Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 37 varavastast kuritegu, sh 31 vargust (kaks eluruumidest, üks sõidukist). Registreeriti 18 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 22 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 57 ja narkojoobes juhte viis.
Piiril väljastati kolm sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
20. augustil teatati, et Kesklinnas Vesivärava tänaval korteris ründas 38-aastane mees oma abikaasat, 26-aastast naist. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Politseinikud pidasid mehe kinni.

20. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Rukki tänaval korteris ründas 34-aastane naine oma abikaasat, 41-aastast meest. Politseinikud pidasid naise kinni.

20. augustil teatati, et Kristiines Vindi tänava korteris viskas 33-aastane naine oma abikaasat, 37-aastast meest tassiga vastu nägu. Mõlemad osapooled olid tarvitanud alkoholi.

21. augustil tuli teade, et Endla tänava meelelahutusasutuses tekkis füüsiline konflikt 35-aastase ja 57-aastase mehe vahel. Konflikti tagajärjel vanem mees kukkus ja kiirabi toimetas ta haiglasse.

21. augustil anti teada, et Tallinnas Vana-Viru tänaval asuva meelelahutusasutuse juures tõukas seni kindlaks tegemata mees 31-aastast meest, kes kukkus ja sai viga.

22. augustil tuli teade, et Põhja-Tallinnas Kopliranna tänaval asuva maja korteris tekkis füüsiline konflikt 23-aastase mehe ja tema isa, 53-aastase mehe vahel. Konflikti tagajärjel said mõlemad mehed kehavigastusi. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Kiirabi toimetas vanema mehe haiglasse ja politseinikud toimetasid noorema mehe koju.

22. augustil teatati, et Lasnamäel Läänemere teel lõi 31-aastane mees 33-aastast meest näkku, tekitades talle valu ja vigastusi.

22. augustil anti teada, et 19-aastasel joobes noormehel tekkis vanalinnas Vana-Posti tn ja Väike-Karja tn vahel füüsiline konflikt nelja- kuni viieliikmelise seltskonnaga. Konflikti käigus löödi löödi noormeest mitu korda ning tekitati talle peavigastus.

Vargused
19. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval varastati maja eest kaks lukustatud laste jalgratast. Kahju on 800 eurot.

19. augustil teatati, et Kesklinnas Estonia puiesteel varastati lukustatud jalgratas. Kahju on 1500 eurot.

19. augustil teatati, et Lasnamäel Pae tänaval varastati sõiduautolt BMW kaks ratast. Kahju on üle 200 euro.

20. augustil teatati, et Kristiines Tedre tänaval on pargitud autol tagumine klaas sisse löödud ja varastatud sealt tööriistakast. Tekitatud kahju on 500 eurot.

Kelmused
19. augustil helistas 71-aastasele naisele väidetav Swedbanki töötaja, kes väitis, et naise kontolt üritatakse varastada raha ja palus sisestada tal oma PIN-kood, et saaks peale panna kaitseprogrammi. Teataja seda tegigi. Pärast avastas, et tema kontolt on kadunud 5000 eurot.

20. augustil teatati, et 43-aastasele naisele helistas väidetav Swedbanki töötaja, kes ütles, et naise kontolt üritatakse võtta raha välja ja turvalisuse huvides on vaja tema kontot muuta. Naine kinnitas tehingud Smart-ID koodidega. Peale seda märkas naine teavitust, et tema kontolt kadus 5500 eurot. Pärast seda kõne lõpetati ja tagasi helistades polnud number enam kättesaadav.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. augustil teatati, et Kose-Uuemõisa alevikus ründas alkoholijoobes 33-aastane mees oma elukaaslast, 28-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

20. augustil teatati, et Kiiu alevikus toimus konflikt alkoholijoobes abikaasade, 73-aastase mehe ja 79-aastase naise vahel. Politseinikud pidasid mehe kinni.

21. augustil teatati, et Lääne-Harju vallas tõukas 53-aastane mees oma elukaaslast 55-aastast naist, kes kukkus ja sai viga. Kiirabi viis naise haiglasse. Tüli mõlemad osapooled olid tarvitanud alkoholi.

