Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 64 varavastast kuritegu, sealhulgas 38 vargust (üks eluruumist ja üks sõidukist). Lähisuhtevägivalla teateid oli 31.

Juhtus neli inimkannatanutega liiklusõnnetust ja juhtimiselt kõrvaldati 10 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
9. oktoobril teatati, et Kose vallas Ojasoo külas lõi 30-aastane mees 63-aastast meest.

9. oktoobril teatati, et Nõmmel Männiku teel lõi seni tuvastamata mees 47-aastats meest.

Vargus
9. oktoobril varastati Kristiine Seebi tänava garaažist tööriistu. Kahju on 500 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
9. oktoobril laekus politseile teade, et Vahi alevikus asuvast ehitusjärgus kinnisest tootmishoonest on varastatud sõiduk Renault Trafic ja suuremas koguses tööriistu. Kahju umbes 30 000 eurot.

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kahel Moldova ja ühel Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
10. oktoobril teatati politseile, et Ahtmes Toome puiesteel ründas alkoholijoobes 36-aastane mees naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
9. oktoobril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine ühel Venemaa ja ühel Moldova kodanikul. Kodanikele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

9. oktoobril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kolmel Ukraina ning ühel Moldova ja Ecuadori kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.