Politseis registreeritud sündmused

Nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 99 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 31 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 15.

Juhtimiselt kõrvaldati 40 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

27. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval trammis tungis seni tuvastamata inimene kallale 50-aastasele mehele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

27. jaanuaril teatati, et Kesklinnas Viru väljaku tänaval hotellis tungis 28-aastane mees kallale oma 32-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kinni.

28. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval majas tungis 36-aastane mees kallale oma 46-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kinni.

28. jaanuaril teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval majas tungis alkoholi tarvitanud 58-aastane mees kallale oma 56-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kinni.

28. jaanuari teatati, et Põhja-Tallinnas Kolde puiesteel ründas 38-aastast meest kolmeliikmeline seni tuvastamata seltskond. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa
27. jaanuaril teatati, et Pärnamäe külas läks 44-aastane mees kallale oma 46-aastasele elukaaslasele. Mõlemad osapooled olid joobes. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

27. jaanuaril teatati, et Maardu linnas Keemikute tänaval tungis siiani tuvastamata mees kallale 62-aastasele mehele. Juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
26. jaanuaril peeti Tallinnas kinni 1965. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanik, kes pani toime varavastase süüteo väheväärtusliku asja vastu. Põhja prefektuuri ametnik tegi naisele ettekirjutuse Eestist lahkumiseks (vabatahtlik, seitsme päeva jooksul) ja määras üheks aastaks ja kuueks kuuks siseriikliku sissesõidukeelu.

27. jaanuaril tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks, määrati üheks aastaks ja kuueks kuuks Eestisse sissesõidukeeld ja lühendati ennetähtaegselt viisaga lubatud viibimisaega Poola viisaga Eestis viibinud 1972. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikul, sest ta varastas toidupoest.

28. jaanuaril kontrolliti Tallinna Vanasadama D-terminalis reisilaevale Megastar suunduvaid reisijaid, mille käigus esitas 1990. aastal sündinud Egiptuse Araabia Vabariigi kodanik Itaalia Vabariigi juhiloa ja Itaalia politsei poolt väljastatud tõendi dokumendi kadumise kohta. Kontrolli käigus selgus, et mehe dokumendid olid aegunud, misjärel peeti mees asjaolude selgitamiseks kinni.

28. jaanuaril leiti Tallinna lennujaama julgestuskontrolli käigus 1970. aastal sündinud Eesti kodaniku pagasist nuga. Mehelt võeti nuga ära ning teda kutsuti menetlustoiminguteks Tallinna piiripunkti. Mehel lubati lahkuda Tallinna lennujaamast Helsingisse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. jaanuaril sai politsei väljakutse Tartus Vabale tänavale, kus alkoholijoobes mees ründas oma elukaaslase õde. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Vargus
27. jaanuaril teatati häirekeskusele, et Karksi-Nuia linnas Võidu tänaval murti rõduukse kaudu sisse korterisse ja seifist varastati sularaha. Juhtu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine kaheksal Moldova ja ühel Venemaa kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

26. jaanuaril fikseeriti Saatse kordonis ühe inimese liikumine Setomaal piirialal. Saatse kordoni toimkond tuvastas võimaliku ebaseadusliku piiriületuskoha ning pidas inimese kinni. Selgus, et tegu on Venemaa kodanikuga, kes esitas rahvusvahelise kaitse taotluse.

27. jaanuaril avastasid piirivalvurid Pihkva järvel kahe inimese ebaseadusliku piiriületuse Eesti Vabariigist Vene Föderatsiooni. Piirivalvurid pidasid kinni kaks Läti kodanikku, kes toimetati menetlustoiminguteks Värska teenistuskohta. Mõlemale inimesele määrati riigipiiri seaduse rikkumise eest rahatrahv 80 eurot.

27. jaanuaril andis Vene piirivalve teada, et Pihkva järvel on nende hõljukpatrull pidanud kinni kolm ebaseaduslikult piiri ületanud Läti kodanikku. Järgmisel päeval toimus piiriesindajate abide kohtumine ja Venemaa lubas pärast menetlustoiminguid kolm Läti kalameest Eestisse tagasi.

28. jaanuaril avastasid piirivalvurid Lämmijärvel ühe inimese ebaseadusliku kontrolljoone ületuse. Piirivalvurid pidasid kinni Läti kodaniku, kes toimetati menetlustoiminguteks Mehikoorma teenistuskohta. Mehele määrati rikkumise eest rahatrahv 40 eurot.

28. jaanuaril avastasid piirivalvurid Pihkva järvel ühe inimese piirirežiimi rikkumise. Piirivalvurid pidasid kinni Eesti kodaniku, kes toimetati menetlustoiminguteks Värska teenistuskohta. Mehele määrati piirirežiimi rikkumise eest rahatrahv 40 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ähvardamine
27. jaanuaril anti politseile teada, et Kohtla-Järvel toimus naabrite vahel konflikt, mille tagajärjel ähvardas 37-aastane mees 81-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
27. jaanuaril sai politseile teate, et Kohtla-Järvel Keskallee tänaval lõi 27-aastane mees enda abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

27. jaanuaril teatati politseile, et Ahtmes rünnati meelelahutusasutuse ees 20-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus
Kiviõlis elav mees soovis osta Facebookist mängukonsooli PlayStationit 5. Ta kandis 215 eurot müüja kontole, ent kaupa pole siiani kätte saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vägivald võimuesindaja vastu
28. jaanuaril sai politsei väljakutse Kohtla-Järvele Torujõe tänavale, kus tarvitasid elukaaslased alkoholi. Kuna korteris olid ka kaks last, siis otsustasid politseinikud lapsed vanaema juurde viia. Selle peale muutus mees agressiivseks ning ründas ametikohustusi täitvat ametnikku. Mees peeti kinni.

Lääne-Virumaa

Ähvardamine
28. jaanuaril helistas Rakveres elav mees häirekeskusesse ja teatas, et joobes naaber on ta ukse taga ning ähvardab teda. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kehaline väärkohtlemine
28. jaanuaril anti politseile teada, et Rakvere vallas ründas mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
Nädalavahetusel tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine Mongoolia kodanikul. Mehele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

Nädalavahetusel tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise 18 Moldova, neljal Venemaa, kolmel Iisraeli ja Ukraina ning ühel Korea, Kirgiisi ja Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
27. jaanuaril sai politsei teate, et Tori vallas eramus läks 40-aastane mees kallale enda 36-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas 40-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

27. jaanuaril sai politsei teate, et Lääneranna vallas korteris tekkis tuttavate vahel konflikt, kus 48-aastane mees lõi 51-aastast naist. Politsei toimetas 48-aastase mehe politseijaoskonda.

27. jaanuaril anti politseile teada, et Häädemeeste vallas korteris läks 22-aastane mees kallale oma 20-aastasele õele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

Raplamaa

Arvutikelmus
26. jaanuaril andis Raplamaal elav mees politseile teada, et 12. jaanuaril sai ta e-postile tollideklaratsioonina näiva teate, kus tuli tasuda paki eest. Kuna mees ootaski pakki, siis pidas ta seda õigeks ja sisenes kirjas oleva lingi kaudu maksekeskkonda, kuhu sisestas enda pangakaardi andmed. Kuigi makse tegemisel laekus veateade, et makse ei õnnestunud, selgus hilisemal kontrollimisel, et pangakontolt oli tehtud ilma mehe nõusolekuta erinevaid makseid kogusummas 14 372 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.