Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 19. märtsil 91 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 48 varavastast kuritegu, sh 36 vargust. Liikluses sai vigastada kaks inimest. Tabati viis alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra rikkumine
19. märtsil teatati, et Kristiines Energia tänaval suunati relvataoline ese 30-aastase mehe suunas.

Kehalised väärkohtlemised
19. märtsil teatati, et Kesklinnas Lembitu tänaval tekkis konflikt kahe mehe vahel, mille tulemusena tundis füüsilist valu 25-aastane mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

19. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Vasara tänaval asuvas korteris ründas alkoholijoobes 36-aastane mees oma elukaaslast, 37-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ähvardamine
19. märstil teatati, et Lasnamäel Tähesaju teel asuvas korteris ähvardas 59-aastane mees 44-aastasele mehele peksa anda. Kannatanu tundis ohtu oma elule ja tervisele.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. märtsil teatati, et Kehras ründas 36-aastane mees oma elukaaslast, 31-aastast naist, tekitades kannatanule füüsilist valu.

Juhtumid piiril
19. märtsil saabus Tallinna lennujaama Minskist 1972. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kel puudus õigus siseneda Eesti Vabariiki. Mees lahkus samal päeval lennuga Minskisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
19. märtsi õhtupoolikul sai politsei väljakutse Jõgeva valda Palamuse alevikku, kus joobes pereisa oli oma pere suhtes agressiivseks muutunud. Politsei pidas 46-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning viis politseimajja. Meedikute abi kellelgi tarvis ei olnud.

Valgamaa

Vargus
19. märtsil avastati, et Valgas Männiku tänaval on sisse murtud ettevõtte ruumidesse, kust varastati rahakarp koos sularahaga. Esialgne kahju on 800 eurot.

Juhtum piiril
19. märtsil kella 11.15 paiku tuvastasid piirivalvurid seiresüsteemidega ühe inimese liikumise Setomaa vallas Lutepää külas piiriribal. Sündmuskohale liikunud piirivalvepatrull pidas kinni ühe mehe, kellega vestlemisel ilmnes, et tegu on Tallinnast pärit mehega, kes teadmatusest piirialale sattus. Riigipiiri seaduse vastu eksinud mehele määrati 80-eurone rahatrahv, misjärel suunati ta piirkonda, kus ringiliikumine kellelegi pahandusi kaasa ei too.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kelmus
19. märtsil alustati Narva politseijaoskonna kriminaalmenetlus selles, et 58-aastane mees mängis börsil ja tegi seal kooskõlastatult enda arveldusarvelt ülekandeid ligikaudu 41 434 euro väärtuses. Pärast viimast ülekannet veebileht, kus ta mängis blokeeriti ning ühendust temaga enam ei võetud. Investeerimispakkumistesse tuleb suhtuda eelarvamuse ja ettevaatlikkusega.

Ahistav jälitamine
19. märtsil alustati Narva politseijaoskonnas kriminaalmenetlus selles, et 59-aastane mees on alates 20. oktoobrist pidevalt helistanud ja sõnumeid saatnud 59-aastasele naisele tema tahte vastaselt. Oma tegevusega on mees häirinud naise igapäevaelu. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Ähvardamine
19. märtsil sai politsei teate, et Pärnus Niidu tänaval ähvardas alkoholi tarvitanud 43-aastane mees tuttavat 28-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
19. märtsil sai politsei teate, et Pärnus Lepa tänaval ründas 52-aastane mees oma 44-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Vargus
19. märtsil sai politsei teate, et Märjamaa vallas sisenesid seni tuvastamata isikud eluhoonesse ja varastasid kaks jalgratast, mikrolaineahju ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju ligi 1400 eurot.