille käigus läksid omavahel kaklema 46-aastane ja 27-aastane mees.

8. juunil teatati, et Saue vallas lõi 72-aastane mees temale tuttavat 45-aastast meest. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

9. juunil teatati, et Rummu alevikus Sireli tänaval asuvas korteris lõi 29-aastane mees oma 21-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni ja toimetasid jaoskonda.

Juhtumid piiril

7. juunil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama viis Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld. Kolm meest lendas edasi Odessasse, kaks Moskvasse.

7. juunil leiti Helsingisse lennata soovinud Eesti kodaniku pagasist kasteet. Tsiviilkäibes keelatud relv võeti hoiule ning pärast reisilt naasmist ootab meest ees väärteomenetlus.

9. juunil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama Gruusia kodanik, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta viibib lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

9. juunil saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kolm Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Meestele väljastati sisenemiskeeld nad viibivad lennujaama kinnisel Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine

Ööl vastu 10. juunit puhkes Põltsamaa vallas kalana külas sugulaste vahel tüli, mille käigus 18-aastane noor mees lõi oma 30-aastast onu. Meedikud andsid kannatanule esmaabi. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 10. juunit lõi 53-aastane mees Tartus Aida tänava korteris ühise alkoholi tarvitamise käigus 44-aastast meest ja 48-aastast naist. Meedikud viisid kannatanud tervisekontrolliks haiglasse. Politsei pidas lööja kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema.

Ööl vastu 9. juunit löödi Tartu vallas Äksi alevikus 21-aastast meest. Kiirabi viis viga saanud mehe tervisekontrolliks haiglasse. Politseile on lööja teada ning juhtu üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Ööl vastu 9. juunit lõi joobes 30-aastane mees Elvas Tartu maanteel teda sõidutanud taksojuhti. Taksojuht viga ei saanud. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas ta politseimajja. Juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaaluurimises.

7. juuni õhtupoolikul puhkes Tartus Aleksandri tänaval endiste elukaaslaste vahel tüli, mis päädis rüselusega. Sündmuskohale saabunud politsei tuvastas, et tülitsejad olid kained ning viga nad ei saanud. Peale esmaseid menetlustoiminguid läks riiakas seltskonda laiali.

Vargus

7. juunil teatati, et Tartus Filosoofi tänava maja hoovist varastati musta värvi Bottechia jalgratas koos laste turvatooliga. Kahju on 1100 eurot.

Viljandimaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 3. juunil varastati Viljandis Lossi tänava korrusmaja trepikojast lukustamata jalgratas Trek. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

Juhtumid piiril

8. juuli keskpäeval kontrollisid piirivalvurid Emajõel väikelaeva ning selgitasid, et selle juhil on 0,84-promilline joove. Kuigi seadus lubab veesõiduki juhile kuni 0,5-promillist joovet, soovitab piirivalve kõigil veesõidukijuhtidel enda ja kaasa sõitvate sõprade ohutuse nimel siiski kaineks kapteniks jääda. Joobes väikelaevajuhile määrati 200eurone rahatrahv ning ta kõrvaldati juhtimiselt. Sellise rikkumise eest võib rahatrahv ulatuda aga ka kuni 1200 euroni.

8. juunil kella 19.30 paiku pidas Piusa kordoni autopatrull kohaliku vihje peale Võru vallas Vana-Vastseliina küla lähedal kinni Venemaa kodanikku, kes ületas ebaseaduslikult ajutise kontrolljoone suunaga Venemaalt Eestisse. Piirivalvurid toimetasid noore mehe menetlustoiminguteks kordonisse.

9. juuni hommikul kontrollisid Varnja piirivalvurid Kastre kandis liikunud väikelaeva ning avastasid, et alusel puudus päästevarustus ja selle juhil harrastuskalapüügi luba. Meresõiduohutuse ja kalapüügiseaduse vastu eksinud laevajuhile määrati 200eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

7. juunil teatati politseile tülist Tapa linnas Eha tänaval, mille käigus 22-aastane mees lõi oma endist elukaaslast, 25-aastast naist.

9. juunil teatati, et Rakveres Laada tänaval löödi 16-aastast noormeest.

Vargused

6. juunil teatati, et Rakveres Rahu tänaval varastati jalgratas Muddyfox. Kahju on 250 eurot.

Ajavahemikul 11. mai kuni 1. juuni varastati Väike-Maarja vallas Koluvere külas välikäimla koos tualettpotiga. Kahju on 946 eurot.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamise katse

6. juunil lõi 31-aastane naine Narvas Uusküla tänaval korteris 32-aastast meest noaga. Politseinikud pidasid naise kahtlustatavana kinni.

