Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 77 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 44 varavastast kuritegu ja 30 vargust. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 31 ja hukkus üks inimene. Tabati kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti ning registreeriti 278 väärtegu.

Piirilt väljastati seitse sisenemiskeeldu, riigist saadeti välja kaks inimest. Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

18. juulil teatati, et Lasnamäel J. Koorti tänaval korteris lõi 54-aastane mees oma elukaaslast, 43-aastast naist, tekitades talle kehavigastuse. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

Vargus

18. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Madala tänaval varastati mobiiltelefon. Vargusega tekitatud kahju on 1450 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

18. juulil teatati, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas tekkis konflikt, mille käigus ründas 33-aastane naine 43-aastast naist, tekitades talle kehavigastuse.

Juhtumid piiril

18. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni 1992. aastal sündinud Ukraina kodaniku, kes saabus lennuga Odessast. Mehel puudusid asjakohased dokumendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle koostati sisenemiskeeld ning kuni tagasilennuni jäi ta Non-Schengeni alale.

18. juulil pidasid piirivalvurid Tallinna lennujaamas kinni kolm Ukraina kodanikku, kes saabusid lennuga Kiievist: 1992. aastal sündinud mehe ja 1990. aastal sündinud mehe. Meestel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad elatusvahendid reisi eesmärgi õigustamiseks. Neile koostati sisenemiskeelud ning kuni tagasilennuni jäid nad Non-Schengeni alale.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine

18. juuli õhtul sai politsei väljakutse Tartu vallas eramusse, kus 36-aastane mees lõi oma 39-aastast naist. Politsei uurib juhtumi üksikasju kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

18. juulil teatati, et 15. juulil lõi 49-aastast naist Kohtla-Järve Ahtme linnaosas tema tuttav mees.

18. juulil teatati, et Sillamäel Kajaka tänaval lõi 31-aastane mees oma 45-aastast elukaaslast.

Vargused

14. juulil varastati Sillamäel Kesk tänaval mobiiltelefon Samsung. Kahju on 300 eurot.

6. juulil varastati Narvas Kangelaste tänaval sülearvuti Asus. Kahju on 498 eurot.

Omastamine

12. juulil omastati Narvas taksosse unustatud kott, milles olid isiklikud esemed ja mobiiltelefon Samsung. Kahju on 290 eurot.

Juhtumid piiril

18. juulil saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1963. aastal ja 1959. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid ja piisavad rahalised vahendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeelud, nende viisad tunnistati kehtetuks ning nad saadeti tagasi Venemaale.

18. juulil avastasid Narva kordoni piirivalvurid Narvas Kulgu sadama lähistel kanalis märgistamata nakkevõrgu. Võrk eemaldati püügilt ja võeti hoiule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus

18. juulil sai politsei teate, et Haapsalus Ehte tänaval varastati toitlustusasutuses lauale jäetud telefon iPhone. Vargusega tekitati kahju ligi 700 eurot.

Röövimine

19. juulil sai politsei teate, et Haapsalus Tallinna maanteel lõi seni tuvastamata isik 29- aastast meest ja varastas temalt mobiiltelefoni Samsung, isikutunnistuse ja sularaha. Röövimisega tekitati kahju ligi 160 eurot.

Pärnumaa

Vargus

18. juulil sai politsei teate, et Pärnus Liiva tänaval asuva eluhoone keldri ühiskasutatavast ruumist varastati jalgratas. Vargusega tekitati kahju ligi 250 eurot.

Raplamaa

Vargus

18. juulil sai politsei teate, et Kohila alevis varastati ehitusjärgus olevast eluhoonest elektrilisi tööriistu, segisti ja signalisatsioonisüsteemi seadmeid. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.