Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 163 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kaks avaliku korra rasket rikkumist ja 49 varavastast kuritegu, sealhulgas kaks röövimist ja 39 vargust (neli eluruumidest; kolm sõidukitest). Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati 55 alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Piiril väljastati 14 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja üks inimene ning tuvastati kaks viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
31. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Virbi tänaval asuvas korteris ründas 49-aastane mees 33-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni.

31. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel ründas 31-aastane alkoholijoobes mees 63-aastast meest tekitades kannatanule kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni.

1. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Maleva tänaval toimunud tüli käigus tekitasid elukaaslased, 25-aastane mees ja 25-naine teineteisele kehavigastusi.

1. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Ankru tänaval tungis 49-aastane mees kallale enda elukaaslasele, 41-aastasele naisele, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

1. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kari tänaval tungisid kaks joobes naisterahvast kallale 37-aastasele naisele, tekitades talle kehavigastusi.

1. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval tungisid kaks meest kallale 47-aastasele mehele, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

1. veebruaril teatati, et Lasnamäe linnaosas, Linnamäe teel ründas 47-aastane naine endale tuttavat 18-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti politsei poolt kinni.

2. veebruaril teatati politseile, et Kesklinnas Viru väljakul asuvas meelelahutusasutuses tekitati füüsilist valu 38-aastasele naisele.

2. veebruaril tungisid kaks tundmatut meest Kesklinnas Pärnu maanteel asuva meelelahutusasutuse ees kallale 31-aastasele mehele, põhjustades talle kehavigastusi.

2. veebruaril teatati politseile, et Lasnamäel Lasnamäe tänaval tekitas 27-aastane mees kehavigastusi 45-aastasele naisele. Mees ja naine olid tuttavad. Politsei pidas 27-aastase mehe kahtlustatuna kinni.

2. veebruaril teatati politseile, et Mustamäel Mustamäe teel lõi 33-aastane naine terariistaga korduvalt 23-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi. Mees ja naine olid omavahel tuttavad. Kiirabi viis mehe haiglasse. Politsei pidas 33-aastase naise kahtlustatavana kinni.

2. veebruaril sai politsei teate Kesklinna Viru väljakule, kus 22-aastane mees tekitas füüsilist valu 32-aastasele mehele. Kiirabi andis mehele esmaabi. Politsei pidas 22-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

2. veebruaril sai politsei teate Kesklinna Suur-Karja tänavale, kus tekkis konflikt 34-aastase ja 32-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati tervisekahjustusi.

2. veebruaril teatati politseile, et Lasnamäel Vikerlase tänaval tekitas 47-aastane mees kehavigastusi 38-aastasele naisele. Mees ja naine olid omavahel tuttavad. Politsei pidas 47-aastase mehe kahtlustatuna kinni.

Röövimine
1. veebruaril teatati, et Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel ründas seni tuvastamata mees 62-aastast naist ning röövis tema mobiiltelefoni, pangakaardi ja isikut tõendava dokumendi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
31. jaanuaril teatati, et Kristiines Laki tänaval varastati sõiduautol ära rehvid ja veljed. Kahju ligikaudu 3000 eurot.

31. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Paepargi tänaval varastati soojakust ehitustööriistu. Kahju 5000 eurot.

2. veebruaril teatati politseile, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel varastas tundmatu mees kauplusest viis mobiiltelefoni iPhone 11PRO. Esialgne kahju on 3307 eurot.

2. veebruaril teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Aru tänaval varastati korterist kaks sülearvutit. Kahju on 2900 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. veebruaril teatati politseile, et Paldiskis Kivi tänaval tekitas 33-aastane mees kehavigastusi 27-aastasele naisele. Politsei pidas 33-aastase mehe kahtlustatuna kinni.

2. veebruaril teatati politseile, et Maardus Saluheina teel tekitas 35-aastane mees kehavigastusi 50-aastasele mehele. Politsei pidas 35-aastase mehe kahtlustatuna kinni.

