Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 111 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 61 varavastast kuritegu, sealhulgas 47 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 36.

Juhtimiselt kõrvaldati üks joobekahtlusega sõidukijuht.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
1. veebruaril teatati, et Mustamäel J. Sütiste teel kortermajas tungis 48-aastane mees kallale oma 38-aastasele elukaaslasele. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politsei pidas mehe kinni.

1. veebruaril teatati, et Haaberstis Õismäe teel kortermajas tungis 39-aastane alkoholijoobes mees kallale oma 28-aastasele elukaaslasele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

1. veebruaril teatati, et Haaberstis Järveotsa teel elumajas seni tuvastamata kolm meesterahvast tungisid kallale 27-aastasele mehele ning nõudsid temalt ka raha. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

1. veebruaril teatati, et Põhja-Tallinnas Lõime tänaval kortermajas tungis 42-aastane alkoholi tarvitanud mees kallale oma 44-aastasele elukaaslasele. Konflikti juures viibisid ka lapsed. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa
1. veebruaril teatati, et Viimsis Aiandi teel elumajas tungis 52-aastane mees kallale 44-aastasele mehele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
1. veebruaril tehti 1998. aastal sündinud Albaania Vabariigi kodanikule ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld kaheks aastaks ja kuueks kuuks ning määrati rahatrahv summas 300 eurot, sest mees oli viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 58 päeva.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
1. veebruaril sai politseile teate, et Põlva linnas asuvas korteris lõi 47-aastane mees enda 49-aastast elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Valeraha teated
Politseile teatati, et Tartu sularahakeskuses avastati võltsimistunnustega 2-eurone münt, mis saadeti ekspertiisi.

Politseile anti teada, et Tartu sularahakeskuses avastati võltsimistunnustega 50-eurone paberraha kupüür, mis saadeti ekspertiisi.

Võrumaa

Kelmus
Politseile teatati, et Võrus elav 64-aastane mees leidis Facebookist investeerimise võimaluse. Kuulutuse järgi oli internetikeskkonnaks Euronext360 ja kauplemiskeskkonnaks Binance. Peagi võttis kannatanuga ühendust kelm, kes suunas kannatanut enda arvutisse AnyDesk programmi laadima ning mitmeid ülekandeid tegema. Kahju kokku umbes 30 000 eurot.

Piiriturvalisus

2. veebruaril kontrolliti Luhamaa piiripunktis riigist väljuval suunal Kõrgõzstani kodanikku, kes esitas Leedu elamisloakaardi. Kontrolli käigus avastati, et kaart on tagaotsitav. Dokumendiekspert koostas isikut tõendava dokumendi kontrollimiseks võtmise tõendi ja tagaotsitav elamisluba võeti kontrolliks. Mees jätkas teekonda Venemaa Föderatsiooni.

2. veebruaril kontrolliti Koidula piiripunktis Vene kodanikku, kes esitas Läti elamisloakaardi. Kontrolli käigus avastati, et elamisluba on kehtetuks tunnistatud. Dokumendiekspert koostas isikut tõendava dokumendi kontrollimiseks võtmise tõendi ja kehtetu elamisluba võeti kontrolliks. Mees jätkas teekonda Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. veebruaril anti politseile teada, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval lõi seni tuvastamata mees 24-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

1. veebruaril teatati politseile, et Narvas Rakvere tänaval lõi 30-aastane mees tüli käigus abikaasat. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
1. veebruaril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine seitsmel Ukraina, ühel Moldova ning ühel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
1. veebruaril anti politseile teada, et 14. jaanuari öösel Käina alevikus korteris tekkis konflikt tuttavate vahel, mille käigus lõi 39-aastane naine 47-aastast meest, tekitades talle sellega valu. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
2. veebruaril sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas Taebla alevikus korteris läks 34-aastane mees kallale oma elukaaslasele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Raplamaa

Omavoliline sissetung ja lahkumisnõude täitmata jätmine
1. veebruaril sai politsei teate, et Märjamaa vallas lõhkus 24-aastane mees oma tuttavale kuuluva korteri ukse ja sisenes ilma omaniku nõusolekuta korterisse. Lõhkumisega tekitatud kahju on selgitamisel. Politsei pidas 24-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.