Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 69 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 29 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati viis alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rikkumine
15. juulil teatati, et Kristiines Endla tänaval vehkis 30. eluaastates mees terariistaga. Keegi vigastada ei saanud. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

Kehalised väärkohtlemised
15. juulil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel lõi seni tuvastamata mees 34-aastast meest.

15. juulil teatati, et Lasnamäel Punasel tänaval olevas elukohas lõi 40-aastane korduvalt enda elukaaslast, 39-aastast meest. Politsei pidas naise kinni.

15. juulil teatati, et Kesklinnas Suur-Kloostri tänaval on konflikt seni tuvastamata mehe ja 28-aastase mehe vahel.

Piiriturvalisus
13. juulil peeti kinni 1997. aastal sündinud Ukraina kodanikust mees, kes juhtis mootorsõidukit alkoholijoobes. 15. juulil mõistis kohus mehele karistuseks neli kuud vangistust aastase katseajaga. PPA tunnistas kehtetuks mehe viisa ja lõpetas tema viibimisaja. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine

15. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et nädalavahetusel Paides eramus lõi 75-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
15. juulil teatati politseile, et kaks nädalat tagasi lõi seni tuvastamata mees Pärnus Rüütli tänaval 33-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
15. juulil sai politsei teate, et eelmisel nädalal on Pärnus Kooli tänava sisehoovist varastatud neoonrohelist värvi jalgratas Romet. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 250 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. juulil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvel Vahtra tänavale, kus 42-aastane mees lõi enda elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

15. juulil sai politsei väljakutse Narvas Pähklimäe tänavale, kus 57-aastane mees lõi 61-aastast meest. Politsei pidas 57-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

15. juulil sai politsei väljakutse Narvas P. Kerese tänavale, kus 42-aastane mees lõi enda abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
15. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel Tuuslari tänava pingilt oli 3. juulil varastatud käekott, mille sees oli mobiiltelefon. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 398 eurot.

15. juulil alustati Narva politseijaoskonnas kriminaalmenetlust selles, et 12. juulil varastati Tallinn-Narva bussist teatajale kuuluv kohver koos isiklike esemetega. Vargusega tekitatud kahju on ligikaudu 467 eurot.

Piiriturvalisus
15. juulil avastasid piirivalvurid Narva jõest kolm inimest, kes ujusid seal selleks mitte ette nähtud kohas. Piirivalvurid toimetasid mehed Narva kordonisse ning neile määrati rahatrahv 180 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
14. juulil teatati politseile, et Mustvee vallas Maetsma külas on sisse murtud kõrvalhoonetesse ning varastatud jalgratas, keevitusmask, puuride komplekt ja teisi esemeid. Kahju on selgitamisel.

Tartumaa

Vargused
14. juulil varastati Tartus Kaunase puiesteel kaupluse eest halli värvi lukustamata jalgratas Author Classic. Kahju on 750 eurot.

12. juulil varastati Tartus Kalda teel kauplusest viskit ja viina. Kahju on 565 eurot.

14.juulil avastati, et Tartus Mõisavahe tänavale pargitud sõiduautolt Land Rover on varastatud katalüsaator. Kahju on 180 eurot.

Kelmus
Politseile laekus teade, et 5. juulil helistas ühele tartlaseleend Swedbank töötajana esitlenud inimene väites, et mehe kontol tehti kahtlane tehing, mis tuleb peatada. Selleks küsiti tema isikukoodi ja Smart-ID PIN-koode, mille mees ka andis. Hiljem avastas ta, et kelmid on tema andmeid kasutades võtnud tema kontolt 301 eurot.

Piiriturvalisus
15. juuli päeval avastasid piirivalvurid Lämmijärvel piirirežiimi rikkumise ühe aluse poolt. Piirivalvurid pidasid paadi kontrollimiseks kinni ning selgitasid, et kaluritel olid õnged sassi läinud ning nende lahti harutamise käigus kadus valvsus, mistõttu triivisid nad piirirežiimi alasse. Paadijuhile määrati 40-eurone rahatrahv.

15. juuli keskpäeval avastasid piirivalvurid Pihkva järvel piirirežiimi rikkunud mootorpaadi. Alus nelja inimesega peeti kontrollimiseks kinni ning selgitati, et tegu oli lõbusõitjatega, kes ei olnud piisavalt tähelepanelikud selle suhtes, millised nõuded piiriveekogul liiklemisele on kehtestatud. Paadijuhile määrati 80-eurone rahatrahv.

15. juulil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis kaht Venemaa kodakondsusega naist ning selgitasid, et neil puudub seaduslik alus Eestisse sisenemiseks, kuna nad pole läbinud koroonaviiruse vastast vaktsineerimiskuuri. Mõlemad suunati tagasi Venemaale.

15. juuli õhtupoolikul avastasid piirivalvurid Pihkva järvel ebaseadusliku piiriületuse mootorpaadi poolt suunaga Eestist Venemaale ja tagasi. Piirivalvurid pidasid paatkonna kontrollimiseks kinni ning selgitasid, et pardal oli kolm Eesti kodakondsusega inimest. Piiririkkumine tõi paadijuhile kaasa 200-eurose rahatrahvi.

16. juuli öösel kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Venemaa kodanikku ning selgitasid, et tal puudub seaduslik alus Eestisse sisenemiseks, kuna mees pole läbinud koroonaviiruse vastast vaktsineerimiskuuri. Ta saadeti tagasi Venemaale.

16. juuli öösel kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis veoautot Volvo, milles olid kaks Mongoolia kodakondsusega meest, kes vaheldumisi sõidukit juhtisid. Piirivalvurid selgitasid, et ühe mehe juhiluba oli võltsitud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.