Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 62 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine ja üks avaliku korra raske rikkumine. Registreeriti 36 varavastastest kuritegu, sealhulgas 26 vargust (eluruumidest kaks, sõidukitest üks) ning üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kolm. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld, Eestist saadeti välja üks inimene ja registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Raske tervisekahjutuse tekitamine ettevaatamatusest
27. aprillil sai politsei veidi pärast kella 12 teate, et Sakus asuvas lasteaias juhtus õnnetus nelja-aastase lapsega. Sündmuskohalt seni kogutud info järgi on teada, et õnnetus juhtus õues lasteaia territooriumil asuvas liivakastis, kus lapsed mängisid. Mänguhoos laps jäi ühel hetkel auku kaevatud liiva alla ja kaotas õhupuuduse tõttu teadvuse. Õues viibisid õnnetuse ajal ka kasvatajad ning kui üks neist juhtunu avastas, asus ta koheselt last elustama. Vähem kui kümne minutiga sündmuskohale jõudnud politsei ja kiirabi võtsid elustamise üle ning laps viidi lastehaiglasse.

Avaliku korra raske rikkumine
27. aprillil teatati, et Haaberstis Ehitajate teel toimus konflikt elukaaslaste, 39-aastase mehe ja 29-aastase naise vahel, mille käigus sihtis mees naist relvataolise esemega. Tegemist oli õhkpüssiga. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
27. aprillil teatati, et Kesklinnas Paadi tänaval ründas 31-aastane mees 32-aastast meest. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

27. aprillil teatati, et Pirital Vaate teel majas ründas 19-aastane mees ründas talle tuttavat 63-aastast naist. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse, politseinikud pidasid ründaja kinni.

Vargus
27. aprillil teatati, et Kesklinnas Koidu tänava kortermaja hoovist vasrastatud jalgratas. Kahju umbes 400 eurot.

27. aprillil teatati, et Kesklinnas Rävala puiesteelt varastati lukustatud jalgratas. Kahju umbes 300 eurot.

Kelmused
27. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 47-aastane mees sattus Facebookis veebilehele ingoinvest.com reklaamile. Kauplemisplatvormi maaklerid lõid mehele ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest, aitasid tal avada kauplemisplatvormil konto, teha kontole esimese sissemakse summas 212 eurot. Lisaks said nad kaugjuurdepääsu mehe arvutile, avasid tema nimelt krüptorahakotte, vormistasid tema teadmata kiirlaenud summas 6500 eurot ja 1950 eurot ning teostasid tema kontodelt ülekandeid krüptoraha vahendusfirma Coinbase Ireland ltd kaudu kogusummas 12 600 eurot ja 4300 eurot. Kelmusega tekitatud kogukahju 17 112 eurot.

27. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 45-aastasele mehele helistati poola suunakoodiga numbrilt ning pakuti võimalust kaubelda aktsiabörsil kauplemisplatvormi eurostandarte.com vahendusel. Mees tutvus veebilehega, avas seal endale konto ning teostas esimese sissemakse summas 208,68 eurot, sisestades enda pangakaardi andmed samale lehel. Peale seda kui suhtlusrakenduse Whatsapp kaudu soovisid maaklerid AnyDesk ja Metatrade 4 programmide paigaldamist mehe telefoni ja nõudsid täiendavalt isiklike dokumentide ja korteriarvete saatmist neile, sai mees aru, et tegemist on kelmidega ning soovis enda sissemakse tagamist, millest aga keelduti ja jätkati nõudmist kauplemisplatvormil jätkamiseks.

27. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 52-aastasele mehele helistati numbrilt +372 616 2222, tutvustati end SEB panga töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada raha tema kontolt. Selle tõkestamisemiseks paluti sisestada PIN-kood, et nad saaksid panna kaitseprogrammi. Teataja seda tegigi. Lõpuks avastas mees, et tema kontolt on edasi kantud 6139 eurot.

27. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 29-aastane mees teatas, et langes kelmide ohvriks ning andis neile telefonitsi oma pangaandmed. Mehe pangakontolt on edasi kantud 4000 eurot.

26. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 59-aastane naine leidis okidoki veebilehelt töökuulutused, kus pakuti firmade Worldline OÜ ja Everypay AS nimelt kaugtööd pangaülekannete tegemiseks enda pangakonto kaudu. Naine andis kuulutajale märku, et on huvitatud tööpakkumisest. Mõlemast kohast saadeti suhtlusrakenduse Viber kaudu naisele veebilehtede viited, kus ta pidi end registreerima ning tuvastama internetpanga tunnuse ja Smart-ID PIN koodidega. Seejärel tuli teade, et ta võib asuda tööle Wordline Payment Estonia OÜ-s. Tegelikkuses vormistati naise nimele tema teadmata kiirlaen summas 6500 eurot. Lisaks teostati tema teadmata ja osaluseta naise kontolt kaks ülekannet summas 990 eurot. Panga kaudu õnnestus naisel osa rahast tagasi saada. Kelmide poolt tekitatud kahju kokku on 4506 eurot.

26. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 43-aastasele naisele helistas telefoninumbrilt +372 631 0130 tundmatu naine, kes tutvustas end Swedbanki töötajana ja teavitas, et kannatanu pangakontolt tehakse imelikku tehingut. Helistaja teadis kannatanu nime, isikukoodi, pangakaardi ja krediitkaardinumbrit ning internetipanga kasutajatunnust. Ülekande tõkestamiseks pidi kannatanu sisestama läbi Smart-ID oma PIN1 ja PIN2 paroolid. Selle tulemusena tehti kannatanu teadmata tema pangakontolt ülekanne summas 2470 eurot.

26. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 54-aastasele mehele helistati numbrilt +3726880400, tutvustati end SEB panga töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada raha tema pangakaarilt. Kelmid palusid mehel sisestada oma PIN-koodid, et nad saaksid panna kaitseprogrammi kontole. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on edasi kantud 1400 eurot.

26. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 57-aastasele naisele helistati numbrilt +3727248601, tutvustati end Swedbanki töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada raha tema pangakaarilt. Kelmid palusid naise PIN-koodi, et nad saaksid kontole panna kaitseprogrammi. Hiljem avastas naine, et ema kontolt on kandunud 10 000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil teatati, et Maadrus Ringi tänaval korteris ründas 46-aastane naine 30-aastast naist. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

Kelmused
27. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 46-aastasele mehele helistati ning tutvustati end Swedbanki töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada raha tema kontolt raha. Selle tõkestamiseks palus helistaja mehel sisestada sisestada PIN-kood, et nad saaksid panna kaitseprogrammi. Seda mees tegigi, kuni avastas, et tema kontolt on kadunud 6188 eurot.

27. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 51-aastasele helistati väidetavalt Swedbankist. Mees andis helistajale oma panga kasutajatunnuse ja paroolid. Veidi hiljem avastas, et kontolt oli edasi kantud 1550 eurot. Mees teavitas juhtust koheselt panka ning pangal õnnestus blokeerida kelmide poolt tehtud laenutaotlus mehe nimel.

Juhtum piiril
27. aprillil viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse välitöögrupp läbi kontrollkäigu Tallinnas Liikuri tänaval asuval ehitusobjektil, eesmärgiga kontrollida ebaseaduslikult Eestis viibivaid või töötavaid välismaalasi ning avastada tagaotsitavaid isikuid. Kontrollimise käigus üritasid kolm tööriietes meesterahvast objektilt ära joosta. Isikud tabati, tegu oli kolme Ukraina kodanikuga, kes töötasid Eestis ebaseaduslikult. Nende viisavaba lubatud viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt ja seda lühendati ühekordselt. Meestele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ning kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Asja rikkumine või hävitamine
Politseile laekus 27. aprillil teade, et Peipsi järvel on lõhutud püügile pandud mõrd. Omanik hindas tekitatud kahju umbes 20 000 eurole.

Vargus
Politseile laekus 27. aprillil teade, et Tartus Pikal tänaval lukustatud trepikojast on varastatud elektriline tõukeratas Segway Ninebot ja ratta laadimisjaam. Kahju on selgitamisel.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Tapa vallas kortermaja korteris tekitas 54-aastane naine peretüli käigus tervisekahjustuse abikaasale. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Vargused
27. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas varastati 1. Jõe tänava hoonesse kinnitatud mündikoguja. Kahju on ligikaudu 670 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. aprillil teatati politseile, et Jõhvis varastati Narva maantee müügikohast 69-aastase naise mobiiltelefon Samsung. Kahju on ligikaudu 300 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Lüganuse vallas varastati kortermaja keldriboksist jalgratas, elektritrell Bosch ja muud vara. Kahju on ligikaudu 772 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril

27. aprillil avastas Narva kordoni patrull Narvas Süsiaugu tänava lähedal piirivööndis lendava drooni, mis kuulus 1965. aastal sündinud Ameerika Ühendriikide kodanikule. Kuna mees ei ole drooni lendu PPA-ga kooskõlastanud, siis määrati meesterahvale piirirežiimi rikkumise eest trahv summas 80 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus
27. aprillil sai politsei teate, et viimase kahe nädala jooksul on Kehtna alevikus Staadioni tänaval aiaga piiratud territooriumilt varastatud viie sõiduauto küljest katalüsaator. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.