Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 104 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 34 vargust. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheksa inimest. Tabati 12 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti viis piiril väljastatud sisenemiskeeldu, üks salakaubavedamise juhtum ja kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist. Eestist saadeti välja kaks inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Kehalised väärkohtemised
9. jaanuaril teatati, et Kesklinna linnaosas Lastekodu tänaval toimus kaklus 19-aastase ja 39-aastase mehe vahel. Mõlemad mehed said kehavigastusi.

9. jaanuaril teatati, et Lasnamäe linnaosas Pune tänaval toimus joobes elukaaslaste vahel konflikt, mille käigus 44-aastane mees lõi 44-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu. Mees peeti politsei poolt kinni.

9. jaanuaril teatati, et Lasnamäe linnaosas Pikri tänaval ründas 60-aastane mees endale tuttavat 72-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti politsei poolt kinni.

9. jaanuaril teatati, et Lasnamäe linnaosas Kalevipoja tänaval lõi 36-aastane mees endale tuttavat 49-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti politsei poolt kinni.

9. jaanuaril teatati, et Kesklinna linnaosas Liivaoja tänaval ründas seni tuvastamata mees endale tuttavat 22-aastast naist tekitades talle füüsilist valu.

Harjumaa

Valeraha teade
9. jaanuaril teatati, et Lehmja külas avastati maksikirja kontrolli käigus valeraha. Kokku 70 erinevat kupüüri kogusummas 8850 eurot.

Juhtumid piiril

9. jaanuaril koostati 1984. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanikule sisenemiskeeld ja mehe viisa tunnistati kehtetuks. Inimesel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mees paigutati lennujaama Non-Schengeni alale ootama tagasilennu võimalust.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
9. jaanuaril teatati, et Jõgeva vallas on sisse murtud kaarhalli, kust varastati vähemalt 50 katalüsaatorit. Kahju on 2000 eurot.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
Ööl vastu 10. jaanuari teatas tähelepanelik inimene, et Tartus Purde tänava korteris on puhkenud seal elava naise ja mehe vahel tüli. Sündmuskohale saabunud politseinikud selgitasid, et 21-aastane mees oli tüli hoos olnud agressiivne oma 18-aastase elukaaslase suhtes. Naine meedikute abi ei vajanud ning ta toimetati asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

9. jaanuari hilisõhtul sai häirekeskus teate, et Tartus Marja tänaval lõi agressiivne 29-aastane mees tüli käigus 29-aastast elukaaslast. Peale kähmlust lahkus mees naisele kuuluva Volvoga teadmata suunas. Teatele reageerinud politseinikud tabasid mehe Tartu linnast, ta peeti kinni ning toimetati kuriteos kahtlustatavana arestikambrisse. Naine toimetati asjaolude selgitamiseks politseiuurija juurde.

Juhtumid piiril
9. jaanuari ennelõunal avastasid Mustvee kordoni piirivalvurid Peipsi järvel liikuva mootorpaati, mille juht ei olnud piiriveekogule väljumist nõuetekohaselt registreerinud. Piirivalvurid määrasid juhile rikkumise eest 40-eurose rahatrahvi.

9. jaanuaril kella 16 ajal tõkestati Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine 26-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Naisele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

9. jaanuaril kella 15.30 ajal saabus Luhamaa piiripunkti Venemaa numbrimärgiga Toyota maastur, mida juhtis 27-aastane mees. Piirivalvurid leidsid kontrolli käigus sõiduauto uksetaskust teleskoopnuia, mis on relvaseadusest tulenevalt tsiviilkäibes keelatud. Masinast leitud külmrelv võeti mehelt ära, talle koostati väärteoprotokoll ning peale menetlustoiminguid lubati juhil oma teekonda jätkata.

9. jaanuaril kella 20 ajal tõkestati Koidula maanteepiiripunktis Eestisse sisenemine 23-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid asjakohased dokumendid õigustamaks reisi eesmärki ja tingimusi. Piiripunkti saabunud mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
10. jaanuaril tungis Vinni vallas 50-aastane mees kallale enda 68-aastasele abikaasale. Mees on kahtlustatavana kinni peetud.

9. jaanuaril lõi Tapa vallas 41-aastane mees enda 31-aastast abikaasat.

Ida-Virumaa

Vargused
9. jaanuaril teatati politseile, et Narvas I. Grafovi korterist on varastatud televiisor, 40 eurot sularaha ja mobiiltelefon. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 338 eurot.

9. jaanuaril teatati politseile, et Narva-Jõesuus on ehitusplatsilt varastatud vanametalli. Vargusega tekitatud kahju on täpsustamisel.

Kehaline väärkohtlemine
9. jaanuaril teatati politseile, et 31. detsembril ja 6. jaanuaril lõi Narvas Rahu tänava korteris 31-aastane mees 27-aastast naist.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Asja rikkumine ja hävitamine

8. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus Savi tänaval asuva autolammutuse territooriumil kahjustati sõidukeid ja lõhuti seal asuva hoone aken. Lõhkumisega tekitati kahju ligi 7500 eurot.

Raplamaa

Kehaline väärkohtlemine
9. jaanuaril sai politsei teate, et Kehtna vallas lõi 38-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus 41-aastast meest, kes sai viga ja 31-aastast naist.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.