Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti politsei- ja piirivalveametis 64 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 34 varavastast kuritegu, sealhulgas 26 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 29. Juhtimiselt kõrvaldati11 joobetunnustega sõidukijuhti. Eestisse tuli 67 Ukraina kodanikku, kellest 24 teatas, et plaanib esialgu Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR
Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Sitsi tänava kortermajas lõi 39-aastane mees oma 69-aastast ema. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Avaliku korra raske rikkumine
14. märtsil kella 14.20 ajal visati Kristiine keskusesse sisenenud 34-aastase mehe jalgade suunas ese, mis plahvatas. Õnneks plahvatuse tagajärjel mees raskelt viga ei saanud ja ta suunati kodusele ravile.

Sündmuskohale reageerinud politseinikud pidasid kinni 14-aastase noormehe ja ta viidi menetlustoiminguteks kinnipidamiskeskusse. Seni kogutud andmete põhjal on alust kahtlustada, et tegemist oli kodukeemiat sisaldanud esemega, mis keemilise reaktsiooni tulemusena tekitas plahvatuse.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil sai politsei teate Kose valda, kus 33-aastae naine lõi 28-aastast naist.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Isikuandmete ebaseaduslik avaldamine
14. märtsil pöördus politsei poole tartlane, kes sai väidetavalt pangatöötajalt telefonikõne, milles paluti inimesel kinnitada oma pangakonto andmed PIN-koodidega. Peale andmete kinnitamist avastas tartlane, et tema nimele on võetud laenu summas 6445 eurot Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil teatati politseile, et Sillamäel Rohelise tänaval asuvas korteris lõi 36-aastane mees oma elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
14. märtsil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kolmel Ukraina, kahel Venemaa ja Moldova ning ühel Valgevene ja Kasahstani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Hiiumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsi hommikul veidi enne kella 9 sai politsei teate, et Hiiumaa vallas lõi 48-aastane mees korteris teist 48-aastast meest.