Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 25 varavastast kuritegu, sealhulgas 16 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada üks inimene. Tabati kaheksa alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 348.

Piirilt väljastati kaks sisenemiskeeldu ning Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

17. oktoobril teatati, et reisilaeval tungis 24-aastane mees kallale oma 20-aastasele elukaaslasele. Turvateenistus pidas mehe kinni ning andis üle politseile.

17. oktoobril teatati, et Mustamäel E. Vilde teel lõi 18-aastane noormees temale tuttavat 15-aastast noormeest.

Vargus

17. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Nisu tänaval tungiti sisse korterisse ning varastati kaks sülearvutit ning parfüüm. Kahju kokku on 2655 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

17. oktoobril teatati, et Kuusalu vallas tungis 32-aastane mees kallale temale tuttavale 63-aastasele naisele.

Vargus

17. oktoobril teatati, et Saue vallas varastati sõiduauto Volkswagen, mis seisis ajutiselt Tallinn-Pärnu-Ikla maantee ääres seoses mootoririkkega. Kahju on 5000 eurot.

Kelmus

17. oktoobril teatati, et kahele Viimsi valla elanikule pakuti internetis investeerimise võimalust ning nad paigutasid börsile 4215 eurot, mida enam tagasi ei saanud.

Juhtumid piiril

17. oktoobril saabusid Kiievist Tallinna lennujaama 1993. aastal ja 1990. aastal sündinud Ukraina kodanikud, kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud.

17. oktoobril koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik ettekirjutuse Eestist lahkumiseks 1991. aastal sündinud Gruusia kodanikule, kes pani kolmapäeval, 16. oktoobril toime varguse katse kauplusest. Mehe suhtes alustati väärteomenetlust. PPA otsusega lõpetati ennetähtaegselt mehe viisavaba lubatud viibimisaeg Eestis ning Schengeni alal.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 18. oktoobrit lõi 37-aastane mees Sillamäel Gagarini tänaval asuva maja korteris abikaasat. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

17. oktoobri hilisõhtul tekkis Sillamäel Kesk tänaval asuva maja korteris 41-aastase mehe ja 45-aastase naise vahel konflikt, mis päädis kehavigastuste tekitamisega. Nii mees kui naine viidi haiglasse. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

17. oktoobri õhtul tekkis Narvas Vestervalli tänaval asuvas ühiselamus kahe mehe vahel konflikt, mille käigus lõi väidetavalt 30-aastane mees 41-aastast meest. Täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.

Politseile laekus teade, et 16. oktoobri hilisõhtul lõi väidetavalt 36-aastane naine Narvas Kangelaste tänaval asuva maja korteris 11-aastast poega. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Asja rikkumine

17. oktoobri hommikul avastati, et Kohtla-Järvel Ilmajaama tänaval asuvas parklas seisnud sõiduki Audi Q5 esiklaas ja katus on värviga üle kallatud. Kahju on 5000 eurot. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

Vargused

Politseile laekus teade, et ajavahemikus 6. oktoobrist kuni 8. oktoobrini varastati sõidukist BMW, mis seisis Purtse külas, kõlar, võimendi ning rehvidega valuveljed. Kahju kokku on 725 eurot.

Politseile laekus teade, et ajavahemikus 4. oktoobrist kuni 16. oktoobrini varastati Narvas 26. Juuli tänaval asuva maja juurest seisnud sõiduauto BMW. Kahju on 2000 eurot. Kõik asjaolud on täpsustamisel.

Omastamine

Politseile laekus teade, et 11. oktoobril omastati Narvas Kreenholmi tänaval asuva poe juures sõiduk Audi A4 tekitades omanikule kahju 2500 eurot. Kõik asjaolud on väljaselgitamisel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

17. oktoobril teatati, et Tartu vallas Võibla küla eramust varastati keris ja elektrilisi tööriistu. Kahju on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.