Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 53 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust (eluruumidest kaks). Registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 11 alkoholijoobes ning üks narkojoobes sõidukijuht.

PÕHJA PREFEKTUUR

Juhtumid piiril
18. märtsil saabus Tallinna lennujaama lennuga Minskist kaks Usbekistani kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki. 1984. aastal sündinud mehe ja 1981. aastal sündinud mehe viisad tühistati ja mehed toimetati Kinnipidamiskeskusesse.

18. märtsil saabus Tallinna lennujaama lennuga Minskist 1986. aastal sündinud Ukraina kodanikust mees ja 1999. aastal sündinud Usbekistani kodanikust mees, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki, samuti puudusid piisavad elatusvahendid arvestades riigis viibimise kestust. Mõlemale koostati sisenemiskeeld ning toimetati Kinnipidamiskeskusesse.

LÕUNA PREFEKTUUR

Juhtumid piiril
18. märtsil kell 03.20 tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellele on Läti Vabariigi poolt kehtestatud sissesõidukeeld.

18. märtsil kella 11.40 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 1972. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

18. märtsil kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsiooniametnikud Tartu linna ettevõtteid selgitamaks, kas seal töötavad inimesed viibivad riigis seaduslikult. Kontrollitud objektidel seadusliku aluseta riigis viibivaid ega tagaotsitavaid isikuid ei avastatud.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Vargus
18. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel Vahtra tänava korterist varastati gaasiboiler, mikrolaineahi, tualettpott ja muud vara. Kahju on ligikaudu 1500 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Omastamine
18. märtsil teatati politseile, et Narvas Kreenholmi tänava korteris omastati 31-aastase mehe tööriistad. Kahju on 580 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Juhtum piiril
18. märtsil avastas Narva kordoni hüdrokopteri patrull Narva veehoidlal püügile asetatud tähistamata harrastuskalapüügivahendi, mis eemaldati püügilt ning toimetati Narva kordonisse hoiule.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kelmus
18. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmise aasta sügisest kuni selle aasta jaanuarini lõid end veebilehel börsimaakleritena esitlenud isikud Järvamaal elavale mehele ettekujutuse investeerimisvõimalusest ning juhendasid teda valuutadega kauplema. Mees kandis erinevatele Leedu ja Itaalia pangakontodele raha, mida enda teada investeeris. Kelmusega tekitatud kahju on 8050 eurot.
Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
18. märtsil sai politsei teate, et Haapsalus Kastani tänaval kortermaja lähedal tõukas 33-aastane mees tekkinud tüli käigus oma naabrit, 50-aastast naist, kes kukkus. Politsei pidas 33-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

18. märtsil sai politsei teate, et Haapsalus Tulbi põik tänava majas lõi 53-aastane mees 58-aastast meest metallist esemega, kes sai viga ja viidi haiglasse kontrolli.

Vargus
18. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et nädalavahetusel varastati Haapsalust Paralepa rannast ettevõttele kuuluv tõukekelk. Vargusega tekitati varalist kahju ligi 235 eurot.

Pärnumaa

Arvutikelmus
18. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et märtsikuus tehti Järvamaal elava naise krediitkaardi andmeid kasutades 367 makset Google Play`le. Tekitatud varaline kahju on ligi 500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab informatsiooni vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.