Raske tervisekahjustuse tekitamine

8. juunil toimetati Ida-Viru Keskhaiglasse raskes tervislikus seisus 41-aastane mees, kellele tungiti kallale. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised

7. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval tungis 33-aastane mees kallale oma 30-aastasele abikaasale. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

8. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval tõugati 78-aastast naist, mille tagajärjel ta kukkus ja sai viga. Politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 40-aastase mehe.

8. juunil teatati, et Olgina alevikus Narva maanteel lõi 21-aastane mees 40-aastast meest.

8. juunil teatati, et Narvas Kangelaste tänaval korteris lõi 74-aastane mees korduvalt 52-aastast naist. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

8. juunil teatati, et Narvas Mõisa tänaval meelelahutusasutuse juures löödi 22-aastast meest.

8. juunil teatati, et Narvas A. Puškini tänaval löödi 44-aastast meest.

8. juunil teatati, et Narvas Võidu prospektil lõi 36-aastane mees 56-aastast meest. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

9. juunil teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ahtme maanteel tungis klient kallale 46-aastasele taksojuhile.

9. juunil teatati, et Narvas Kangelaste tänaval korteris tungis 31-aastane mees kallale oma 62-aastasele emale. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused

Ajavahemikul 1. mai kuni 23. mai varastati Kohtla-Järvel Ritsika tänaval ettevõtte territooriumilt kaheksa kaevuluuki. Kahju on 800 eurot.

Arvutikelmus

7. juunil pöördus politseisse 63-aastane Sillamäe elanik, kelle pangakontolt kanti internetipangas 610 eurot temale võõra mehe kontole.

Juhtumid piiril

8. juunil tuvastas Vasknarva kordoni radarvaatleja Narva jõel piirirežiimi eeskirja rikkumise, kus paat kahe inimesega pardal viibis ajutisest kontrolljoonest kahe meetri kaugusel. Paadis viibisid 1986. aastal ja 1983. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanikud, kellel varasemad rikkumised puudusid. Neid hoiatati.

9. juunil kell 02.25 tuvastas Vasknarva kordoni radarvaatleja ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse Narva jõel Vene Föderatsioonist Eestisse. Sõudepaadiga kontrolljoont ületanud inimene randus Eesti kaldal. Piirivalvurid pidasid rikkuja kinni ning tuvastasid, et tegu oli Vene Föderatsiooni kodanikuga. Mees palus rahvusvahelist kaitset ning ta toimetati menetlustoiminguteks kordonisse. Ajutise kontrolljoone ületamise kohta alustati kriminaalmenetlust (KarS § 258 p. 3).

9. juunil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1986. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

8. juunil sai politsei teate, et Paides lõi 48-aastane mees 50-aastast meest, kes sai viga.

Läänemaa

Vargus

9. juunil sai politsei teate, et Piirsalu külas varastati metsaveotraktorist ja selle kõrval asuvast mahutist 1000 liitrit diiselkütust ning tööriistu. Vargusega tekitati kahju ligi 1700 eurot.

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised

9. juunil sai politsei teate, et Pärnus lõi 43-aastane mees oma 41-aastast elukaaslast, kes sai viga.

9. juunil sai politsei teate, et Pärnus lõi 38-aastane mees oma 33-aastast abikaasat, kes sai viga.

7. juunil sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas lõi 79-aastane mees oma 59-aastast tuttavat.

Avaliku korra raske rikkumine

8. juunil sai politsei teate, et Pärnus Munga tänaval lõi 34-aastane mees 36-aastast meest, kes sai viga.

Süütamine

7. juunil sai politsei teate, et Pärnus Malmö tänaval asuva hotelli juures põleb kuur. Tuli levis ka hotelli seinale ja pööningule. Esialgseil andmeil kahjustasid leegid ka sõiduautosid Škoda, Opel ja Volkswagen. Süütamisega tekitatud kahju selgitab menetlus.

Ähvardamine

7. juunil sai politsei teate, et Pärnus Suur-Sepa tänaval ähvardas 28-aastane mees 27-aastast naist.

Raplamaa

Avaliku korra rasked rikkumised

9. juunil sai politsei teate, et Kehtna alevikus lõi 33-aastane mees 20-aastast meest.

9. juunil sai politsei teate, et Märjamaa vallas lõi 24-aastane mees 28-aastast meest ja lõhkus tema auto ukse- ning pagasiluugi klaasi. Politsei pidas 24-aastase mehe kinni.

Vargus

7. juunil sai politsei teate, et Kehtna vallas siseneti ukse kaudu Viljandi maanteel asuvasse kauplusesse ja varastati raha, alkoholi ja sigarette. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel. Politsei pidas juhtunuga seoses kahtlustatavana kinni kolm 23-aastast meest ja ühe 24-aastase mehe.