Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 55 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust (1 eluruumidest ja 1 sõidukitest) ja 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 7 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 7 inimest. Tabati 8 alkoholijoobes ja 1 narkojoobes sõidukijuht. Väärtegusid registreeriti 186. Piirilt väljastati 3 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 1 inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

5. veebruaril teatati, et Kärberi tänaval lõi taksojuht 26-aastast meest.

5. veebruaril teatati, et Pärnamäe teel tekkis konflikt kahe sõidukijuhi vahel, mille tulemusena löödi 42-aastast meest. Teine osapool lahkus sündmuskohalt. Kiirabi vaatas kohapeal kannatanu üle.

5. veebruaril teatati, et Meeliku tänava korteris lõi joobes 54-aastane mees 54-aastast naist. Politseinikud pidasid lööja kinni.

Migratsioonijärelevalve

22. jaanuaril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus läbi tegevused seadusliku aluseta Eestis viibivate ja töötavate isikute avastamiseks ja tabamiseks. Kontrolliti Tallinnas Kentmanni tänaval asuvat ehitusobjekti. Kontrollimise hetkel teostasid objektil ehitustöid neli Moldova Vabariigi kodanikku (1998.- 1998.- 1977. - ja 1997. aastal sündinud mehed). Isikute lühiajaline Eestis töötamine ei olnud PPA-s registreeritud. 4. veebruaril määrati kiirmenetluse otsusega juriidilisele isikule rahatrahv 3200 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus

Politseile laekus teade, et 2. veebruaril varastati Tartus Sadama tänava ettevõttest mitmeid elektrilisi tööriistu. Esialgne kahju on 700 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

5. veebruaril sai politsei väljakutse Sillamäele Viru puiesteel asuvasse korterisse, kus oli toimunud kaklus. Viga sai 41-aastane mees.

Vargus

5. veebruaril teatati, et Narvas Vaksali tänaval varastati saadetis, milles olid kosmeetikatooted. Kahju on 928 eurot.

Juhtumid piiril

5. veebruaril saabus Narva raudtee piiripunkti riiki sisenevale suunale 1994. aastal sündinud India Vabariigi kodanik, kelle puudus kehtiv viisa või elamisluba riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld ning mees saadeti tagas Vene Föderatsiooni.

5. veebruaril saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1980. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik, kellel puudusid piisavad rahalised vahendid ja asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks ning kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeeld ja mees saadeti tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine

5. veebruaril sai politsei teate, et Häädemeeste vallas lõi ühise alkoholi tarvitamise käigus 55-aastane naine noaga 52-aastast meest, kes toimetati haiglasse. Politsei pidas 55-aastase naise kahtlustatavana kinni.