Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 18. märtsil 51 avaldust ja teadet kuritegudest, sh vargustest 14, neist kolm eluruumidest ja kolm sõidukitest 3. Liikluses sai vigastada üks inimene. Tabati 12 alkoholijoobes ja üks narkojoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

18. märtsil teatati, et Haabersti linnaosas Õismäe teel lõi 37-aastane mees endale tuttavat 48-aastast naist, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Mees peeti politsei poolt kinni.

18. märtsil teatati, et Kristiine Linnaosas Vindi tn on 32-aastane mees korduvalt kasutanud füüsilist vägivalda enda tuttava, 81-aastase naise peal ning on varastanud temalt 3000 eurot. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril
18. märtsil saabus lennuga Londonist Tallinnasse 1964. aastal sündinud Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi kodanik. Vabariigi Valitsuse määrusega 16.03.2020 nr 32 on kehtestatud isikute kategooriad ja tingimused kellel ja kuidas on lubatud Eesti Vabariiki siseneda või Eestit läbida transiidina. Naisel puudus õigus siseneda Eesti Vabariigi territooriumile. Kodanik lahkus samal päeval lennuga Tallinnast tagasi Londonisse.

18. märtsil teavitati Põhja prefektuuri Tallinna kordonit, et Muuga sadamas asuval kaubalaeval sai 1974. aastal sündinud Poola Vabariigi kodanikust meeskonnaliige käetrauma ning soovib pöörduda haiglasse. Koostati erandlikel asjaoludel piiriületuse lubamise taotlus. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Peale esmaabi andmist toimetati mees tagasi laevale.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et märtsikuu algul murti Põltsamaa vallas Adavere alevikus sisse põllumajandusettevõtte ruumidesse, kust varastati kolme masina salongist raadiod. Vargusega tekitatud kahju on 479 eurot.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
18. märtsil puhkes Tartus Pika tänava korteris alkoholi tarvitanud naise ja mehe vahel tüli, mille käigus 41-aastane mees lõi 32-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning paigutas esmalt arestikambrisse kainenema. Naine meedikute abi ei vajanud.

Vargus
Politseile laekus teade, et 16. märtsil varastati Tartus Vanemuise tänaval järelevalveta jäetud Samsungi mobiiltelefon. Kahju on 870 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
19. märtsil kella 3 ajal öösel sai politsei väljakutse Narvas Vaksali tänava korterisse, kus 32-aastane mees lõi 30-aastast abikaasat. Politsei pidas mehe kinni.

18. märtsil teatati politseile, et Jõhvis Jaama tänava korteris 32-aastane mees tekitas valu 20-aastasele elukaaslasele. Politsei pidas mehe kinni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
17. märtsil sai politsei teate, et Häädemeeste vallas lõi 43-aastane mees oma 71-aastast ema.

Raplamaa

Arvutikelmus
18. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et Rapla vallas varastati 58-aastase mehe pangakaart, millega võeti pangaautomaadist raha. Teoga tekitati kahju ligi 420 eurot.

Saaremaa

Vargus
18. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et 15. märtsil möödus varem sarnaste tegude eest karistatud 57-aastane naine Kuressaares Tallinna tänaval asuvas kaupluses kassadest alkoholi eest tasumata.