Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 77 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 24 vargust (üks eluruumist, üks sõidukist). Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Tabati 9 alkoholijoobes sõidukijuhti ning üks narkojoobes sõidukijuht. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 1. juulit teatati, et 42-aastane mees ründas Kesklinnas Pärnu maanteel oma elukaaslast, 36-aastast naist.

1. juulil teatati konfliktist Kesklinnas Sakala tänaval, mille käigus sai 54-aastane mees kehavigastusi.

1. juulil teatati, et 46-aastane mees lõi Haaberstis Õismäe teel 24-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

1. juulil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel toimus konflikt elukaaslaste, 42-aastase mehe ja 36-aastase naise vahel. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kelmused
1. juulil alustati menetlust selles, et Lasnamäel elavale kannatanule helistati väidetavalt Swedbankist ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi peale panemiseks sisestada konto PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et kontolt on kadunud 5760 eurot.

1. juulil alustati menetlust selles, et Lasnamäel elavale kannatanule helistati väidetavalt Swedbankist ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi peale panemiseks sisestada konto PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et kontolt on kadunud 15 000 eurot.

1. juulil alustati menetlust selles, et Mustamäel elavale kannatanule helistati väidetavalt Swedbankist ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi peale panemiseks sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et kontolt on kadunud 7600 eurot.

30. juunil alustati menetlust selles, et Lasnamäel elavale kannatanule helistati väidetavalt Swedbankist ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi peale panemiseks sisestada konto PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et kontolt on kadunud 5500 eurot.

Arvutikelmus
1. juulil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas asuva ettevõtte pangakontolt on tehtud ülekandeid tundmatule kontole enam kui 500 euro eest.

Vargused
1. juulil alustati menetlust selles, et Nõmmel Valdeku tänaval varastati karjääri ujuma läinud kannatanu isiklikud järelevalveta jäänud asjad. Kahju on 370 eurot.

1. juulil alustati menetlust selles, et Nõmmel Jaama tänaval varastati lukustatud jalgratas väärtusega 350 eurot.

1. juulil teatati, et Kristiines Kirsi tänaval on lukustatud keldrist varastatud erinevat spordivarustust. Kahju on üle 1500 euro.

Harjumaa

Kelmused
1. juulil alustati menetlust selles, et Maardus elavale kannatanule helistati väidetavalt SEB pangast ja paluti kontol toimuvate kahtlaste tehingute vastu kaitseprogrammi peale panemiseks sisestada konto PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et kontolt on kadunud peaaegu 7500 eurot.

1. juulil alustati menetlust selles, et Keilas elav kannatanu tutvus Instagramis mehega, kes esitles end tuntud välismaa muusikuna. Kannatanule saadeti välismaalt väidetavalt pakk, mille kätte saamiseks kandis ta erinevatele kontodele kokku üle 2000 euro.

Vargus
1. juulil alustati menetlust selles, et Loo alevikus varastati lukustamata jalgratas Merida väärtusega peaaegu 900 eurot.
Juhtumid piiril

1. juulil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 1997. aastal sündinud Guinea Vabariigi kodanikule, kes oli viibinud Eestis seadusliku aluseta 42 päeva.

Võltsitud tähtsa isikliku dokumendi hankimine, kasutamine ja kasutada andmine
1. juulil avastati 30-aastasel Kosovo Vabariigi kodanikust mehel Tallinna sadamas võltsitud Kosovo juhiluba.

Võltsitud dokumendi, pitsati ja plangi kasutamine
1. juulil avastati 32-aastasel Prantsusmaa kodanikust mehel Tallinna lennujaamas võltsitud koroonatesti sertifikaat.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vägivald võimuesindaja vastu
Ööl vastu 2. juulit sai politsei väljakutse Mustvee valda Lohusuu alevikku, kus joobes 35-aastane pereisa oli agressiivne olnud oma lähedaste suhtes ning neid ähvardanud.
Mees oli agressiivne ka sündmuskohale saabunud politseinike suhtes, ei allunud korraldustele ning lõi üht ametnikku. Agressiivse mehe rahustamiseks kasutasid politseinikud esmalt gaasi ning siis taserit, mispeale mees rahunes. Peale elektrišokist taastumist vaatasid meedikud mehe terviseseisundi üle ning seejärel peeti mees kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati Tartu vanglasse. Politseiametnik jätkas peale esmaabi teenistust.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. juulil teatas tähelepanelik inimene, et kuuleb Tartus Ringtee tänaval naaberkorterist kostuvat karjumist. Teatele reageerinud politseipatrull tuvastas, et 31-aastane mees oli tüli käigus löönud oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Naine toimetati tervisekontrolliks traumapunkti. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
Politseile laekus teade, et 28. juunil varastati Tartus Puiestee tänava korrusmaja ees seisnud Opel Vectralt katalüsaator. Vargusega tekitatud kahju on 350 eurot.

Valgamaa

Vägivald võimuesindaja vastu
1. juulil lõid kaks joobes meest Tõrva vallas Linna külas ametikohustusi täitnud politseinikku. Mehed peeti kuriteos kahtlustatavatena kinni ning toimetati jaoskonda. Politseiametnik viga ei saanud ning jätkas peale esmaseid menetlustoiminguid teenistust.

Juhtum piiril
1. juuli kella 14.30 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused. Isik lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Kangelaste prospektil korteris ründas 46-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Looma julm kohtlemine
1.juulil alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Sillamäelt leiti laskehaavaga kass. Paraku ei õnnestunud looma elu päästa. Politsei uurib kõiki üksikasju käimasolevas uurimises.

Ähvardamine
1. juulil teatati politseile, et Jõhvis Hariduse tänaval majas ähvardas vägivallaga 47-aastane mees teist meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmused
1. juulil alustas Jõhvi politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel elava 42-aastase mehe nimele võeti tema teadmata laenu ning laenusumma kanti edasi võõrale kontole. Kahju on 2000 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

1. juulil alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Sillamäel elavale 35-aastase mehele helistas end pangatöötajana esitlenud naine ja ütles, et tema kontol on tehtud kahtlaseid tehinguid, mis tuleks blokeerida. Selleks paluti mehel sisestada SMART-ID PIN-koodid, mida mees ka tegi. Tegelikult oli tegu kelmiga, kes võttis kannatanu kontolt 370 eurot.

Juhtum piiril

1. juuli õhtul kontrollisid piirivalvurid Narva piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna 1984. aastal sündinud naisel puudusid asjakohased dokumendid, siis ei lubatud tal Eestisse siseneda, talle väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kelmus
1. juulil sai politsei teate, et eelmisel kuul ostis 29–aastane mees Facebooki internetiportaalist ühe seni tuvastamata isiku käest 190 ruutmeetrit õõnespaneele. Vastavalt kokkuleppele kandis mees 50 protsenti kauba koguhinnast välismaisele pangakontole. Tänase päevani ei ole mees tellitud kaupa kätte saanud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 2200 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. juulil teatati politseile, et Pärnus lõi seni tuvastamata kohas 26–aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga, ning ähvardas naist noaga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Vargus
1. juulil sai politsei teate, et varem vargusi toime pannud 22–aastane mees varastas Raplas Tallinna maanteel kauplusest alkoholi. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 155 eurot.