Vargused
19. augustil teatati, et Loksa külas on ukse lõhkumise teel sisse murtud suvilasse, kus varastatud erinevat köögitehnikat ja –asju, samuti tööriistu ja palju muud. Tekitatud kahju on 2365 eurot.

22. augustil tuli teade, et Viimsi vallast Viimsi alevikust on varastatud elektriline tõukeratas. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 1200 eurot.

Piiriturvalisus
19. augustil viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1992. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes osutas Tallinnas seksuaalteenuseid raha eest. Naisele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

20. augustil koostati Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituses ettekirjutus Eestist lahkumiseks 10 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kaheks aastaks 1984. aastal ja 1986. aastal sündinud Brasiilia Liitvabariigi kodanikele, kelle osas on alust arvata, et nende väidetav Schengeni konventsiooni liikmesriikide territooriumile saabumise eesmärk ei vasta tegelikule eesmärgile. Naised saabusid enese sõnul Eestisse turismi eesmärgil. Naine töötas Eestis ebaseaduslikult. 20. augustil lõpetas Põhja prefektuuri ametnik ennetähtaegselt naiste viisavaba lubatud viibimisaja.

20. augustil koostati Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituses ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks 1983. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule, kes saabus Eestisse sõprade külastamise eesmärgil. 20. augustil juhtis mees mootorsõidukit ja tema ühes liitris väljahingatavas õhus oli alkoholisisaldus mitte väiksem kui 0,51 mg. Isikule määrati rahatrahv 200 trahviühikut, summas 800 eurot. 20. augustil lõpetas Põhja prefektuuri ametnik ennetähtaegselt mehe viisavaba lubatud viibimisaja.

21. augustil kell saabusid Tallinna lennujaama Istanbulist kaks Türgi Vabariigi kodanikku: 1997. aastal sündinud mees ja 1983. aastal sündinud mees, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Neile koostati piiril sisenemiskeelud ning nende viisad tunnistati kehtetuks. Mehed peeti kinni ning paigutati kuni tagasilennuni kinnipidamisekeskusesse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. augustil teatati, et Tartus Jaama tänava korrusmajas puhkes naabrite vahel tüli, mille käigus löödi 39-aastast meest. Meedikud toimetasid viga saanud mehe esmaabiks haiglasse. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
20. augustil tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus viisa. Mees suundus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

21. augustil tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine kolmel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

23. augustil tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. augustil teatati politseile, et Eisma külas asuvas külalistemajas tungiti kallale 20-aastasele noormehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
19. augustil teatati politseile, et Väike-Maarja alevikus Aasa tänaval asuva maja trepi juurest varastati motoroller Baotian BT50QT-9. Kahju on 1000 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. augustil sai politsei teate, et Narvas Kangelaste tänaval tekkinud tüli käigus tõukas 62-aastane mees 86-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

22. augustil sai politsei teate, et Sillamäel I. Pavlovi tänaval asuvas kaupluses tungiti kallale 59-aastasele mehele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

20. augustil sai politsei teate, et Narvas Uusküla tänaval tekitas 34-aastane alkoholijoobes naine füüsilist valu oma emale. Politseinikud pidasid 34-aastase naise kahtlustatavana kinni.

20. augustil sai politsei teate, et Püssi linnas Viru tänaval tekitas 32-aastane alkoholijoobes mees füüsilist valu oma elukaaslasele. Politseinikud pidasid 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

20. augustil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Põhja alleel lõi 48-aastane mees tüli käigus oma elukaaslast. Mees peeti politsei poolt kahtlustatavana kinni.

20. augustil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval läks 44-aastane mees tüli käigus kallale oma elukaaslasele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Asja rikkumine ja hävitamine
22. augustil sai politsei teate, et Narvas Puuvilla tänaval süüdati viis veoautot. Esialgne kahju on ligikaudu 300 000 eurot.

Ähvardamised
21. augustil teatati politseile, et Narva linnas Energia tänaval ähvardas 54-aastane mees oma endist elukaaslast, kes tundis ohtu oma elu pärast. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni.

