Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 60 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 31 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 30. Registreeriti kolm inimvigastusega liiklusõnnetust, milles sai viga kaks inimest ja hukkus üks. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti.
Piirilt saadeti tagasi 11 inimest.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
10. märtsil teatati, et Mustamäel Sõpruse puiesteel korteris lõi 34-aastane mees korduvalt oma elukaaslast, 35-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

10. märtsil teatati, et Pirital Karukella teel korteris lõi 37-aastane mees oma elukaaslast, 43-aastast naist. Kiirabi toimetas naise haiglasse.

10. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Paagi tänaval toimus kaklus 58-aastase ja 67-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
10. märtsil teatati, et Haabneeme alevikus kortermajas toimus konflikt 47-aastase mehe ja 37-aastase naise vahel. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes.

10. märtsil teatati, et Maardus asuvas korteris lõi 31-aastane alkoholijoobes naine naine noaga kätte oma abikaasat, 32-aastast meest. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Politseinikud pidasid naise kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Asja omavoliline kasutamine
10. märtsil teatati politseile, et Tartus Kastani tänavalt ärandati hetkeks järelevalveta jäetud töötava mootoriga sõiduauto Škoda Octavia. Teatele reageerinud politseipatrullid asusid linnast ja selle lähistelt masinat otsima. Ärandatud masin peatati Haava külas Aovere tankla juures. Selle roolis olnud juhtimisõiguseta 26-aastane mees peeti kahtlustatavana kinni. Masin tagastati selle omanikule ning juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tööõnnetus
10. märtsi hommikul sai häirekeskus teate, et Tartus Tähtvere küla ettevõtte territooriumil sai 59-aastane mees veokilt maha laetud metallkonstruktsioonidega sedavõrd tugevalt pihta, et suri saadud vigastustesse kohapeal. Juhtunu üksikasju uuritakse kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
9. märtsi õhtupoolikul tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
Politsei sai teate, et 10. märtsil varastati Rakveres Laada tänaval pingile jäetud käekott koos pangakaartide ja telefoniga Xiaomi Redmi 10. Täpne kahjusumma on selgitamisel.

Ida-Virumaa

Surma põhjustamine ettevaatamatusest
9. märtsil sai politsei väljakutse Narvas Puuvilla tänavale, kus 48-aastane mees jäi ümbervajunud kraana alla. Kahjuks sai mees niivõrd raskeid vigastusi, et hukkus sündmuskohal. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 10. märtsil lõid seni tuvastamata isikud Narvas Pähklimäe alleel 47-aastast meest. Juhtunu üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Kelmus
10. märtsil teatati politseile, et 7. märtsil helistas Narvas elavale 34-aastasele naisele tundmatu isik, kes tutvustas ennast Google esindajana ning palus avaldajal turvalisuse tagamise ettekäändel paigaldada programmi AnyDesk, mida avaldaja ka tegi. Hiljem avastas kannatanu, et tema nimele on vormistatud kiirlaen ja tema pangakontolt on teostatud ülekanded võõrale kontole. Kahju on 6000 eurot.

Piiriturvalisus
10. märtsil kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1952. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

10. märtsil kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1971. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Arvutikelmus
10. märtsil alustati menetlust selles, et eelmise aasta juunis on 23-aastase mehe teadmata ja loata sõlmitud tema nimel laenuleping ning võetud kiirlaenu, esialgse info kohaselt summas 6500 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.