Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti möödunud ööpäeva jooksul 82 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 37 varavastast kuritegu, sealhulgas 19 vargust. Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Tabati 5 alkoholi- ja kolm narkojoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 236.

Piirilt väljastati kaks sisenemiskeeldu ning tuvastati kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Eestist saadeti välja kaks inimest ja avastati üks salakaubavedamise juhtum.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

16. mail teatati, et 38-aastane mees lõi Lasnamäel Virbi tänaval asuvas korteris oma elukaaslast, 46-aastast naist ja tekitas talle valu. Politseinikud pidasid mehe kinni.

16. mail teatati, et 68-aastane mees ründas Haaberstis Joone tänaval asuvas majas endale tuttavat 66-aastast meest.

Ähvardamine
16. mail teatati, et 40-aastane mees ähvardas Kristiines Tuisu tänaval endale tuttavat 45-aastast naist.

Harjumaa

Vargus

16. mail teatati, et Ääsmäel Karja teel varastati raha, dokumendid ja spordikott riietega. Kahju on kokku 1000 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

16. mail teatati politseile konfliktist Kohtla-Järvel Järveküla teel, mille käigus pihustas tundmatu naine pipragaasi näkku 60-aastasele mehele.

Vargus

16. mail teatati, et Alutaguse vallas Lõpe külas varastati RKM territooriumilt 5000 männitaime. Esialgne kahjusumma on 700 eurot.

Juhtum piiril

16. mail kontrollisid Narva kordoni piirivalvurid koostöös Keskkonnainspektsiooniga Narva jõel ja Narva veehoidlal veealuseid ja nende varustust. Kokku kontrolliti 46 väikelaeva, millest 21 avastati puudused. Kolmele isikule määrati rahatrahvid nõutud varustuse puudumise tõttu, teisi hoiatati suuliselt.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Asja rikkumine ja hävitamine

Ööl vastu 16. maid teatati häirekeskusele, et Tartus Lina tänaval põleb maha jäetud kolmekordne puumaja. Päästetöötajad kustutasid tulekahju ning põlengu tekkepõhjuseid ja juhtunu üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Vargus

15. mai pealelõunal varastati Tartus Riia tänava kaubanduskeskusest kaks parfüümi. Kahju on 105 eurot.

Viljandimaa

Vargus

Politseile laekus teade, et ööl vastu 15. maid ärandati Viljandi vallas Vardja küla parklas seisnud halli värvi Mercedes-Benz numbrimärgiga 769BFR.

Juhtumid piiril

16. mail kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunktis Eestist väljuval suunal 32-aastast naist, kel ei olnud kehtivat viisat. Naine oli 56 päeva viibinud Schengeni territooriumil seadusliku aluseta, sellest 1 päeva Eestis. Naisele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning tal lubati lahkuda Venemaale.

16. mail tõkestati Koidula piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi kohta ei olnud usaldusväärsed, samuti puudusid isikutel asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naistele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja nad saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

16. mai hilisõhtul teatas tähelepanelik inimene Mustvee piirivalvuritele, et Tartumaal Kasepää alevikus lamab ühe eramu ees kontaktivõimetu abi vajav mees. Teatele reageerinud piirivalvepatrull leidis 70-aastase kohaliku mehe Kiriku tänava eramu eest. Vestluses mehega ilmnes, et suuremat eakale mehel viga polnud kui purjus pea. Piirivalvurid võtsid väsinud mehe oma sõidukile ning toimetasid ta koju turvalisele unele.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine

16. mail sai politsei teate, et Haapsalus lõi seni tuvastamata mees 39-aastast meest, kes sai viga.

Vargus

16. mail sai politsei teate, et Lääne-Nigula vallas tungiti akna kaudu sisse eluhoonesse ja varastati muuhulgas haamer, laste jope ja toiduaineid. Tekitatud kahju on täpsustamisel.

Pärnumaa

Omastamine

16. mail sai politsei teate, et Pärnus tõmbas 26-aastane mees tanklas kogemata taskust välja sularaha ligi 350 eurot, mille avastas seni tuvastamata mees ja võttis selle endale.