21. augustil sai politsei teate, et Narvas Vabaduse tänaval üritati süüdata 36-aastase mehe ust. Mehe endine elukaaslane ähvardas hiljem telefoni teel korteri süütamisega. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.
Piiriturvalisus
20. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1976. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Mehe reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

20. augustil saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi neli Venemaa Föderatsiooni kodanikku, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

21. augustil teatas Venemaa Föderatsiooni piirivalve Ida prefektuuri piirivalvele, et Venemaa territooriumil peeti kinni Eesti Vabariigi kodanikust ebaseaduslik piiriületaja, kes ujus pimedal ajal Eestist üle Narva jõe Venemaale. 2001. aastal sündinud mees tabati jalgsi mööda teed Kingiseppa poole kõndides. Isik soovib taotleda Venemaa kodakondsust.

21. augustil avastati Narva jõel väikelaev kus viibisid ilma politsei loata kaks Eesti Vabariigi kodanikku ja üks Ukraina kodanik. Isikutele määrati rahatrahvid.

21. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1975. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Naise reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Talle väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

21. augustil saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi kolm ja Narva-2 piiripunktist kaks Venemaa Föderatsiooni kodanikku, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

22. augustil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kahte 1991. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Meeste reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged ja puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Isikutele väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
19. augustil sai politsei teate, et Järva vallas korteris lõi 61-aastane mees 60-aastast meest terava esemega. 60-aastane mees sai viga ning talle anti esmaabi. Politsei pidas 61-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
21. augustil sai politsei teate, et Martna osavallas korteris tõukas ja lõi 50-aastane mees oma tuttavat, 70-aastast meest. 70-aastane mees sai viga.

22. augustil sai politsei teate, et Haapsalus eramajas lõi 60-aastane mees oma 40-aastast poega, kes sai viga. Politsei pidas 60-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Kelmus
19. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et augusti alguses pakuti Pärnumaal elavale mehele välismaises veebikeskkonnas müügiks matkaautot, mille eest kandis mees müüjale üle 24 000 eurot, kuid autot ei ole mees seniajani saanud. Samuti ei ole müüja tagastanud raha ning temaga ei saa kontakti.

Vargused
20. augustil sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaa vallas on sisenetud talu kinnistul kõrvalhoonetesse ja varastatud murutraktor, bensiinikanister, trimmer ning kaks ketassaagi. Täpne tekitatud kahju on selgitamisel.

20. augustil sai politsei teate, et Pärnus Jõe tänaval siseneti ehitusjärgus kõrvalhoonesse, kust varastati tööriistu ja ehitustarvikuid. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Kehaline väärkohtlemine
20. augustil sai politsei teate, et Lavassaare alevis lõi 32-aastane mees 21-aastast ja 18-aastast meest, kes said viga.

Avaliku korra raske rikkumine
22. augustil sai politsei teate, et Pärnus Vee tänaval lõid seni kindlaks tegemata mehed 63-aastast meest, kes sai viga ning viidi abi andmiseks haiglasse.
Raplamaa

Kehalised väärkohtlemised
19. augustil sai politsei teate, et Kohila alevis tänaval lõi seni tuvastamata isik 18-aastast noormeest, kes sai viga.

21. augustil sai politsei teate, et Märjamaa vallas maja ees lõi 46-aastane mees oma naabrit, 27-aastast meest.

22. augustil sai politsei teate, et Märjamaa vallas korteris lõi 39-aastane naine 56-aastast meest noaga ning mees sai viga. Politsei pidas 39-aastase naise kahtlustatavana kinni.

Arvutikelmus
19. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et juulikuus siseneti ebaseaduslikult Raplamaal elava mehe Sony Playstation interneti mängukontole ja sooritati tema teadmata ja tema pangakaardi andmeid kasutades 14 ostu. Ostudega tekitati varalist kahju ligi 219 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
21. augustil sai politsei teate, et Saaremaal tiris ja lõi 43-aastane mees oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kelmus
22. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Saaremaal elav naine soovis osta Facebooki grupist aiamööblit. Müüja väljastas arve, mille naine tasus. Müüja lubas mööbli kokkulepitud aja jooksul tarnida, kuid ei teinud seda ega tagastanud ka raha. Tekitatud kahju on 450 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.