Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 83 teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra rikkumine ja 36 varavastast kuritegu, sealhulgas 30 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks sai viga kolm inimest. Joobes juhi süül juhtus kaks avariid, milles said inimesed viga. Tabati üks narkojoobes juht. Piiril väljastati üks sisenemiskeeld ja tuvastati kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
6. mail alustati menetlust selles, et 21-aastane mees lõi 32-aastast meest, kes sai viga.

6. mail teatati politseile, et Sõle tänaval korteris läks 27-aastane mees kallale 28-aastasele mehele, kes sai viga. Korteris toimus pidu, kus oli mitu joobes inimest ning lisaks kaklejatele viidi sealt veel kaks inimest kainestusmajja.

6. mail teatati politseile, et Randla tänaval korteris läks 43-aastane naine kallale 37-aastasele mehele, kes sai viga.

Kelmused
6. mail alustati menetlust selles, et 52-aastane naine nägi internetis artiklit investeerimisvõimalusest. Süvenemata artikli sisusse, liikus naine mööda viidet edasi lingile, kus paluti sisestada telefoninumber ja e-maili aadress, mida naine ka tegi. Seejärel helistati naisele ning juhendati tegema kaardimakset summas 250 eurot maksevahendusfirma Sipay kaudu ning see kajastus platvormil Energy Markets. Edasi võttis naisega ühendust vene keelt kõnelev naine, kes sai kaugjuurdepääsu naise arvutile AnyDesk programmi vahendusel ning näitas naisele erinevaid aktsiaturgude graafikuid. Pärast seda hakkas naine internetist otsima veebilehe kohta rohkem infot ning sai teada, et tegu on kelmidega. Naine ei saanud esialgu makstud 250 eurot tagasi.

6. mail alustati menetlust selles, et 30-aastasele naisele helistas end Swedbanki turvaosakonna töötajana tutvustanud inimene, kes väitis, et naise kontolt üritatakse raha varastada. Helistaja küsis naise Smart-ID paroole, et saaks naise kontole panna kaheastmelise autentimise süsteemi. Tegelikult oli tegu kelmusega, misjärel kadus naise kontolt 7400 eurot.

6. mail alustati menetlust selles, et 36-aastasele naisele helistas end Swedbanki finantskontrolli töötajana esitlenud inimene. Naisele öeldi, et tema kontolt on tehtud kahtlane ülekanne ja makse tühistamiseks on vaja Smart-ID ligipääsu, mille naine ka andis. Kohe pärast kõne lõppu helistas naisele päris pangatöötaja tänu kellele sai naine teada, et tema kontolt on üle kantud 3000 eurot ja broneeritud lisaks veel 10 000 eurot. Kui selgus, et tegemist on kelmusega, õnnestus broneeritud ülekanne peatada, kuid 3000 eurost jäi naine siiski ilma.

Vargused
6. mail teatati, et Mustamäe teel jalgrattaparklast varastati jalgratas. Kahju on 700 eurot.

6. mail teatati, et Vibu tänaval rattaparklast varastati jalgratas. Kahju on 300 eurot.

6. mail teatati, et Tedre tänaval kortermaja trepikojast varastati radiaatori külge lukustatud jalgratas. Kahju on 290 eurot.

6. mail teatati, et ehituskaupade poest varastas 33-aastane mees 2700 euro eest kaupa. Mees peeti kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 2. mail varastati Mustvee vallas Voore küla maja trepikojast lukustamata jalgratas Yosemite. Kahju on 400 eurot.

Tartumaa

Valeraha teade
Politsei sai 5. mail teate, et Tartus sularahakeskuses avastati neli võltsimistunnustega 500-eurost. Juhtunu uurimiseks alustati menetlust ja rahatäht saadeti ekspertiisi.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 6. mail puhkes Valgas Veski tänaval eramus endiste elukaaslaste vahel tüli, mille käigus tõukas joobes 62-aastane mees oma endist kaasat sedavõrd tugevalt, et naine kukkus ning sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
5. mail avastasid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikud Tartumaal Kambja vallas kontrollitud objektilt kaks Ukraina kodanikku, kes ei omanud nõuetekohast registreeringut Eestis töötamiseks. Mõlemale isikule määrati rikkumise eest 40-eurosed rahatrahvid.

IDA PREFEKTUUR

Juhtum piiril
6. mail avastasid piirivalvurid Narva jões püügile asetatud tähistamata püünise, mis eemaldati püügilt. Elusad kalad lasti tagasi vette ja püünis toimetati Narva kordonisse hoiule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Avaliku korra rikkumine
7. mail teatati politseile, et Pärnus eramajast tulistas 64-aastane mees vastu naabermaja. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud. Täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluse käigus.

Vargus
Politsei sai teate, et eelmisel neljapäeval varastati Häädemeeste vallas Jõe teel kaupluse eest tumehalli värvi jalgratas Scott. Esialgsel hinnangul on kahju 520 eurot.

Kelmus
4. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et aprillis leidsid abikaasad läbi veebilehe endale ostmiseks sobiva sõiduauto, mis asus Iirimaal. Müüjaga võeti ühendust ning lepiti kokku nii sõiduauto summas kui ka selle transpordis Eestisse. Müüjale tehti ülekande summas 21 500 eurot, kuid autot ei ole nad tänaseni kätte saanud.

Saaremaa

Vargus
6. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et nädala alguses varastati Kuressaares lukustamata kõrvalhoonest televiisor ja tahvelarvuti. Esialgsel hinnangul on kahju 410 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.