Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 39 varavastast kuritegu, sealhulgas 1 röövimine ja 28 vargust (2 eluruumidest; 1 sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 28.

Juhtus 5 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 5 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 4 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
20. märtsil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval seni tuvastamata mees ründas 43-aastane meest.

20. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Põhja puiesteel ühistranspordis toimus kaklus kolme mehe vahel.

Harjumaa

Vargus
20. märtsil teatati, et Saku vallas Tänassilma külas murti sisse ehitatavasse hoonesse ning varastatud tööriistad. Tekitatud kahju on 4460 eurot.

Piiriturvalisus
20. märtsil koostati 1977. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule ettekirjutus Eestis lahkumiseks, kohaldati Schengeni sissesõidukeeld kolmeks aastaks ja määrati rahatrahv 100 eurot, kuna mees oli viibinud Schengeni alal 238 päeva ebaseaduslikult.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Ähvardamine
17. märtsil ähvardas 69-aastane mees Kanepi vallas oma abikaasat vägivallaga ning lubas kahjustada naise kodu.

Tartumaa

Vargus
20. märtsi hommikul avastati, et Luunja vallas on sisse murtud eramusse, kust varastati tööriistu. Kahju ning juhtunu täpsemad üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kelmus
Politsei poole pöördus Viljandi vallas elav naine, kes müüs Marketplace keskkonnas jalgratast, ent sai ostja käest petta. Müüjale saadeti Venipaki link, kuhu pidi sisestama oma andmed. Naine seda ka tegi ning avastas siis, et tema kontolt on kadunud 930 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine viiel Moldova kodanikul. Tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. märtsil anti politseile teada, et Narvas Võidu prospektil asuvas kortermajas lõi 36-aastane mees oma endist elukaaslast. Kodus oli ka alaealine laps. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Arvutikelmus
20. märtsil pöördus politseisse Narvas elav 33-aastane naine, kellega võttis ühendust end Elisa klienditeenindajana esitlenud inimene, kes palus tal lepingut pikendada. Naine sisestas enda Smart-ID PIN1 koodi ja seejärel helistas talle väidetav Eesti Panga turvaosakonna töötaja, kes palus tal pangakontolt võtta välja 3000 eurot ja saata see Swedbanki peakontorisse Tallinnas. Naine pani raha pakiautomaati ja saatis selle Tallinnasse.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. märtsil sai politsei teate, et Väike-Maarja vallas ründas joobes 20-aastane mees tüli käigus oma 24-aastast venda. Politseinikud pidasid 20-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Kasahstani, kahel Brasiilia, ühel USA, ühel Ukraina ja ühel Venemaa kodanikel. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 12. märtsil ründas Raplas Tulbi tänaval elamus 56aastane mees teist meest.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.