Politseis registreeritud sündmused

24.12-26.12 registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 96 avaldust ja teadet kuritegudest. Avaliku korra raskeid rikkumisi registreeriti üks. Varavastastest kuritegudest teatati 39, sh röövimistest ühel ja vargustest 30 korral. Registreeriti 12 inimvigastustega liiklusõnnetust, milledes sai vigastada 20 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 75, narkojoobes viis. Piirilt saadeti tagasi viis inimest. Eestist saadeti välja üks inimene ning Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli kahel korral.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
23. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänava korteris ründas 45-aastane mees oma elukaaslast, 49-aastast naist ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Politsei saabumise ajaks oli mees lahkunud.

23. detsembril anti teada, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval ründas 48-aastane mees temale tuttavat 40-aastast meest ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi.

23. detsembril tuli teade, et Põhja-Tallinnas Randla tänava korteris ründas seni tuvastamata inimene 40-aastast naist, tekitas talle valu ja kehavigastusi. Kõik korteris viibinud inimesed olid joobes.

24. detsembril laekus teade, et Mustamäel Mustamäe tee maja trepikojas ründas joobes 29-aastane mees konflikti käigus 70-aastast meest. Politsei pidas ründaja kinni.

24. detsembril teatati, et Kristiines Kuldnoka tänava korteris lõi 55-aastane mees oma abikaasat 42-aastast naist näkku ja põhjustas talle valu ning kehavigastusi. Politsei saabumise ajaks oli mees lahkunud.

24. detsembril anti teada, et Põhja-Tallinnas Tehnika tänaval ründas 42-aastane mees temale tuttavat 28-aastast naist, põhjustades talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

25. detsembril tuli teade, et Haabersti linnaosa tänaval ründas 31-aastane mees 28-aastast meest ja tekitas talle valu. Politsei pidas ründaja kinni.

25. detsembril laekus teade, et Kesklinnas Laia tänava majutusasutuses ründas 46-aastane mees 29-aastast ja 34-aastast meest, tekitades neile valu ja kehavigastusi. Politsei pidas ründaja kinni.

25. detsembril teatati, et Haaberstis Järveotsa teel ründasid kolm seni tuvastamata meest 23-aastast joobes meest, põhjustasid talle valu ja kehavigastusi. Kiirabi toimetas mehe haiglasse.

25. detsembril anti teada, et Kesklinnas Laia tänava korteris lõi 25-aastane mees 34-aastast meest näkku, põhjustas talle valu ja kehavigastuse.

25. detsembril laekus teade, et Kesklinnas Turu tänava korteris tekkis elukaaslastest 39-aastase mehe ja 36-aastase naise vahel füüsiline konflikt, mille käigus said mõlemad osapooled kehavigastusi.

26. detsembril teatati, et Põhja-Tallinnas Paldiski maantee majutusasutuses lõi joobes 38-aastane mees turvatöötajat, 22-aastast mees ja tekitas talle valu. Politsei toimetas lööja kainenema.

26. detsembril anti teada, et Mustamäel Akadeemia teel ründas 37-aastane mees temale tuttavat 65-aastast meest, põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

26. detsembril laekus teade, et Kesklinnas Uus-Sadama tänaval ründas 37-aastane mees oma elukaaslast, 36-aastast naist, põhjustas talle valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

Vargused
23. detsembril laekus teade, et ajavahemikul 17.–23. detsembrini on Kesklinnas Võistluse tänaval on sisse murtud keldriboksi ja varastatud kalastustarbeid. Vargusega tekitatud kahju on üle 1200 euro.

24. detsembril teatati, et Pirital Põdrakanepi teel on sisse murtud eramajja ja varastatud ehteid. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 3000 eurot.

Kelmus
23. detsembril teatati, et 21. detsembril helistas Lasnamäel elavale 20-aastasele mehele inimene, kes tutvustas end politseitöötajana. Seejärel ühendati mees inimesega, kes esitles end kui Eesti Panga töötaja. Mehel paluti siseneda oma PIN-koodidega internetipanka ja hiljem avastas ta, et tema kontolt on võõrale kontole üle kantud üle 3300 eurot.

Harjumaa

Vargus
23. detsembril teatati, et Harku vallas Tabasalus on sisse murtud garaaži ja seal seisnud lukustamata autost varastatud tööriistu ning rahakott koos dokumentidega. Vargusega tekitatud kahju on hinnanguliselt 1800 eurot.

Piiriturvalisus

23. detsembril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine Ukraina kodanikust 1995. aastal sündinud mehel, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja Eestis viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed. Mees paigutati riigist lahkumiseni kinnipidamiskeskusesse.

23. detsembril koostati Moldova kodanikust 29-aastasele mehele ettekirjutus seitsme päeva jooksul Eestist lahkumiseks, sest ta oli viibinud Schengeni viisaruumis seadusliku aluseta 15 päeva. Mehele kehtestati üheks kuuks sissesõidukeeld.

25. detsembril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine Ukraina kodanikust 26-aastasel mehel, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning rahalised vahendid riigis viibimise perioodiks. Mees lahkus lennukiga Kiievisse.

25. detsembril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine teisel Ukraina kodaniku 26-aastasel mehel, kellel puudusid samuti asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning rahalised vahendid riigis viibimise perioodiks. Ka see mees lahkus lennukiga Kiievisse.