Juhtumid piiril

31. jaanuaril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1991. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes. Naine oli viibinud Eestis 96 kalendripäeva, millest 6 päeva ebaseaduslikult. Naine on taotlenud ka elamisloa ja on 18.12.2019 abiellunud Eesti Vabariigi kodanikuga. Talle koostati vabatahtlik ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

2. veebruaril viidi läbi illegaalimenetlus 1987. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kelle viisavabaduse periood oli aegunud. Samuti pani mees toime varavastase süüteo ja politsei hinnangul võib isik endast kujutada ohtu avalikule korrale. Lisaks puudusid mehel piisavad rahalised vahendid. Talle koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus ja määrati sissesõidukeeld kuueks kuuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
1. jaanuari õhtupoolikul sai politsei väljakutse Põltsamaa valda Pudukülla, kus olid omavahel tülli pööranud ühes talus viibinud seltskond. Kähmluses oli viga saanud 34-aastane mees, tema viidi haiglasse kontrolli. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni joobes 50-aastase mehe. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
31. jaanuaril teatati, et Põlva vallas Peri külas on puhkenud ühiselt alkoholi tarvitanud seltskonna vahel tüli, milles käigus muutus 49-aastane mees oma tuttavate vastu vägivaldseks ning lõi mitut samas korteris viibinud inimest. Meedikud andsid kannatanutele esmaabi kohapeal. Politsei pidas joobes ning agressiivse mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas ta esmalt arestikambrisse kainenema.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 2. veebruari teatati, et Tartus Kalda teel puhkes ühes sõidukis viibinud naise ja mehe vahel tüli, mille käigus 26-aastane mees lõi 26-aastast naist. Mees põgenes ning politseinikel teda vahetult tabada ei õnnestunud. Meedikud andsid naisele esmaabi kohapeal. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

1. jaanuari pealelõunal puhkes Tartus Vanemuise tänava korteris tuttavate vahel tüli, mille käigus 26-aastane mees lõi 37-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas ta esmalt arestikambrisse kainenema. Naine meedikute abi ei vajanud.

Avaliku korra raske rikkumine
1. jaanuari pealelõunal teatati, et Tartus Uuel tänaval läksid kaks meest kolmandale kallale. Sündmuskohale saabunud politsei selgitas, et 46- ja 38-aastane mees olid löönud 31-aastast meest. Politsei pidas lööjad kuriteos kahtlustatavana kinni. Viga saanud mehele anti esmaabi kohapeal.

Vägivald võimuesindaja suhtes
31. jaanuari hilisõhtul lõi joobes 28-aastane mees Tartus Narva maantee eramu ees tööülesandeid täitnud politseinikku. Joobes mees peeti kinni ning viidi arestikambrisse kainenema. Politseiametnik pöördus tervisekontrolliks haiglasse, mispeale jätkas teenistust.

Valgamaa

Röövimine
Politseile teatati, et ööl vastu 2. veebruari tungisid Valgas Uuel tänaval kaks seni tuvastamata meest sisse lukustatud korterisse, lõid seal elavat 81-aastast naist ning võtsid temalt ära teleri ning rahakoti koos dokumentide ning sularahaga. Kannatanu pöördus esmaabiks haiglasse. Eakale naisele tekitatud kahju ning muud üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
31. jaanuaril kella 8 paiku kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis 38-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kelle viisa oli kehtetu. Piiripunkti saabunud mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

1. veebruaril kella 18.43 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Valgevene Vabariigi registreerimismärgiga sõiduauto Opel Astra, mida juhtis 37-aastane Valgevene Vabariigi kodanik. Masina kontrollimisel avastasid piirivalvurid, et sõiduki tehasetähis ja andmekandja olid võltsimistunnustega. Isiku kinnipidamine asendati maksega riigituludesse ning juht lahkus Venemaa Föderatsiooni.

Ööl vastu 3. veebruari avastasid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis ühest Venemaa Föderatsiooni numbrimärgiga Ford Focusest kiirusmõõteseadet avastava või selle tööd häiriva seadme ehk antiradari, mille omamine ja kasutamine Eestis on keelatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. veebruaril teatati politseile, et Rakveres Laial tänaval löödi 18-aastast naist. Kõik juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluses.

2. veebruaril lõi 29-aastane mees Vinni vallas teist 41-aastast meest. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.

1. veebruaril teatati politseile, et Tapa linnas Pika tänava maja ees tõugati omavahelise tüli käigus 21-aastast naist.

