Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 75 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 29 vargust (kolm eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 11 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 336 väärtegu. Piiril väljastati 11 sisenemiskeeldu ning tuvastati üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
2. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval lõi 52-aastane mees oma elukaaslast, 44-aastast naist.

2. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Õle tänaval asuvas korteris lõi 22-aastane mees kolme meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

Vargus
2. oktoobril teatati, et Kesklinnas Maakri tänaval asuvast ettevõttest varastati tehnikat. Kahju on selgumisel.

Juhtumid piiril
2. oktoobril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama kuus Ukraina kodanikku, kellel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Neljale mehele ja kahele naisele väljastati sisenemiskeelud ja nad ootavad Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

2. oktoobril saabus Istanbulist Tallinna lennujaama India Vabariigi kodanik, kellel puudus reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta ootab Non-Schengeni alal kuni tagasilennuni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Omavoliline sissetung
Ööl vastu 2. oktoobrit murti Peipsiääre vallas Vara külas sisse talu kõrvalhoonesse, kust esialgsetel andmetel varastati alkohoolseid jooke. Kahju on selgitamisel.

Kelmus
1. oktoobril laekus politseile teade, et 60-aastase Tartus elava mehe pangakontolt on erinevatelt kuupäevadel tema teadmata raha võetud, ülekandeid tehtud ning kiirlaene võetud. Kahju on veel selgitamisel.

Vargus
2. oktoobril teatati, et Tartus Kaunase puiestee kortermaja lukustatud keldrist varastati jalgratas Silverback. Kahju on 375 eurot.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
2. oktoobril puhkes Otepää vallas Ilmjärve külas abikaasade vahel tüli, mille käigus lõi 76-aastane mees 80-aastast abikaasat. Meedikud vaatasid eaka naise üle, osutasid talle esmaabi ning politsei toimetas naise kodust heade inimeste hoole alla. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Vargus
Ööl vastu 2. oktoobrit varastati Valgas Petseri tänava garaažist Stihl murutrimmer, Makita trelliotsikute komplekt ja muid tööriistu. Kahju on 225 eurot.

Võrumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. oktoobril sai politsei väljakutse Võru valda Verijärve külla, kus olid omavahel tülli läinud elukaaslased. Jageluses sai viga 46-aastane naine, kelle meedikud esmaabiks haiglasse viisid. Politsei pidas naist löönud 44-aastase mehe kinni ning viis ta esmalt arestikambrisse kainenema.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. oktoobril teatati, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas korteris tekkis abikaasade vahel konflikt, mille käigus sai viga 24-aastane naine.

2. oktoobril teatati, et Narvas Joala tänaval asuvas korteris lõi 29-aastast naist tema elukaaslane. Politsei pidas 40-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
2. oktoobril teatati, et Narvas Energia tänaval asuvas ühiselamus ähvardas 35-aastane alkoholijoobes mees 63-aastast naist noaga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Omavoliline sissetung
2. oktoobril teatati, et Kohtla-Järvel tungiti sisse Aia tänaval asuvasse korterisse ja varastati televiisor Samsung. Vargusega tekitatud kahju on 200 eurot.

Juhtum piiril
2. oktoobril saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1982. aastal, 1990. aastal ja 1985. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemisekeelud ning mehed saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
2. oktoobril sai politsei teate, et Saaremaa vallas löödi eramus 62-aastast naist.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.