25. detsembril tõkestati Tallinna lennujaamas Eestisse sisenemine Mali kodanikust 19-aastasel naisel, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused. Naisele väljastatud Schengeni Eesti viisa tunnistati kehtetuks ning ta lahkus kell lennukiga Istanbuli.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
25. detsembri õhtul sai politsei teate, et Jõgeval Kivi tänaval korteris ründas 33-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus naist, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. detsembril sai politsei teate, et Tartus Lääne tänaval lõi üks mees talle tuttavat meest, kes sai viga. Konflikti tagamaid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Kehalised väärkohtlemised
25. detsembril sai politsei väljakutse Viljandisse Männimäe teele korterisse, kus endiste elukaaslaste vahel puhkes tüli ja rüselus, mille käigus naine sai viga. Politsei pidas 37-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ja uurib juhtunu üksikasju kriminaalmenetluses.

26. detsembri öösel sai politsei teate, et Viljandis Lõikuse tänaval tekkis kahe joobes seltskonna vahel sõnelus, mis päädis kaklusega. Arstiabi keegi ei vajanud. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Kehalised väärkohtlemised
24. detsembri öösel sai politsei väljakutse Võru linna Vabaduse tänavale korterisse, kus mees ründas oma elukaaslast, kes sai viga. Mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ja naine viidi kainenema.

25. detsembri hommikul sai politsei väljakutse Võru linna Koidula tänavale korterisse, kus mees oli löönud oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas 31-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

25. detsembri öösel sai politsei väljakutse Võru linna Jüri tänavale korterisse, kus joobes mees ründas oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas 20-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ja alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot Lõuna Ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult Kauri Sinkeviciuselt telefonil 56854058 või e-posti aadressil ...

Piiriturvalisus
Ajavahemikul 24.-26. detsember saabusid Kagu piiripunkti kuus Venemaa kodanikku ja üks Usbekistani kodanik sooviga siseneda Eestisse. Kuna nad olid vaktsineerimata ning puudus alus neid Eestisse lubada, suunati nad tagasi Venemaale.

24. detsembril kontrollisid piirivalvurid Kagu piiripunktis sõiduautot Toyota, mida juhtis Eesti kodanik. Autost avastati elektrišokirelv, mille omamine on Eestis tsiviilkäibes keelatud. Juhtumit menetleb edasi maksu- ja tolliamet.

26. detsembri päeval tuvastasid Mustvee kordoni piirivalvurid Peipsi järvel motokoera olgugi, et praegu on jääolud kasinad ning seepärast kehtestatud jääl viibimise keeld. Mehele määrati rikkumise eest 60-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 26. detsembril lõi 54-aastane mees Kohtla-Järvel Kastani tänava korteris oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Politsei sai teate, et 24. detsembril lõi 53-aastane mees Jõhvis Kaare tänava korteris talle tuttavat 45-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Politseile teatati, et 23. detsembril lõi 43-aastane mees Sillamäel Gagarini tänava korteris oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
Politsei sai teate, et 25. detsembril varastati Kiviõlis Viru tänaval maa-alust sidekaablit kogumaksumusega ligi 1000 eurot. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 34-aastase mehe.

Politseile teatati, et 23. detsembril varastati Tallinn-Narva reisibussi pagasiruumist kohver. Vargusega tekitatud kahju on 2241 eurot.

Piiriturvalisus
24. detsembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel liinibussiga piiripunkti saabunud 1987. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes viibis seadusliku aluseta Schengeni riikide territooriumil 12 päeva. Naisele tehti ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul, talle kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks ning määrati rahatrahv summas 180 eurot. Isik suundus Venemaa Föderatsiooni.

24. detsembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel nelja Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

25. detsembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariiki sisenemisel 1994. aastal sündinud Kirgiisi Vabariigi kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Mehe viisa tunnistati kehtetuks, talle koostati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

25. detsembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariiki sisenemisel neila Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

26. detsembril teatati Häirekeskusele Narva veehoidlal vette vajunud isikust. 1992. aastal sündinud mees toimetati haiglasse alajahtumisega. Mehele määrati rahatrahv summas 400 eurot jääl viibimise eest.

26.12.2021 kell 02.53 kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa
Kehaline väärkohtlemine
26. detsembril teatati, et Käina osavallas lõi 24-aastane mees talus esialgse info kohaselt enda pereliikmeid, 64-aastast meest ja 56-aastast naist, kes said viga. Politsei pidas 24-aastase mehe kinni. Juhtumi täpsemad asjaolud on väljaselgitamisel.
Pärnumaa

Kehalised väärkohtlemised
26. detsembril sai politsei teate, et Lääneranna vallas lõi 27-aastane mees korteris enda endist elukaaslast, 23-aastast naist, kes sai viga.

25. detsembril teatati, et Põhja-Pärnumaa vallas lõi tundmatu mees kaupluse ees 29-aastast meest, kes sai viga.
24. detsembril sai politsei teate, et Pärnus lõi ja kägistas 45-aastane mees korteris enda elukaaslast, 44-aastast naist, kes sai viga.

Avaliku korra raske rikkumine
25. detsembril teatati, et Pärnus Sakala tänaval lõi tundmatu mees maja ees 48-aastast meest, kes sai viga.

Ähvardamine
24. detsembril teatati, et 28-aastane mees ähvardas Pärnus korteris noaga 61-aastast tuttavat meest. Politsei pidas 28-aastase mehe kinni.

Vargus
26. detsembril teatati, et Pärnus Kaevu tänaval siseneti täpselt tuvastamata ajal eramusse ja kõrvalhoonesse, kust varastati erinevaid esemeid ja sularaha ligi 2000 eurot. Täpne kahjusumma on selgitamisel.

Raplamaa
24. detsembril teatati, et Kohila vallas põhjustasid eramajas peretüli käigus üksteisele kehavigastusi elukaaslased, 38-aastane naine ja 50-aastane mees.

Saaremaa
25. detsembril teatati, et Üübide külas varastati eramaja hoovist täpselt tuvastamata ajal küttepuid. Esialgsetel andmetel on kahju ligi 300 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.