1. veebruaril sai politsei väljakutse Tapa linnas Veski tänava meelelahutusasutusse, kus löödi 36-aastast meest ja 18- ning 17-aastast naist. Politseile on vägivallatsejate nimed teada. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

1. veebruaril teatati politseile, et Rakvere vallas Näpi alevikus lõi 31-aastane mees teist meest. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
31. jaanuaril pöördus Rakvere politseijaoskonda 38-aastane naine, kes teatas, et tema endine elukaaslane saatis pildi, kuidas sõidab autoga 140 km/h. Autos oli ka nende ühine laps. Politseinikud leidsid tagaotsitava sõiduki ning pidasid 37-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. veebruaril teatati politseile, et Narvas Rakvere tänava meelelahutusasutuse juures lõi 56-aastane mees 37-aastast meest.

1. veebruaril sai politsei väljakutse Narvas Mõisa tänaval asuva meelelahutusasutuse juurde, kus 18-aastane naine ja 20-aastane mees lõid 26-aastast meest ja 25-aastast naist. Politsei pidas lööjad kahtlustatavatena kinni.

1. veebruaril teatati politseile, et Sillamäel Kajaka tänava korteris lõi 32-aastane mees 47-aastast elukaaslast. Mees lahkus enne politsei saabumist.

31. jaanuaril teatati politseile, et Narvas V.Gerassimovi tänava korteris lõi 39-aastane naine 18-aastast tütart. Politsei pidas lööja kahtlustatavana kinni.

31. jaanuaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänava korteris lõi 43-aastane mees 44-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

31. jaanuaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Endla tänava korteris tekitas 36-aastane naine valu 15-aastasele tütrele. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Ahistav jälitamine
1. veebruaril alustati kriminaalmenetlus selles, et ajavahemikus september 2019 – veebruar 2020 otsis 31-aastane mees süstemaatiliselt kontakti 43-aastase endise elukaaslase tahte vastaselt. Mees helistas ja saatis pidevalt naisele sõnumeid. Lisaks käis naist Narvas A.Puškini tänava kortermajade juures jälgimas. Politsei pidas mehe kinni.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
31. jaanuaril pöördus Sillamäe perearstikeskusesse 38-aastane mees, kelle kehal oli noahaavad. Mehe ütluste järgi löödi teda 30.jaanuaril Sillamäel Kalda tänaval. Kõik juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
31. jaanuaril teatati politseile, et ajavahemikul 25. – 31. jaanuaril on sisse murtud Jõhvi vallas Pauliku külas asuvasse ehitusjärgsesse majja. Sealt varastati tolmuimeja ja valgusteid. Esialgne kahju on 3000 eurot.

Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 31. jaanuaril Eestisse sisenemisel 1991. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 1. veebruaril Eestisse sisenemisel kahte Boliivia Paljurahvuselise Riigi kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 1. veebruaril Eestisse sisenemisel 1990. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 1. veebruaril Eestisse sisenemisel 1983. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 2. veebruaril Eestist väljumisel Kirgiisi Vabariigi registreerimisnumbriga sõiduautot, mida juhtis 1984.aastal sündinud Kirgiisi Vabariigi kodanik. Mees esitas kontrolliks osaliselt võltsitud sõiduki registreerimistunnistuse.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 1. veebruaril Eestist väljumisel Saksamaa Liitvabariigi registreerimisnumbriga sõiduautot, mida juhtis 1989.aastal sündinud Ukraina kodanik. Mehe esitatud sõiduki kasutamise volituses on võltsingule viitavaid tunnuseid. Sõiduauto paigutati piiripunkti parkimisplatsile, kuni tuvastatakse sõiduki kasutusõigus. Mehel lubati lahkuda Eesti Vabariigi suunal.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 2. veebruaril Eestisse sisenemisel kahte Ukraina kodanikku. Kuna meestel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 2. veebruaril Eestisse sisenemisel 1978. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 2. veebruaril Eestisse sisenemisel 1968. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna naisel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. veebruaril sai politsei teate, et Lihulas lõi 24-aaastane mees oma 21-aastast venda, kes sai viga.

Avaliku korra raske rikkumine
31. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Rüütli tänaval ähvardas 84-aastane naine 59-aastast naist.

Vargus
31. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Mai tänaval varastati lukustamata sõidukist Volkswagen tööriistu ja elektroonikat. Esialgseil andmeil tekitati vargusega kahju ligi 600 eurot.

Raplamaa

Omavoliline sissetung
2. veebruaril sai politsei teate, et Märjamaa vallas sisenes 51-aastane naine omaniku loata eluhoonesse ja keeldus lahkumast.