Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 33 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust. Registreeriti 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 12 inimest. Tabati üks alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuht. Piirilt väljastati üks sisenemiskeeld. Registreeriti kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Kehalised väärkohtlemised
22. juulil teatati, et Mustamäel Tammsaare teel olevas elukohas lõi 36-aastane mees enda elukaaslast, 33-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

22. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Turvise tänaval olevas elukohas lõi 67-aastane naine korduvalt enda abikaasat, 81-aastast meest.

22. juulil teatati, et Kristiines Kuldnoka tänaval olevas elukohas lõi 40-aastane mees enda elukaaslast, 26-aastast naist.

22. juulil teatati, et Lasnamäel Peterburi teel olevas kaubanduskeskuses lõi seni tuvastamata mees 18-aastast meest.

Vargus
22. juulil alustati menetlust selles, et 20. juulil varastati Lasnamäel Priisle teel olevast soojakust kohver tööriistadega. Kahju on 1510 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
22. juulil teatati, et Paldiski linnas Rae tänaval olevas elukohas tekkis konflikt elukaaslaste, 56-aastase mehe ja 51-aastase naise vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

22. juulil teatati, et Keilas Piiri tänaval olevas elukohas tekkis konflikt elukaaslaste, 31-aastase mehe ja 23-aastase naise vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Konflikti juures oli ka laps. Politsei pidas mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Ähvardamine
Politsei sai teate, et 20. juuli õhtul ähvardas 26-aastane mees Tartus Vasara tänaval maja trepikojas 45-aastast tuttavat vägivallaga.

Vargused
Politseile laekus teade, et 19. juulil varastati Luunja vallas Kavastus maja trepikojast lukustatud jalgrattad Galaxy ja Caraiman. Kahju on 430 eurot.

Politseile laekus teade, et 19. juulil varastati Tartus Jalaka tänaval sõiduautost BMW bassikõlar, autoraadio ja võimendi. Kahju on 800 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ähvardamised
22. juulil teatati politseile, et Jõhvis Jaama tänava korteris ähvardas 48-aastane mees enda abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

22. juulil teatati politseile, et Sillamäel ähvardas 60-aastast naist tema vend. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

22. juulil teatati, et Narvas Rakvere tänaval ähvardas 36-aastast naist tema endine elukaaslane. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised
22. juulil sai politsei väljakutse Narva-Jõesuus Karja tänavale, kus 40-aastane mees lõi enda ema. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

22. juulil teatati politseile, et Narvas A-A. Tiimanni tänava korteris lõi 60-aastane mees enda abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
22. juulil teatati politseile, et Narvas A. Puškini tänava ettevõttesse on akna- ja ukseklaasi lõhkumise teel sissetungitud. Sealt varastati kassaaparaat ja kaks kunst lillekimpu. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 240 eurot.

22. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Outokumpu tänava kauplusest varastati ventilaatoreid ja kohvi. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 350 eurot.

22. juulil teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel varastati vaba juurdepääsu teel 33-aastase naise telefon.

Kelmus
22. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et Ahtmes elavale naisele helistas väidetav pangatöötaja, kes teatas, et tema kontolt on tehtud kahtlaseid tehinguid. Selleks, et neid peatada andis naine kelmile enda isikukoodi ning Smart-ID koodid. Tema pangakontolt võeti 9465 eurot.

Piiriturvalisus
22. juulil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1956. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehe viisa oli aegunud, siis koostati talle piiril sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Ähvardamine
22. juulil sai politsei teate, et Pärnus korterelamu õuealal ähvardas 24-aastane mees noaga 29-aastast meest. Politsei pidas 24-aastase mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunus keegi viga ei saanud, üksikasjad selgitab menetlus.

Kehaline väärkohtlemine
22. juulil alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmisel nädalal Saarde vallas ründas ühes kontorihoones 49-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.